Magnus

Steyr 8110. Awaria silnika - gdzie szukać pomocy i części?

Polecane posty

Magnus    0

Witam i pozdrawiam wszystkich, właśnie rozpoczynam przygodę z tym forum:)

Zakupiłem ciągnik Steyr 8110 niestety ma uszkodzony silnik(podobno pęknięty blok), gdzie mogę znaleźć jakieś części do niego lub jakiekolwiek informacje, które pomogą mi w jego naprawie? Wiecie gdzie mam szukać kogoś, kto podjąłby się jego naprawy? Lub może mógłby mi udzielić jakiś wskazówek. Czy ogólnie w Polsce można gdzieś dostać jakieś części do Steyra?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

z góry dzięki

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

xxx

Z tego co zdołałem się zorientować, silnik jest produkcji Steyra, model WD 611.43.

 

Reklama

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnus    0

Dzięki za odpowiedź, ogólnie to model silnika znam, ale jak szukałem jakiś części to zbytnio do niego nie ma. Najchętniej to kupiłbym cały silnik, ale w Polsce może to graniczyć z cudem. Dlatego będę starał się jakoś naprawić ten co mam i poszukuje pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Opisz dokładniej, co dolega, jakie ma objawy tego uszkodzenia, daj jakieś foto. Bloki można spawać , kleić, zależy od miejsca uszkodzenia i rozmiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Jeśli jesteś zainteresowany naprawą tego silnika to pisz do mnie na PW. Jestem w stanie to wykonać o ile oczywiście jeszcze da się go naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja mam w c360 blok klejony, bo nie opłacało się spawać, jest to prosta naprawa którą myślę każdy może wykonać we własnym zakresie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bendek    0

Co Ci potrzeba do tego silnika? Mam trochę części do steyra, ja części kupuje bezpośrednio w Austrii, szkoda że nie pisałeś wcześniej byłem w połowie stycznia u Austriaków.

Czekam na odpowiedź co potrzeba.


SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnus    0

NIe pisałem ostatnio, no byłem zajęty rozbiórką silnika, o to wnioski:

-blok sprawdzony przez fachowca, który stwierdził, że się nie nadaje do naprawy.

-korbowód uszkodził wałek rozrządu, i potrzaskały mocowania wałka, kanały wodne.

 

Ogólnie lipa, trzeba szukać części:

-blok nr kat. 611 000 100 92

-wałek rozrządu

-korbowód

 

Ewentualnie całego silnika: WD 611.43

 

Jeśli ktoś ma takie części, albo posiada informacje, gdzie mogę je znaleźć to proszę o pomoc.

 

Z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bendek    0

Mam tylko korbowody...na dzisiaj nie posiadam wałka rozrządu i bloku ale to da się załatwić... na pw wysłałem ci kom do mnie....

Cały silnik wd 611 w Austrii to koszt od 3,5 tys. euro w górę i mowa oczywiście o silniku któremu ma się jeszcze na życie choć może mieć już 8tys. mth...

Koszt nowego bloku w Austrii to około 11 tys. zł. więc lepiej szukać silnika z uszkodzonego traktora np. po spaleniu kabiny.

Dzisiaj napisałem meila do Austriaka i czekam na odpowiedź.

O ile się nie mylę to kupiłeś tego Steyra który dośc długo wisiał na alledrogo. Na fotach to uszkodzenie nie wyglądało aż tak źle ale skoro pękł wałek rozrządu i potrzaskało kanały wodne to ten korbowód ładnego tam zamieszania narobił....

Głowa do góry ten Steyr jest wart ratowania... :blink:


SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

Jeśli jesteś zainteresowany naprawą tego silnika to pisz do mnie na PW. Jestem w stanie to wykonać o ile oczywiście jeszcze da się go naprawić.

 

naprawiasz silniki steyr

 

naprawiasz silniki steyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dysiu    0

Witam, również mam problem ze Steyrem 8080 a mianowicie wał mi siadł, była by możliwość ściągnięcia wału lub całego silnika w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MateuszPL
      Witam. 
      Od zimy tego roku gdy były mrozy -20 stopni zaczęły pojawiać mi się kody błędów w traktorze STEYR 185CVT 
      Kody błędów: 18255 i 18254 
      Czy ktoś może wie co te błędy oznaczają? 
    • Przez Farmerek1234
      Witam czy robił ktoś z hamulcami w steyr jak to najlepiej rozebrać i jak się do tego wziąść
    • Przez pawlak2507
      Kupię kompletny zaczep dolny do steyr 6135 profi 
    • Przez adamo18
      Witam, mam problem z Kompaktem 75. Przy rozgrzaniu ciągnika i przy skręcaniu kierownicą w miejscu slychac dziwne otarcia przy różnych stopniach.
      Serwis wymienił przód uszczelki gumy ,tulejki , lecz problem nadal pozostał. Serwis umywa ręce że już wszystko zrobione i przy odbieraniu na zimnym nic sie nie dzieje.
      Jak postępować , jak się zachować ?
    • Przez pawelns88
      Witam zamierzam kupić traktor Steyr 8120 1986r szóstka czy ma może ktoś taki proszę o opinię 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj