samesilver

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec

Polecane posty

katator    473

ja wożę kukurydze dwoma wywrotkami po 4500kg ładowności z podwyższonymi burtami :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazio16    0

ja woze rozrzutnikiem 2 osiowym z potrojnymi burtami i szybkim wysuwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja wożę dwoma autosanami 4,5t z metrowymi nadstawkami i rozrzutnikiem 4,5t z nadstawkami no a jak sie napatoczy kumpel lub jak robimy najpierw u mnie a potem u niego to on ma przerobioną zwykłą przyczepę samozbierającą na przewóz kukurydzy...jak sie doładuje z kopcem to c-360 po łące aż kołami grzebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja wożę : rozrzutnkiem 3,5 tony + nadstawki, i T0-88 + nastawki i jak miałem przyczepę to woziłem KRONE TURBO 5000 ale niestety sprzedałem w tamtym roku. A tak żeby było szybciej to biore ziomali z wioski i oni mi dowożą oprócz tego takim sprzętem rozrzutnik polski 6 tonowym + nadstawki i przyczepa krone chyba 4 tonowa

 

Pozdrawiam Vektor


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja kukurydze woże wykastrowaną dużą przyczepą zbierającą na tandemie z burtami z blachy ocynkowanej. Pojemnościowo wychodzi 3x rozrzutnik/przyczepa 4,5t. z nadstawkami :lol: Mam też kilku ziomków z podwyższonymi rozrzutnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

3*rozrzutnik 3,5t z szybkim wysowem


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

czy praktykuje ktoś wożenie kukurydzy przyczepą z 2 stronnym wywrotem?? jak idzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja tak robiłem- pryzma wychodzi szersza, ale można za to zrobić ją krótszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wszystko zależy do tego jak podjedzie się pod pryzmę i jaki ma się sprzęt do ugniatania/rozrównywania. Jeśli jest tur to można wepchnąć sieczkę na kopiec i pryzma będzie wąska. Szerokość pryzmy powina być taka aby codziennie wybierać cało szerokość.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

tura mam, a czy dużo problemów jest z zajeżdżaniem na pryzme od jej boku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Szerokość pryzmy powina być taka aby codziennie wybierać całą szerokość.

Dokładnie, i jeżeli nie skarmisz całej szerokości to nie warto kombinować z szeroką pryzmą. Ewentualnie cała szerokość na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

A ja mam taki wynalazek z przyczepy, burty z 2 metry, otwierany tylko tył również o wysokości 2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A ja mam taki wynalazek z przyczepy, burty z 2 metry, otwierany tylko tył również o wysokości 2m.

Czyli kiper na tył, a jak masz rozwiązane otwieranie tylnej burty? Dzielone w połowie tak jak w przyczepie z nadstawkami czy całe uczepione na zawiasach u góry? Taki wynalazek jest stabilny? Bo burty na 2 metry to ho ho... :( U mnie jak wjeżdżają na pryzme na pełnej pycie wąskimi rozrzutnikami z nadstawkami to tak sie gibają jakby miały sie zaraz wywrócić na bok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja woże brandyska 14 t +360 , hl8011+ mf 255 , d47 z burtami ok 1,2m + 330 , kiper przed silosem i odjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Tak kipruje na tył, a otwieram w ten sposób że mam podzielony tył na pare drzwi, system taki jak w aucie dostawczymZdj. jak to wygląda w dostawczym

Jak będe miał chwile i nie będzie padać to dodam foty do galerii.

Do kiszony mam zagłębienie i ściany betonowe, więc wysoko nie muszę wjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Do kiszony mam zagłębienie i ściany betonowe, więc wysoko nie muszę wjeżdżać.

No niby też tak mam ale zawsze jakoś wysoko wychodzi :( (no może poza ostatnim rokiem :angry: )

 

Btw. czy był już temat w stylu 'czym ugniatacie kukurydze na pryzmie?' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek ile ma ta Twoja zbierająca m3???jak popwinna wyglądac organizacja przy sieczkarni samojezdnej o wydajności ok 1-1,5 ha/h-ile rzyczep po ile m3???

 

a temat "czym ugniatacie pryzmę" był napewno ale nie mam pojecia gdzie :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zbierająca ma ponad 21 m3, ale da sie nią zrobić prawie 3 przejzady jednego rozrzutnika z nadstawkami, jednak generalnie robie po dwa bo później na pryzmie mają co robić, no i traktor też przy wciąganiu tego...

 

Taka wydajność to przy dobrej czterorzędowej sieczkarni. Zależy jak bardzo oddalone jest pole od pryzmy i jakie są ciągniki. Jeżeli jest kilka traktorów które nie wjadą samodzielnie na wysoką pryzme warto mieć kogoś na zapas, bo wtedy jeden utyka, za nim kolejka a sieczkarnia czeka...

 

Myśle że 4 rozrzutniki (takie zwykłe po 4-5 ton chyba) z nadstawkami dadzą rade, chyba że pole jest bardzo daleko wtedy trzeba pojemniejsze przyczepy. Przy czterorzędówce moja "berta" + 3 rozrzutniki wyrabiamy spokojnie bez pośpiechu. I najlepiej robić dwie pryzmy, wtedy jest czas żeby dokładnie to ugnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek ile siejesz kuku???jakie masz rozrzutniki???coś takiego???

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=4460

 

pole mam ok50m od pryzmy.a co do organizacji na pryzmie to myslałem żeby przerobic przyczepy samozbierajace i cofać pod pryzmę a pózniej turem wpychac...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

O dokładnie takie rozrzutniki mam na myśli. Ja rozrzutnik mam dużo większy na tandemie i używam tylko do obornika, do kuku jest "berta" i koledzy z takimi j.w. :P Sieje niedużo bo 4ha (mam dużo zielonek), ale w sezonie wożę też całej wiosce i jeszcze do sąsiedniej zawijam :P

 

Taki system jak piszesz też jest dobry. U nas przyjeło sie wjeżdżanie, chyba dlatego że jest bardziej widowiskowe :P i jest mniej rozpychania turem. Gdy miałem pole przy pryzmie woziliśmy we trzech i dwóch ugniatało w tym jeden z turem rozpychał. Szło sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj