Zaloguj się, aby obserwować  
tobiel

zamiast wentylatora so silosa

Polecane posty

tobiel    0

Jak myślicie, czy młynek ssąco tłoczący 15kW mógłby posłużyć jako taki wentylator do zboża w silosie? Pytam z ciekawości bo kolega mi taką myśl podsunął. W sumie taki młynek wytwarza duży prąd powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Moja dmuchawa tłocząca może służyć do przewietrzania, POM Augustów do przewietrzania oferował identyczną, jak do tłoczenia, tylko bez kosza zasypowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiel    0

Rozumiem ale chodziło mi o to żeby wykorzystać posiadany już sprzęt a nie kupować nowy. Ponawiam pytanie, czy taki śrutownik można wykorzystać do przewietrzania zboża i czy spełni swoje zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy jaki duży ten silos jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wyraźnie jest napisane że gość pyta o ,,młynek" a nie o ,,dmuchawę ssąco-tłoczącą" :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAME100    0

Co to jest młynek ssąco tłoczący, chyba ze mówisz o śrutowniku ssąco tłoczącym ale ten na pewno nie służy do przewietrzania silosów :D

Domyślam się ze chodzi ci o dmuchawę ssąco tłoczącą która nadaje się do przewietrzania : http://www.pom.com.p...idm2=15&lang=pl

 

PS młynek ssąco tłoczący muszę sobie to zapisać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiel    0

Jak dla mnie młynek i śrutownik znaczy to samo, w innych regionach Polski możecie to inaczej nazywać lub się z tego śmiać. Raz napisałem młynek a raz śrutownik kto inteligentniejszy to się zorientował (nie ubliżając nikomu). Wiem że śrutownik ssąco-tłoczący (piszę żeby nie było znowu wątpliwości) nie służy do przewietrzania zboża i dlatego pytam czy mógłby do tego posłużyć wytwarzając tak silny prąd powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co to jest młynek ssąco tłoczący, chyba ze mówisz o śrutowniku ssąco tłoczącym ale ten na pewno nie służy do przewietrzania silosów :D

Domyślam się ze chodzi ci o dmuchawę ssąco tłoczącą która nadaje się do przewietrzania : http://www.pom.com.p...idm2=15&lang=pl

 

PS młynek ssąco tłoczący muszę sobie to zapisać :(

No chodzi o śrutownik ssąco tłoczący. A młynek to potoczna nazwa. Dla mnie to nic dziwnego. U meni mało kto mówi śrutownik. Jedynie młynek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

tobiel@ jasne że można, ja mam też 15kw.jednak mój śrutownik ma tylko cztery małe łopatki plus bijaki daje jakiś pęd powietrza jednak w porównaniu z wentylatorem w dmuchawie to tylko mały zefirek, poza tym na dmuchawie wystarczy spokojnie 7kw. a energia jest dosyć droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na 2 biny 100 mam wentylator 60cm z silnikiem 3kw i niekiedy chodzi po 3 -4 dni non stop i daje rade ,najlepiej jest dmuchać w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj