rosolinnio

Pilne problem z odpaleniem!!!

Polecane posty

Arek    218

Wymienić filtry, podgrzać miskę olejową, kopcia w dolot i nie ma możliwości żeby nie odpalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Mój Peugeot 206 w benzynie i roczny akumulator i wczoraj rano nie odpalił przy -32. Zalałem 98 Verve i uszlachetniacz do benzyny i zabrałem na noc do domu akumulator i dzisiaj rano przy podobnej temperaturze bez żadnego problemu. Myślę że zmień stacje paliw i podładuj akumulator i zmień filtr paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego PronarekP5 skoro filtry i odstojnik OK to sprawdź czy podaje paliwo na wtryskiwacze !!! Masz filtry czy wkłady ?


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

sprawdź czy zaciąga ze zbiornika - bo to może być przyczyną ja tak miałem - spuściłem wszystko ze zbiornika i do piwnicy - następnego dnia wlałem ciepłego ON i puściło - być może złapało gdzieś na przewężeniu - no i jakiś środek do paliwa - spróbuj u mnie pomogło - teraz przy -23 pali bez problemu!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nie musisz kupować nowych filtrów. Idź teraz i je wykręć, weź do domu i porządnie rozgrzej przy grzejniku. Wylej całą zawartość i zalej nową czystą ropą ze stacji - jutro. Przy okazji kup benzynę i wlej na oko 3:10 benzyny do ropy + jakiś uszlachetniacz. Przy rozruchu dobrze go ogrzej i wspomóż się prostownikiem z rozruchem, żeby akumulator tak szybko nie ucierpiał. Powinien odpalić.

Jak nie zechce, to przygotuj samostart :D

 

PS. Nam holland stanął przy rozgrzanym silniku 3km od domu, bo zapchały się filtry od parafiny. Więc u ciebie może być podobnie, tylko twój jeszcze nie zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

parafina sama sie rozpuści?

Rośpuści, przynajmniej na tyle by był przepływ. Z pewnej odległości można grzać filtry opalarką. Sam grzałem kopciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

nie polecam mieszać benzyny z ropą co to za wynalazki ? są po to dodatki do paliwa a nie jakieś mieszaniny szlak trafi pompę i bedzie po zawodach. podgrzanie filtrów na pewno pomoże jeśli sie wytrąciła parafina;) co do zaciągania nowszych ciągników to bym się wstrzymał mam df i wiem ze niewolno ich holować ani zaciągać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A to są wynalazki panie kolego zasugerowane w instrukcjach obsługi samochodów marki Mercedes i nie tylko. Jeśli tego nie stosowałeś i nie odnotowałeś złych skutków to czemu negujesz moją radę?? Nawet przy silnych mrozach (poniżej 30 stopni) stosunek benzyny do ropy może wynosić 50/50.

Benzyna w znacznym stopniu rozrzedza ropę, zresztą co ja się będę produkował. U nas ciągniki nie mają problemów z rozruchem...

Do autora tematu - wyciągaj/grzej filtry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

ja też pisałem o benzynie i popieram @wsk125ccm.

Ale wlałem ją do zetora, do nowych bym się zastanowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dzięki za poparcie.

Ale autor tematu nigdzie nie wspomniał, że jest to jakaś najnowsza jednostka silnikowa. A wręcz przeciwnie "rozrusznik po regeneracji" więc najnowszy to on na pewno nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

No nie wiadomo nawet czy to ciągnik? A do tej benzyny dolał jeszczę denaturatu. :D mieszanka wybuchowa ale robią tak nawet firmy spedycyjne jak nie mogą zapalić ciężarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

jak było mozna by go zacianac to nie pytał bym sie was :D ale jego nieda rady zaciagnac bo jest za duzy i zachamowany to jest ciagnik leśny na samym koncu w mojej galeri jest kilka jego zdjec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jęsli tak zalecają do mercedesa to owszem ale żeby nie narobić komuś dodatkowych kłopotów to lepiej było napisać odrazu że do mercedesa ,zwracam honor jeśli tak zalecają w tych autach to pewnie ze można tak robić ale ja pierwsze słyszę o tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego chcesz odpalić swojego Forwardera tak !!! Udało się ?


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

A to są wynalazki panie kolego zasugerowane w instrukcjach obsługi samochodów marki Mercedes i nie tylko. Jeśli tego nie stosowałeś i nie odnotowałeś złych skutków to czemu negujesz moją radę?? Nawet przy silnych mrozach (poniżej 30 stopni) stosunek benzyny do ropy może wynosić 50/50.

Benzyna w znacznym stopniu rozrzedza ropę, zresztą co ja się będę produkował. U nas ciągniki nie mają problemów z rozruchem...

Do autora tematu - wyciągaj/grzej filtry :D

 

testowałeś to? 50/50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

tak chciałem odpalić i sie udało ale teraz już nie odpalę go na pewno bo akumulator zrobił bum i zostały tylko szczątki;/ akumulator ma 6 miesięcy niecałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Wczoraj było -28 i o 8 rano próbowałem odpalić moją Kubote-udało się ale po chwili zgasła.Parafina zatkała filtry. Spuściłem paliwo ze zbiornika ,zalałem paliwem z wierzchu beczki czyli takim odstałym, bez parafiny która osiadła na dnie , polałem gorącą wodą po filtrach paliwa i odpaliła "od strzała". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

testowałeś to? 50/50

 

Nie bo nie mieszkamy na Syberii. Dziś zaglądałem do baku i paliwo wyglądało jak w środku lata, więc myślę że warto dodać przynajmniej trochę ten benzyny. Denaturat działa na wodę w paliwie.

 

 

 

tak chciałem odpalić i sie udało ale teraz już nie odpalę go na pewno bo akumulator zrobił bum i zostały tylko szczątki;/ akumulator ma 6 miesięcy niecałe

 

Co zrobiłeś, że odpalił??

Akumulator wczoraj też miałem w częściach :D Nikomu krzywdy nie zrobił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

co zrobiłem ze odpalił można powiedzieć ze dałem mu ognia do kolektora ssącego:P trochę pokręcił i odpalił no i akumulatory po zadnie podładowaliśmy :D a akumulator wybuch jak po południu próbowałem go odpalić silnik kreci i słychać tylko strzał na szczęście nikogo koło akumulatora nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Nie bo nie mieszkamy na Syberii. Dziś zaglądałem do baku i paliwo wyglądało jak w środku lata, więc myślę że warto dodać przynajmniej trochę ten benzyny. Denaturat działa na wodę w paliwie.

 

 

ja myśle że gorzej by palił na takiej mieszance 50/50, nawet przy dodatniej temperaturze, było doświadczenie co prawda nie z ciągnikiem, ale z audi 19 td :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jaki sens ma pisanie o paleniu paliwa z dużym dodatkiem benzyny w dodatnich temperaturach. To jest zalecane przy skrajnie niskich temperaturach, by rozrzedzić olej napędowy i nie wytrącała się parafina.

Ci którzy piszą nie wolno lać denaturatu i benzyny, niech napiszą co zrobić gdy mamy wodę w układzie, paliwo w zbiorniku w kolorze smalcu i daleko do "cywilizacji".

A te audi 1.9TDto jakiś wyznacznik postępu w konstrukcjach diesli, chyba prosty dupowóz dla niemieckiego emeryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj