Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

semos    77

a to ciekawe co się stało, że WP tak szybko usunęła ten artykuł o wykorzystaniu przez rolników środków z UE na lata 2007-13. Pisało tam, że rolnicy wykorzystali jak dobrze pamiętam 17% środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

nie ma takiej strony :D

 

Zgadza się, że nie ma - ale jest i taka:

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Rzad-wezmie-sie-za-KRUS-Rolnicy-zostana-potraktowani-jak-firmy,wid,11900302,wiadomosc.html

 

Więc będziemy zmodernizowani :(

Wszystko działa, ale trzeba skopiować cały link do schowka i wkleić - tekst o pieniądzach z prow też tak samo :D


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja mieszkam w kuj.-pom. i jest po środku... z pomocy unii skorzystałem i się ciesz ale szkoda mi tylko tych co złożyli a kasy nie dostaną

 

a w kuj-pom juz wykorzystali cala pule? a z jakiej czesci kuj-pom jestes?

 

Powinni tym wiekszym dawac na konicu bo on sobie predzej poradzi bez dofinansowania niz taki maly gospodarz, panstwo powinno wspomagac gospodarstwa rodzinne a nie tych co za darmo przejeli PGR.. no ale wiadomo ze ten co ma duzo to mu ciagle bedzie za malo a ten co ma malo zadko kiedy powei ze ma malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

chłopaki widzę ze nadal się nie rozumiemy. bo mi chodzi o to ze te pieniądze które były nie wykorzystane z naboru 2009 roku maja być rozdysponowane na tych którzy złożyli je w tych 3 województwach i tylko te. Chyba sobie policzyli kasę ze na kilka lat musi im starczyć , a nie wszystko na pierwszy raz i co roku powinien ruszyć kolejny nabór. zapotrzebowanie na środki w całym kraju było chyba jeśli dobrze pamiętam ok 150% , wiec z założenia wszyscy składający powinni otrzymać dofinansowanie.I żeby się nie okazało ze w niektórych województwach kasy nie wykorzystano do 2013.Bo naprawdę nie spodziewam się ze nagle w tych województwach rolnicy dostana olśnienia , kto chce to skorzysta i taka jest prawda. A jak ktoś nie ma kasy teraz, to może czasem jej już nie widzieć. sami mi piszecie ze idzie łatwo w g .... wdepnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Chyba sobie policzyli kasę ze na kilka lat musi im starczyć

 

nie nikt sobie nie policzył

bo oni tam w warszawie nie potrafią liczyć chyba ze do swojego portfela

jak było z rentami i jest dalej jak by umieli liczyć to by tego nie było co jest !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

tylko ze ja nie wiem czy to jest tak zrobione ze srodki dla danego wojewodztwa dziela jeszcze na lata, gdyby tak bylo to pewnie juz w naborze 2008 czy 2009 bylyby wnioski z odmowa w zwiazku z wykorzystaniem rocznego limitu

 

zeby nie bylo ja nie mam nic przeciwko zeby np w 2013 a jak sie okaze ze zostaly srodki to dac do innych wojewodztw, ale watpie zeby byli w stanie przewidziec ze np w wojewodztwie w ktorym kasa zostala to i tak zostanie niewykorzystana do dajmy im juz teraz

 

@pabloooo a czemu ci co teraz w naborze 2009 dostali odmowe nie skladali wnioskow w 2007 czy 2008? jesli wedlug ciebie to tylko kwestia zlozenia wniosku i nieczekania na inne okolicznosci to mogli wtedy skladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jak składali w 2007 i wykorzystali całą pule to teraz nie mogę

 

nadal z wami się nie zgadzam i tyle. postawcie się w skórze tych z zachodniopomorskiego macie 7 ha i was odrzucają, bo koleś z innego regionu polski się zdecydował

 

zgadzam się natomiast w kwestii kolejności, na początku powinny być gospodarstwa małe i średnie które nie korzystały, potem duże co nie korzystały i potem odpowiednio małe, średnie duże co korzystały


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

aadams --> to chciałbyś żeby z reszty województw zabrali kasę i dali to tych pięciu gdzie juz dziś zabrakło? Widać że im się bardziej należy bo potrafią wziąć cała kase w 3lata. I jeszcze przez pozostałe 3 też by ładnie pociagneli. A ci co nie potrafia wziac to pewnie i tak nie wezmą?

Piszesz takie głupoty że aż głowa boli. Kasa była podzielona na koperty wojewódzkie i możesz mieć żal tylko do sąsiadów że juz wszystko wybrali.

Pozatym w mazowieckim mówią że w tym naborze kasa się skończy więć raptem na jeden nabór więcej starczy to co jeszcze maja kasą sie dzielić?

Ja pisałem wniosek w 2007 i po poprawkach sie wycofałem bo do tego mnie zmusiła sytuacja ale teraz biore pełne 300tyś zwrotu, i moze takich jest więcej co nie mogli w porzednich naborach wziac ale teraz to nadrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

miroM1984 to napisz mi kto składał wnioski w 2008r?? Bo z tego co wiem to u nas nikt nie składał hhehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

mój znajomy brał pieniądze w w pierwszym naborze SPO i kupił ciągnik za ponad 200tys. z naborów PROW jeszcze nie korzystał ma zamiar wziąć w tym roku kolejny ciągnik beczkę asenizacyjną i może jeszcze coś i co powiecie ze też się bał? nie po prostu chciał spłacić 1 kredyt i teraz następne i dlaczego on ma być pokrzywdzony kosztem innych województw?

moim zdaniem cała pula przeznaczona na PROW na lata 2007-2013 powinna byc podzielona na wszystkie województwa względem wielkości gospodarstw bo wiadomo że im większe gospodarstwa tym większe zapotrzebowanie i zestawienie np: Zachodniopomorskiego do "mojej" Małopolski po równo było by nielogiczne, i te środki z każdego województwa powinny być podzielone po równo na te wszystkie lata i w tedy gdyby w jednym województwie nie wykorzystano w danym roku pieniędzy to przenieść je do innego województwa

co do przyznawania środków to powinny najpierw dostać gospodarstwa które w ogóle jeszcze nie korzystały z pomocy później dopiero te małe aż do największych

przynajmniej ja tak uważam że byłoby sprawiedliwie i by było mniej pretensji do rządu i ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dobra ja nie zmienię swojego zdania i wy tez nie i tyle.

 

mówiliśmy o skrajnych województwach zachodniopomorskim i małopolskim np, a w całej tej burzliwej dyskusji co powiecie na temat mazowieckiego które jest jednym z bogatszych o ile nie najbogatszym oni wykorzystali pule w 99% i teraz równo z tymi biednymi będą startować na równych prawach...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

mój znajomy brał pieniądze w w pierwszym naborze SPO i kupił ciągnik za ponad 200tys. z naborów PROW jeszcze nie korzystał ma zamiar wziąć w tym roku kolejny ciągnik beczkę asenizacyjną i może jeszcze coś i co powiecie ze też się bał? nie po prostu chciał spłacić 1 kredyt i teraz następne i dlaczego on ma być pokrzywdzony kosztem innych województw?

moim zdaniem cała pula przeznaczona na PROW na lata 2007-2013 powinna byc podzielona na wszystkie województwa względem wielkości gospodarstw bo wiadomo że im większe gospodarstwa tym większe zapotrzebowanie i zestawienie np: Zachodniopomorskiego do "mojej" Małopolski po równo było by nielogiczne, i te środki z każdego województwa powinny być podzielone po równo na te wszystkie lata i w tedy gdyby w jednym województwie nie wykorzystano w danym roku pieniędzy to przenieść je do innego województwa

co do przyznawania środków to powinny najpierw dostać gospodarstwa które w ogóle jeszcze nie korzystały z pomocy później dopiero te małe aż do największych

przynajmniej ja tak uważam że byłoby sprawiedliwie i by było mniej pretensji do rządu i ARiMR

 

marcint19 zgadzam się z Tobą i o coś takiego by mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale im zostaje 1% do wykorzystania

 

teoretycznie...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a wy dalej swoje wasze województwa to co miały już dostały i koniec kropka! to jest moim zdaniem bardzo sprawiedliwe!

pabloooo teorię znasz na 5+ ale przytoczę pewne zdanie "TEORIA- wiemy wszystko,ale nic nie działa" według mnie bardzo życiowe i dalej śmiem twierdzić że swoją sytułację opisałeś zbyt różowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dobra koniec tematu o sprawiedliwości


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a wy dalej swoje wasze województwa to co miały już dostały i koniec kropka! to jest moim zdaniem bardzo sprawiedliwe!

pabloooo teorię znasz na 5+ ale przytoczę pewne zdanie "TEORIA- wiemy wszystko,ale nic nie działa" według mnie bardzo życiowe i dalej śmiem twierdzić że swoją sytułację opisałeś zbyt różowo

 

 

 

 

to ty podejdź do tego praktycznie i powiedz jak ten problem rozwiązać....bo ja akurat miałem szczęście, ale za mną były osoby które są młode i pierwszy raz składały wniosek i teraz co im zaproponujesz . Pochwal się, wiesz możesz puścić nawet wodze fantazji , tylko coś wymyśl i napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

marekgizio kolego moje informacje pochodziły z strony ARiMR ale już tej informacji nie ma. przynajmniej nie mogę znaleźć. ta informacja była w dziale modernizacja zanim jeszcze ukazała się lista kolejności, było tam ile osób dziennie składało wnioski, jak pula jest przyznana na dane województwo i ile jest środków wykorzystanych, z tego co pamiętam co zamknięciu naboru kuj.-pom. miało 186%, mazowieckie 99%, a zachodniopomorskie 530% chyba, szukałem tego ale już nie ma,


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

tyle sporów a ja czytałem w najnowszym numerze TopAgrar rozmowę na 11 stronie i ja wysnuwam wnioski że jeszcze w tym roku będą nabory we wszystkich województwach a co z tego wyniknie to zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

aadams7 --> jak zwykle gdzieś dzwonią ale niewiadomo gdzie. Chodzi o ilosć złożonych wniosków w danych województwach w danym roku.

W maziowieckim złożyli na 99% puli ale nie wszyscy dostaną kasę, część wniosków odrzucą. W tych województwach gdzie tak dużo przekroczyli pulę maja dać wszystkim którzy złożyli wniostek poprawnie. Jak pula na dany rok wynosi 100% to była taka zasada że przyjmują na 120% puli bo cześć wniosków odpada, teraz przyjeli wiecej bo chcą przesuwać pieniądze z nastepnych lat tak zeby każdy co złożył poprawny wniosek dostał kase. Niestety nie starczy kasy na nastepne nabory jak teraz dadzą wiecej niż na ten rok przypada.

W mazowieckim złozyli na 99% ale pewnie przejdzie wniosków na nieco mniej niż jest w tym roku. I nabór w 2010 roku ma być i tak ostatnim bo ludzie sie rzucą w strachu że zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

... ja czytałem w najnowszym numerze TopAgrar rozmowę na 11 stronie i ja wysnuwam wnioski że jeszcze w tym roku będą nabory we wszystkich województwach a co z tego wyniknie to zobaczymy :D

 

d41d8cbe9171deebcab41f8083be20ac.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

A ja może się komuś narażę i napiszę co myślę :D

Po to były wprowadzone np. renty strukturalne żeby poprawić strukturę a więc mniejsi rolnicy powinni rezygnować z prowadzenia gospodarstwa na rzecz tych większych. Moim zdaniem bezcelowe jest takie rozdawnictwo pieniędzy bo i tak ten mały nawt jak kupi sobie sprzęt za całe 300 tys zwrotu to i tak jak go nie wykorzysta nie stanie się dużym rolnikiem. Dam kilka przykładów:

1. rozdawano kiedyś płyty obornikowe 2008 r w mojej wsi skorzystało z 10 rolników widziałem w tym roku conajmniej 3 na których jeszcze obornik nie leżał kolejne 3 płyty stoją prawie puste

2 Niskotowarówka - świetna sprawa 3/4 rolników z mojej wsi ją bierze 1/4 coś tam z tego zrobiła jakiś samochód sobie kupili ale 2/4 to przechlały kasę i teraz ich widzę pod opieką i proszą o więcej.

 

Więc ja bym zrobił po chrześcijańsku jak w tej przypowieści o talentach - tym co nie umieli pomnażać to jeszcze zabrać i dać bogatym.

Powiem więcej uświadomię tych co jeszcze tego nie wiedzą - MALI MUSZĄ UPAŚĆ ŻEBY DUŻY MÓGŁ ŻYĆ- koniec kropka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Co rozumiesz przez małego? To może powini zostawić tych co maja po 10 000ha a reszta niech idzei na parobków? Ciekawe co byś zrobił z taka masą ludzi? Masz dla nich pracę?

Z czego maja żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj