rolnik17

ZETOR 7745 Czy 7340???

Polecane posty

rolnik17    7

Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?

Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.

Pozdrawiam rolnik17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

ja bym brał 7340 niezawodne ciągniki...i chyba troche mocniejsze od 77


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Ja osobiście posiadam 7745 i nie miałem kontaktu z 7340, ale 7745 to bardzo dobre ciągniki, mimo iż starsze ;)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ja posiadam 7340. Sądze że one są lepsze ponieważ mają turbine a 77 nie posiadają. A podobną moc nadrabia pojemnością co za tym idzie więcej pali, starsze zetory miały właśnie skłonność do dużego spalania. A 7340 ma trochę nowocześniejszą jednostkę napędową i u mnie pali w transporcie i w lekkiej pracy trosze więcej od C-360 a w oraniu to już potrafi trochę pociągnąc. Co przemawia za 73 to także to że kupisz nowszego z roku od '95 czyli powinien być lepiej utrzymany we wnętrzu oraz stan techniczny. A jak Zetro 77 ma ponad 20 lat to najczęsiej komisy co sprzedają te traktory rozbierają je do ostatniej śróbki wszystko malują naprawiają i składają, chyba że kupisz od rolnika a 7340 masz na 90% pewność że będzie orginał. Jedyny minus to cena gdyż różnica wynosi około 20tyś a to już można dobry osprzęt kupić do takiej maszyny


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Zetory 7745 mają jeszcze stary most napędowy a 7340 już przedni most CARRARO co jest dużym plusem, stare mosty mają kiepskie uszczelnienie, często trzeba wymieniać łożyska i mniejszy promień skrętu. Dokładnie jak kolega wyżej napisał zetora 7745 jest ciężko kupić w dobrym stanie niemalowanego i żeby wszystko miał w orginale a ich ceny są dosyć duże jak na te roczniki bo często powyżej 40tyś. Ja również ci polecam zetora 7340 bo jest nowocześniejszy i ma turbo które daje około 8KM więcej. Mój sąsiad kupił właśnie zetora 7340 w dosyć atrakcyjnej cenie i nie stary rocznik bo 2004, jak do tej pory jest z niego zadowolony, więc ja też ci polecam zetora 7340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

Co do spalania tych ciągników to kłóciłbym się. Mój zetor w orce nie spali mi więcej niż 7 litórw na mth, a w transporcie i lekkich prcach to mieści się w 6 litrach. ;) Nowsze zetory to spalanie mają nieco wyższe. :D

@PGRdobrawola Co do oryginalnych ciągników to też można znaleźć 52,62,72,77xx w Lux stanie wiem ze swojego doświadczenia :D Wystarczy poszukać dobrze i się znajdzie i cacko, po drugie nawet w komisach trafia się dużo oryginałów, można wywnioskować bo świeżo położona farba różni się od fabrycznej, więc można tego malowanego sobie darować, lub jak ktoś woli można kupić w stanie słabym i wtedy pomalować i wie co ma :D

 

P.S. Ale się rozpisałem B)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

A jak jest z hamulcami w waszych zetorach, też hamują na jedno koło i są problemy z pompką hamulcową bo słyszałem że to częsty problem w zetorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

A ja mam 7745 turbo ;) No i są problemy z hamulcami, nieraz na jedno koło, nieraz na dwa depnięcia... :D z przednią mostem nie miałem problemów a 7745 to mój drugi zetor z przednim napędem.

Pewnie że 7340 to jest fajniejszy ciągnik bo nowszy ale jak kupisz 7745 w dobrym stanie to się jeszcze nacieszysz. tak jak koledzy pisali te ciągniki różnią się ceną więc to zależy od pieniędzy jaki chcesz przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Trochę się wkradło nieścisłości w ten temat, otóż 7745 i 7340 mają takie same pojemności silników ale 7340 ma zmiejszoną dawkę paliwa w porównaniu do 7745 więc pomimo iż posiada turbinę ma tylko 80 km.

Podtrzymuję zdanie przedmówców że jeden i drugi ciągnik to udane konstrukcje, 7340 przejął wszystkie dobre cechy porzednika, złych nie ma aż tak dużo a według mnie zaletą jest także most carraro - ludzie podchodzili pamiętam do niego dosyć sceptycznie,a okazało się że nie sprawia problemów.

Ogólnie polecam jeden i drugi, ze wskazaniem na 7340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Oby dwa zetory są niezłe ale ja polecił bym 7745 .Mój wuja takiego miał i sobie chwalił,a potem kupił 7341 i nie zbyt dobrze mu się sprawuje .


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik17    7

A jakie pługi ciągacie 7745 lub 7340 ?

Kultywator 3 metrowy to spokojnie do niego może być nie ??

dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ja do 7340 mam UnieGrudziąc Atlas cztero skibowy. A jaką masz ziemie bo jak ciężką to może nie dać rady(radzi ale będzie miał cały czas ciężko) u mnie na lekkich radzi sobie dobrze ale brakuje mu tych 10km


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

otóż jak pewnie zauważyłeś istnieje spora rozbieżność cenowa pomiędzy tymi dwoma ciągnikami, jeżeli jesteś w stanie uzbierać na 7340 to polecam Ci ten ciągnik z kilku prostych powodów:

- przejął wszystkie dobre cechy poprzednika czyli 7745 T

- jest nowszy rocznikowo

- posiada oś Carraro(łatwiejsza obsługa i dobra trwałość w porównaniu do starego typu mostu)

- jest łatwiejszy w codziennej obsłudze(co nie znaczy że 7745 jest skompikowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Wujek 7745 ciągał agregat 3,60m i pług 4x35cm :D


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Ja się dołanczam do tematu :D Piotr6530 możesz powiedzieć dlaczego twój wujek narzeka na swojego 7341?? Psuje sie bardzo??

A w mocy czuć, że jest mocniejszy od tego 7745??

A powiedz jeździłeś tym 7341?? Cicho w kabinie? Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

U wujka przy 7341 psuły mu śię hamulce a potem miał problemy z pneumatyką. W mocy trochę czuć że jest mocniejszy.Trochę nim jezdziłem no w kabinie jest naprawdę ciszej,wiem bo sam mam 5341 :D


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

A twój 5341 z którego jest roku? Były jakieś awarie? Poleciłbyś tego typu ciągnik? Tak ogólnie to komfort pracy może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Mój 5341 jest z 1998r.Miałem małe awarie z hamulcami ale jakoś się z tym uporałem.A co do komfortu pracy no to jest średni ale jakbym miał fotel grammera i klime to był by jeszcze lepszy :)

No a zamierzasz kupić taki ciągnik????? :)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

A jakie pługi ciągacie 7745 lub 7340 ?

Kultywator 3 metrowy to spokojnie do niego może być nie ??

dzieki za odp

 

Mój zetor 7745 ciąga pług kverneland 4 skiby zmnienam sobie szerokość orki na ciężkiej ziemi a co do kultywatora ja mam agregat 4 metry i radzi sobie świetnie co do jego spalania w orce 12 l na hektar starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Oto dane na temat tych 2 ciągników:

 

Zetor 7745T, Zetor 7340T

Cylindry: 4, 4

Pojemność cm3: 3922, 3922

Max moc KM/ obroty: 81/2200, 81/2200

Moc przy normalnej pręd. obr. 77KM, 57,0/77,5(KW/KM)

Moment obrotowy: 295/1420, 281/1420

Wydajność pompy: 37l/min, 40L/min

Udźwik podnośnika: 2400kg, 3500kg

Obroty WOM: 540/1000, 540/1000

Waga: 3520kg, 3520kg

Długość: 376cm, 378cm

Szerokość: 222cm, 222cm

Wysokość: 275cm, 278cm

Zbiornik paliwa: 70l, 70l

Poziom głosności w kabinia: 82,5dB, 83 dB

Rok produkcji: 89-93r, 93- 03

Hamulec tarczowy: suchy, suchy

 

 

PS:dane mogą byc nie dokładne, każdy podaje inne dane. Postarałem się przybliżyć troche dane techniczne obu ciągników. Spalania nigdzie nie znalazłem. Każdy mówi ile to u niego pali(wszystko zależy od wykonywanych prac, jakośći gleb, osprzętem), więc co do spalania nie będe się wypowiadał.

 

Podsumując Zetor 7340 jest odpowiednikiem Zetora 7745.

Dane techniczne podane przez producenta są wręcz identyczne.

Zetor 7340, jest nowszą wersją, a co za tym się kryje.

Napewno to, że ten zetor jest w pewien sposób ulepszony(komfort itp.). Co bym wybrał????, hmmmmmm<myśli>, oba są dobre. Cenowo to Zetor 7340 jest pierwszy przed 7745, ale za to jest młodszy od 7745. A więc oba są dobre, a co do wyboru, to już zależy od kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Jeżeli będziesz chciał założyć ładowacz to bierz 7340. Ma nowszy układ kierowniczy. Ja w moim 7745 nie mogę wsadzić ładowacza bo jest starszy typ układu no i maska lepsza bo szybko można zdjąć i dostać się do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj