Zaloguj się, aby obserwować  
lolo

Jaki ładowacz czołowy do U 1224

Polecane posty

przemrolnik    14

Ja Bym Polecił Ładowacz TUR 6 Np: z Hydrametu. Pasuje do Tego ciągnika,i bardzo wytrzymały. Udźwig to o ile się nie myle - 1650kg.Cena Też Jest Przyzwoita. Jedyna wada to zużywające sie Tuleje, ale zależy jak się go używa :D. Naprawdę Warty Uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Myślałem nad turem sipmy lub wolfarmy. Bo jak dzwoniłem do Hydrometu to jak powiedzieli mi cene stwierdziłem ze jest to letką przesadą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja Bym Polecił Ładowacz TUR 6 Np: z Hydrametu. Pasuje do Tego ciągnika,i bardzo wytrzymały. Udźwig to o ile się nie myle - 1650kg.Cena Też Jest Przyzwoita. Jedyna wada to zużywające sie Tuleje, ale zależy jak się go używa :(. Naprawdę Warty Uwagi.

 

 

Trochę chyba muszę tu sprostować :D

TUR 6 jest produkowany przez Pol-Mot TUR Warfama [biedaszki] i owszem podnosi 1650kg ale jest przeznaczony dla 4-cyl ciągników [u 1224 jest 6-cyl]

Z Biedaszek do U 1224 będzie pasował ładowacz TUR 5 [1500kg, 3,75m] bądź TUR 8 [1650kg, 3,9m]

 

Ładowacze z Hydrametu mogą być nieco droższe ale mają lepsze parametry.

Dla U 1224 przyporządkowane są następujące ładowacze tego producenta:

TUR 17 o udźwigu 2350kg i wysokości podnoszenia 4m

TUR 18 o udźwigu 2350kg i wysokości podnoszenia 4,4m

 

Więc różnica parametrów jest dosyć znacząca między Hydrametem bądź Biedaszkami.

 

Jeżeli nie zależy nam na tak wygórowanych cenach warto rozważyć ofertę firmy Hydrometal.

Dla U 1224 znalazł by się w tej firmie ładowacz AT-30 o udźwigu 1700kg i wysokości podnoszenia 3,3m.

 

Sipma oferuje ładowacz dla U 1224 oznaczony jako T-426 o wysokości podnoszenia równej 3,5m. Niestety producent nie podaje udźwigu ładowacza na swojej stronie www.

 

Jeżeli byśmy szukali zachodnich ładowaczy to w oferie firmy Quicke też znajdzie odpowiedni ładowacz.

Dla U 1224 przeznaczony jest model Quicke Q65 o udźwigu 2700kg i wysokości podnoszenia 4m, oraz model Q60 o udźwigu aż 3100kg i wysokości podnoszenia 4m.

Ładowacze Quicke standardowo są wyposażone w amortyzator drgań [sterowany z Joysticka], szybkie podłączanie ładowacza Lock&Go.

 

Wszystkie ładowacze oprócz Q60 są wyposażone w poziomowanie mechaniczne.

 

Przydatne linki:

Pol-Mot TUR

Hydramet

Hydrometal

Sipma

Tech-Kom dealer Quicke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

A może ktoś z was niedawno zakładał i wie mniej więcej jak to cenowo wychodzi. Bo jak dzwoniłem do hydrometu to powiedzieli mi ze to ok 42000 więc już chiałem sobie odpuścić bo ciągnik jest mniej wart!!!!!!

Interesowała by mnie cena quika. Bo reszcze tak mnie więcej znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Hydrometal wyjdzie nieco ponad połowę tej ceny z łyżką 2m, krokodylem 1,3m i sterowany Joystickiem.

>link<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

cena quicka q35 (ale nie wiem czy do tego ursusa nie za mały??)- 6100euro netto, do tego osprzęt i masz ładowacz doskonały, cenowo droższy, ale po 2 latach użytkowania zobaczysz dlaczego on jest droższy... warto dołożyć i w polski się nie bawić...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

jesli chcesz polski to polecam TURa 8 z Pol-motu. mam taki na moim 1224 (patrz w galerii) i sprawuje sie bardzo dobrze. mam go juz 4 lata i nic sie z nim nie dzieje, tak jak niektorzy wypisuja bajki ze po 2 latach im silowniki ciekna :D w moim ani kropla oleju nie uleci z zadnego silownika. ale bierz z joystickiem, bardzo ulatwia prace :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@Henius91 zapomniałeś dodać amortyzacji ładowacza jeśli jest dostępna w takim ładowaczu jakim polecasz , gdzieś pisałeś ze bardzo by się przydała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

A co sądzicie na temat sipmy bo cena jest w miarę przestępna. Myślę że to dobry by był wybur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obys mial racje. Pozdrawiam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę stronniczo ale...

Sam w domu użytkuję ładowacz a Mrągowa i jest średnio dopracowany(zeszła farba i cieknie na rozdzielaczu od początku(3 lata) i nie pomagają wymiany uszczelniaczy)

sprzedaję teraz z Pol-Mot Tur Biedaszki i te są ładnie spasowane do ciągników jak po trzech latach nie będę pisałam bo nie wiem ale są solidne cena na tur 5 BEZ OSPRZĘTU to cennikowo około 15 tyś netto na Joysticku

mamy też Stolla ale tu trzeba przygotować około 15 tyś więcej niż za Biedaszki

(ale cóż najlepsze na świecie w testach jak by nie było i sporo lżejsze od naszych, to może by i kosztowało około 40 tys ale nie biedaszki podali Ci głupią jakaś cenę)

Sipma... tego nie polecam nie wiem ale jakoś jestem uprzedzony choć też mam w ofercie... sąsiad połamał tym ciągnik po tygodniu od kupienia... (gwoli ścisłości Belarus ale nowy)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie oświeci mnie ktos jak wygląda kwestia mocowania Tur8 do zwolnic. Wysięgniok kupiłem ioddzielnie i mocowania oddzielnie i za Chiny nie moge dopasować mocowania zeby przykręcić je do zwolnic. mam wrażenie ze brakuje jakiegoś elementu w tych całych uchwytach. Cały ten myk z mocowaniem do tyłu polega na tym ze mam płaskownik 20mm z 4 otworami (po 2 na kazdym koncu) i niebnardzo mi pasuje 2 koniec bo doslownie wisi w powietrzu i nie ma go gdzie przykrecic.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

pobrobuj je odwrocic, poprzekladac z jednej strony na druga, powinno pasowac. ja tez od razu nie spasowalem tego. pierw zalozylem rame na silnik, potem te dlugie plaskowniki do tylu, a potem dopiero probowalem zalozyc te blachy do zwolnic. tak bedzie najlatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały myk jest w tym ze nie mam zadnych elementow wiecej tylko ten dlugi plaskownik. Kuzwa jak ta agroma cos zalatwi to ja pierdziele.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Sorki że tak długo tu nie wpadałem ale czasu mało;) Postawiłem na tura 18 hydrometu i mam dylemat w jakiej opcji go wybrać??????? I jak się wahają ceny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

TUR 18 bez osprzętu:

2 sekcje + rozdzielacz 2-sekcyjny (zawieszenie Ursus lub Zetor)

Wysięgnik kpl. z hydrauliką 2 sekc. - 17020

5 Zawieszenie do ciągnika Ursus, MTZ- 1970

10 Rozdzielacz dwusekcyjny- 780

14 Amortyzator hydrauliczny- 1320

RAZEM-21090zł netto

 

3 sekcje + rozdzielacz 3-sekcyjny (zawieszenie Ursus lub Zetor)

Wysięgnik kpl. z hydrauliką 3 sekc.- 17310

Zawieszenie do ciągnika Ursus, MTZ- 1970

11 Rozdzielacz trzysekcyjny- 1090

14 Amortyzator hydrauliczny- 1320

RAZEM-21690zł netto

 

2 sekcje + Joystick 2-sekcyjny (zawieszenie Ursus lub Zetor)

Wysięgnik kpl. z hydrauliką 2 sekc.- 17020

Zawieszenie do ciągnika Ursus, MTZ- 1970

Elektroniczny zespół sterujący 2 sekc.-2100

Amortyzator hydrauliczny- 1320

RAZEM- 22410zł netto

 

3 sekcje + Joystick 3-sekcyjny (zawieszenie Ursus lub Zetor)

Wysięgnik kpl. z hydrauliką 3 sekc.- 17310

5 Zawieszenie do ciągnika Ursus, MTZ- 1970

8 Elektroniczny zespół sterujący 3 sekc- 2500

14 Amortyzator hydrauliczny- 1320

RAZEM- 23100zł netto

 

NARZĘDZIA ROBOCZE prod. HYDRAMET GIŻYCKO

 

Szufla uniwersalna 1,3m, 0,55m3- 850zł

Szufla uniwersalna 1,5m, 0,6m3- 920zł

Szufla uniwersalna 1,8m, 0,7m3- 1150zł

Szufla uniwersalna 2,0m, 1,1m3- 1450zł

Szufla uniwersalna 2,2m, 1,3m3- 1700zł

 

Szufla Baywa 1,8m- 1800z;

Szufla Baywa 2,0m- 2200zł

Szufla Baywa 2,2m- 2400zł

Szufla Baywa 2,4m- 2800zł

 

Widły do obornika i bel słomy 1,3m- 1450zł

Widły do obornika i bel słomy 1,4m- 1800zł

Widły do obornika i bel słomy 1,8m- 2100zł

Widły do obornika i bel słomy 2,0m- 2400zł

 

Widły do obornika i bel słomy z krokodylem 1 cyl. 1,3m- 2800zł

Widły do obornika i bel słomy z krokodylem 1 cyl. 1,4m- 2900zł

Widły do obornika i bel słomy z krokodylem 2 cyl. 1,4m- 3600zł

Widły do obornika i bel słomy z krokodylem 2 cyl. 1,8m- 4500zł

Widły do obornika i bel słomy z krokodylem 2 cyl. 2,0m- 5000zł

 

Szufla z krokodylem 1 cyl. 1,4m- 4150zł

Szufla z krokodylem 2 cyl. 1,8m- 4600zł

Szufla z krokodylem 2 cyl. 2,0m- 4800zł

 

Chwytak do bel owijanych folią 1 cyl- 2900zł

Chwytak do bel owijanych folią 2 cyl- 3900zł

 

Chwytak do palet Q 1000 kg L-1000- 1500zł

Chwytak do palet Q 1500 kg L-1000- 1800zł

Chwytak do palet Q 2000 kg L-1000- 2100

 

Tarcza spychająca szer. 2,02m z lemieszem metalowym lub gumowym- 1400zł

Tarcza spychająca szer. 2,2m z lemieszem gumowym- 1800zł

 

Chwytak do drewna- 5500zł

 

Czerpak do zbierania kamieni szer 1,5 m- 1600zł

Czerpak do zbierania kamieni szer 2,0 m- 2350zł

 

Czerpak typu BIG-BAG- 2500zł

Szufla do okopowych 1,8m- 2000zł

Szufla do okopowych 2,5m- 2800zł

 

Ceny netto, cennik z 01.02.2009r.

Cennik producenta, ceny do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj