Fernando

Kaszlące byki ..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fernando    0

Witam chciałbym się zapytać czy może to nieść jakieś konsekwencje mianowicie od kilku dni byki zaczęły kaszleć, wiadomo jest zimno mróz przechodzi przez ściany .. Co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zwykłe przeziębienie, ale nie z zimna, tylko zbyt dużo wilgoci w oborze, czas wentylacje poprawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Przeciąg musiał być i po prostu je zawiało

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqrydz    2

Podzielam zdanie @bOgdan. Jeszcze do tego może się nałożyć wyższe stężenie amoniaku ( tak mi tłumaczył weterynarz ) miałem podobny problem. Lecz ja bym nie bagatelizował też tego i wezwał na wszelki wypadek lekarza bo ubiegłej zimy pomyliliśmy takie kaszlanie z zapaleniem płuc i niestety byczek musiał skończyć troszku za wcześniej żywot bo wdały się powikłania i miał problemy z oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Bo wiecie co zapomniałem dodać ze są to cielaki a nie byki ... ;/ Ogólnie to wszystkie drzwi zapchane słomą tylko ze parowniki powietrza zapchałem workami <- może to to ;/ ?? Wiecie zawsze duża ilość ciepła zostaje ... O tym amoniaku to wątpię bo nie ma za dużo gnoju z przeciągiem tez raczej odpada drzwi są bardzo szybko zamykane jeżeli coś robię. Tylko ze ostaniu u nas mrozy do -30 i na ścianę wchodzi szron normalnie przebija sie przez żywy mur -.-...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Ja swoje cielaki (takie co pija mleko lub mleko+woda) poje ciepłą wodą z podgrzewacza w kotłowni i nie mam takiego czegoś a te większe pija prosto z poidła taką jaka jest w rurach :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Weterynarz mówił mi kiedyś, że cielaki mogą kaszleć jak nie są odrobaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie też byki kaszla ale to od tego ze jady kiszonkę która była zimna

To główna przyczyna może być (często się u mnie zdarza jak pojedzą zimnej kuku- ale dotychczas bez powikłań- teraz daje co 2 dzień bo ciężko odmarza w oborze), ale to dotyczy kiszonek a cielaki pewnie siano i ospype jedzą?!- u cieląt najgorzej jak wystąpi zapalenie płuc wtedy to już kaplica (jak nie padnie to później słabo rośnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

No jedzą siano i pasze. Raczej nie od sianokiszonki ;d i raczej tez nie sa to robaki bo ona tak od kilku dni maja i to wszystkie na raz sobie "pokasłują". Sadze ze to musi być coś z zimniem, wilgocią. Jutro chyba zawołam weterynarza ale on mnie skasuje 100 zl pewnie miękko -.- No ale cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

A czy te cielaki kaszlą non stop? Czy jak sobie pojedzą ospy lub pobiega? W jakim wieku i wadze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Jeden ma 4.5 miesiąca około 170 kg, drugi około 1.5 miesiąca 70-80 kg. Kaszlą co chwile nieważne co robią np jak odpoczywają to co około minute kaszlą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

A jak leżą to ciężko oddychają i czy boki im mocno przy oddychaniu falują, jeśli tak to podaj floron pomoże na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Ja nad swoim bydłem w oborze mam siano (strop drewniany) wszystkie opary jakie sa w oborze idą do góry i siano tym przechodzi, jak zwalam siano to aż taka para leci, nieraz jak dam takie siano to tez kaszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Tak Jak kolega @koses radziłbym podać Floron na pewno pomoże. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Polecam wezwać weterynarza. Przesłucha je i będzie wiedział bo jak nie masz przeciągów ani nic w tym stylu to może być jakiś wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Nie koniecznie wirus mogą mieć motylicę takie robaki i je próbują wykaszleć one siedzą w płucach u mnie krowa kaszlała jakieś 5 lat temu i miała takie objawy bo u mnie jak mrozy były jałówki ani byk nie kaszlały


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja też mam podobny problem. Jałówka limousine mi kaszle już ze dwa dni, ma dopiero miesiąc. U mnie są spore przeciągi niestety. Nie to, że kaszle non stop ale jak się na przykład chwile pogania i innymi to sobie kaszlnie parę razy. Boje się żeby jej się zapalenie nie władowało. Jak myślicie podać ten Floron o którym piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Jeśli kaszle po bieganiu to raczej normalne, u mnie jak sobie pobiegają byczki to też kaszlą, musisz ja obserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam problem z bykiem w nocy musiał wsadzić gdzieś przednia nogę, przelożył przez wygrodzenie czy coś, za ścianą krowa bydłowała i widocznie nie wytrzymywał i szalał jak to byk, no i dzisiaj byk ten na jedną przednią nogę bardzo delikatnie staje, jest uczepiony ale chwilami podnosi tą nogę czasem na niej przystaje ale delikatnie, czy to mu przejdzie, co się mogło stać i czy to niegroźne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Jakies 3 tygodnie skupowałem odsadki i jeden spadł nam z rampy i tez mu noga napuchła pomiedzy racicą a sródreczem i utykał na nią, dałem go rolnikowi i mu przeszło nic nie dzwonił do tej pory. Ale w twoim przypadku moze byc inaczej, moze niech weterynarz go obejrzy jesli mu sie nie bedzie poprawiało. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Ja też mam podobny problem. Jałówka limousine mi kaszle już ze dwa dni, ma dopiero miesiąc. U mnie są spore przeciągi niestety. Nie to, że kaszle non stop ale jak się na przykład chwile pogania i innymi to sobie kaszlnie parę razy. Boje się żeby jej się zapalenie nie władowało. Jak myślicie podać ten Floron o którym piszecie?

 

z własnego doswiadczenia powiem ze lepiej wczesniej podac lek przy chorobach układu oddechowego bo im dłuzej sie zwleka tym gorzej.czy przy tym kasłaniu wystepuja biegunki??jesli złapie grype jelitowo płucna moze byc z cielakiem nie wesoło. angry.gif

z antybiotyków na te sprawy polecam wspomniany Floron lub Draxin mozesz go połaczyc z czyms przeciw zapapalnym np preparatem Melovem wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Na szczęście jej przeszło ale jak przyjedzie do mnie wet to niech mi zostawi jakieś leki i niech stoją na półce w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj