Skocz do zawartości
Rolnik122894

Łańcuchy śniegowe.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Łańcuchy

Witam wszystkich :D

Idą ferie i mam zamiar zrobić łańcuchy do ciągnika. Tylko czy to sie opłaca? I co mi będzie do tego potrzebne? Jaka średnica łańcucha? itp.

Pozdrawiam :(

Wiadomość z agroFakt.pl

a nie lepiej kupić oryginalne. Mój sąsiad robił sobie wyglądały dość solidnie, ale pewnego razy pogiął cały błotnik. heheh nu chyba że zrobisz to naprawdę dobrze.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Mrkrzys32    0

Witam wszystkich :D

Idą ferie i mam zamiar zrobić łańcuchy do ciągnika. Tylko czy to sie opłaca? I co mi będzie do tego potrzebne? Jaka średnica łańcucha? itp.

Pozdrawiam :(

Widziałem na allegro kiedyś kosztowały około 380 zł

Sadek    448

Taka mała kalkulacja dla C-360 patrząc z cennika:

Komplet 303 zł netto o wadze 34 kg.

I tak: Koszt łańcucha 8,36 netto/mb i 1,288 kg/mb

Reasumując 303zł/8,36zł/kg=36 kg ---- jeżeli kupimy łańcuch to za 303 zł będzie go 36 kg

34kg/1,288kg/mb=26 mb ----- jest użyte w łańcuchach z zakupu.

Więc dochodzą jeszcze 2 spinki, ale moim zdaniem opłaci się zrobić bo taki łańcuch wyniesie nas ok. 220 zł netto + własna praca, a jak kupimy łańcuch z odzysku to wyjdzie jeszcze taniej.

Bawidamek    1

Cześć mam takie pytanie czy są wogule jeszcze takie łancuchy są tak jakby lekko skrecane że jak sie je położy na równym to leża plasko mój dziedek ma je na kole załozone i sa bardzo dobre bo wgryzaja se w lód bo te zwyłke to czasami ślizgaja sie na śodzie aha i tak ogolnie to jaki jest dobry łancuch do wyciagania bo mam taki zgrzewany na boku i on sie rozrywa:/

Wacek21    35

Ja do c360 zakladam z jednej i drugiej strony po łańcuchu i jakos idze po sniegu

ja w swoim 28 mam łańcuchy 200 z hakiem za szt płaciłem, ale je jeszcze zagęściłe ;[ . na metr wychodzi 22zł no i utwardzane oczywiście

andrzej2110    529

Ja sobie kilka dnie temu dorobiłem łańcuchy do ciapka. Typ "drabinka". Jako "szczebelki" jest stary z rozrzutnika a na obwód koła mam kupony 7mm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051