Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

es8    0

Bo jak sama nazwa wskazuje, to dofinansowanie jest dla młodego rolnika. Nie dla dzieci, nie dla doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Witam. mam dokladnie 39ha ziemi, posiadam produkcje zwierzęcą.. I chciałbym sie spytać czy na ten areał zostałby mi przyznany ciągnik o mocy 130km mysle o JD6630? Posiadając juz zetora proxima 6441, ursusa 3512, i zetora forterra 9641.. Jakbym kupował Jd to oczywiście sprzedam tą forterre. ale chce wiedzieć czy przy skladaniu wniosku lepiej zeby go nie bylo na stanie mojego gospodarstwa np przepisze go na chwile na brata a pozniej sprzedam, czy moze by nie przeszkadzal w przyznaniu dofinansowania?? Prosze o porady. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Dzięki za odpowiedź. W moim ODR-erze w zasadzie jest jeden DOBRY doradca, reszta to jakieś takie cioły. Jak by on nie miał czasu, to może znajdę jakąś firmę która się tym znajduje, coś w necie widziałem że są takie. A czy macie jakieś informacje co do naboru? W internecie widziałem że ma być w pierwszym kwartale 2010... Ale i tak każdy inaczej gada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nikt Ci pewnej daty nie poda, (nawet ministerstwo rolnictwa jeszcze jej pewnie nie zna) każdy na dzień dzisiejszy żyje plotkami i informacjami ze słyszanymi od dealerów sprzętu rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Witam. mam dokladnie 39ha ziemi, posiadam produkcje zwierzęcą.. I chciałbym sie spytać czy na ten areał zostałby mi przyznany ciągnik o mocy 130km mysle o JD6630? Posiadając juz zetora proxima 6441, ursusa 3512, i zetora forterra 9641.. Jakbym kupował Jd to oczywiście sprzedam tą forterre. ale chce wiedzieć czy przy skladaniu wniosku lepiej zeby go nie bylo na stanie mojego gospodarstwa np przepisze go na chwile na brata a pozniej sprzedam, czy moze by nie przeszkadzal w przyznaniu dofinansowania?? Prosze o porady. Z góry dziękuje

 

lepiej przepisz na brata albo wyrejestruj.. bo wiesz jaka jest agencja kropki nad i brakuje i cała inwestycje potrafią wstrzymać... a co do ciągnika tej mocy to spoko dostaniesz


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Tak swoją drogą, to czy agencja przy ocenie tych wniosków to nie korzysta z jakiś tabel IBMER-u, czy innych tego typu publikacji, bo ja już ten ibmer przestudiowałem to tych koni "pasujących" do mojego gospodarstwa to jakoś tak raczej mniej niż więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@ tombar123

jest wielu sprzedawców którzy sami przygotowuja wniosek na PROW, ja np. mam uzgodnione ze jeżeli bedzie nabór to oni mi wniosek wykonaja gratis jeżeli u nich bedę brał ciagnik.

a tabela ile KW do hektara sie nei przejmuj bo można napisac ze masz na polu trudne warunki na górki i oni juz na to tak dokałdnie nie patrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

W zasadzie to ciężkie warunki są, górek u mnie pełno, woda czasami potrafi stać. Widziałem na stronach niektórych dealerów właśnie to, że sami robią wniosek. Jednego dealera mam gdzieś z 60 km od domu, kiedyś będę przejazdem to zobaczę ^^ Czy wg was opłaca się szukać dealera jednak gdzieś trochę dalej (czy można liczyć na jakieś oszczędności), czy jednak brać tego co najbliżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

lepiej patrz na to jaka cena bedzie za przeglądy i za dojazd, przelicz co jest bardziej opłacalne, niekidy bardziej sie opłaca brac z innego województwa bo mają lepszy serwic i wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Witam wszystkich. Mam kilka pytań. Interesuje mnie zakup nowego ciągnika i kilka sprzętów(oczywiście jeżeli ruszy w tym roku prow) Mślę nad CaseIH, model JX lub JXU tak 95 KM. Co sądzicie o tych traktorach. Czy są beż awaryjne? Czy polecilibyście inny sprzęt. posiadam 30 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

lepiej patrz na to jaka cena bedzie za przeglądy i za dojazd, przelicz co jest bardziej opłacalne, niekidy bardziej sie opłaca brac z innego województwa bo mają lepszy serwic i wyjdzie taniej.

 

nie rozumiem. przecież od jednego dilera możesz kupić sprzęt a drugi ci może serwisować i nie ma problemu..


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

nie rozumiem. przecież od jednego dilera możesz kupić sprzęt a drugi ci może serwisować i nie ma problemu..

a o takim czymś to nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego żyjemy w wolnym kraju... chcesz tego dilera to bierzesz tego, chcesz serwis od innego to bierzesz od innego...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Chciałoby się powiedzieć "Witamy w Polsce" :D A tak na serio ma ktoś jakieś doświadczenia z tego typu serwisowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

tylko że w naszym kraju ten drugi deler mówi wypie###

 

ja tam z takim czymś nie miałem problemu... przecież to jest serwis u dilera... oni nie maja na was wyłączności...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że w naszym kraju ten drugi deler mówi wypie###

 

dlaczego ma tak powiedzieć, przecież za usługi serwisowe będziesz mu płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no właśnie dlatego ci mówię, że nie ma czegoś takiego jak nakaz serwisowania u tego dilera co kupiłeś...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Dzięki, napisałem tam, czekam na odpowiedź. Tak z ciekawości: Ile czasu mija od złożenia wniosku aż do "radości z maszyny" (odbioru) :P

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Witam wszystkich. Mam kilka pytań. Interesuje mnie zakup nowego ciągnika i kilka sprzętów(oczywiście jeżeli ruszy w tym roku prow) Mślę nad CaseIH, model JX lub JXU tak 95 KM. Co sądzicie o tych traktorach. Czy są beż awaryjne? Czy polecilibyście inny sprzęt. posiadam 30 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Ponawiam pytanie, wie koś ile czasu Ile czasu mija od złożenia wniosku aż do "radości z maszyny" (odbioru) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj