Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

Lukasz1987    61
Zużycie paszy na kg żywca 2,43 kg paszy.

A na jakiej to paszy taki wynik?

 

Nikt nie potrafi ci powiedzieć konkretnej ceny bo mało jest osób które wszystko skrzętnie notuje i dokładnie nie wiedzą ile jego świnka zjada, ile mu maciora rocznie odchowała prosiaków itp

Twój post z 19:31

 

Koszt za ubiegły rok koszt produkcji to 2,9 zł za kilogram żywca(pasza,profilaktyka, woda , amortyzacja budynków itp itd). Tak u mnie wyszło przy stadzie w cyklu zamkniętym ok 30 loch.Zużycie paszy na kg żywca 2,43 kg paszy.

Twój post 19:27, w dodatku sobie przeczysz :D

 

Twój post który edytowałeś, bo jak mi się pierwszy raz strona odpaliła to tego tekstu nie było, a teraz już jest. Coś kolego kręcisz.

Ja nie wiem ile to musiałbyś wyciągnąć z hektara, żeby sobie kupić 120 konny ciągnik ze stajni marki, która jest jedną z najlepszych ale i zarazem najdroższych na rynku i mieć mały dług.

Poza tym pieniądze zostały rozłożone sprawiedliwe pomiędzy wszystkie województwa. Jak jednym kasa została to powinna zostać podzielona w nowym naborze na rolników z tego województwa a nie na resztę kraju.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

widzę ze złożoność tego problemu jest dla ciebie bardzo prosta bo "takie jest życie". I nie chce broń boże rozwijać się kosztem was czy zabierać wam kasę na rozwój. Lubuskie nie należy do jakichś najbogatszych województw. Chodzi mi tylko o to ze jak ktoś składał wniosek i zapewniano ze pieniędzy starczy dla wszystkich wiec powinno słowa dotrzymać. Mam kolegę który składał wniosek razem ze mną, zapłacił za ten wniosek 2,5 tys zł, najeździł się co nie miara za zbieraniem dokumentów, no i niestety nie miał szczęścia w losowaniu. Wiesz widzę jego rozczarowanie bo odesłali mu ze z racji wykorzystania koperty wojewódzkiej wniosek automatycznie odrzucony. A wiesz co w tym jest najgorsze koleś nie zainwestował swoich pieniędzy w coś innego tylko oszczędzał i teraz jest w zawieszeniu i nie wie co zrobić, bo nawet nie wiadomo czy będzie kolejny nabór. Jeden biznes przeszedł mu kolo nosa i już tego nie zmieni, nie wszedł w to bo nastawił się ze zmieni sobie sprzęt bo trochę tych ha ma. Dlatego taki jest mój pogląd w tym temacie. Jakby wiedział ze tak to wyjdzie nawet by się w to nie pchał. A po drugie piszesz ze to wynika z obawy rolników ze nie bierzecie, nikt was przecież nie zmusza żeby kupować wszystko na raz tak jak ja zrobiłem i sprzęt z najwyższej półki. Są przecież Farmateci,Zetory itp itd. Więc nie spodziewam że nagle nastąpi u was bum na składanie wniosków.I tak jak pisałem był to nabór na 2009 rok!!!I spodziewam się ze skorzystają tylko Ci co nie wykorzystali całej puli za coś dostali już zwrot, okręcili kasa i napiszą o kolejne maszyny. I pewnie nadal będziesz twierdził ze to sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

święte słowa Lukasz1987

w naszym kraju chodzi o to żeby jak najwięcej się nachapać nie patrząc na sprawiedliwość i etykę

 

ja miałem nadzieje ze spokojnie nabór będzie do 2013r ale z tego co widzę to żeby kasy było 2x więcej to i tak zabraknie

 

czemu te h... z wiejskiej takie warunki ustalają niech od razu podniosą poprzeczkę a nie jak pieniędzy nie ma na 3 lata przed końcem to w tedy walą warunki ze trudno im sprostać

 

to samo jest z rentami strukturalnymi pierwsze nieroby biorą po 1.5tys do 2.5tyśa ty człowiek pracuje liczy ze będzie miał coś z tej pracy a oni wypinają <cztery liter>

 

ja bym zrobił jakiś strajk i od razu znalezli by kasę na wszystko i umieli by planować do przodu bardzo dobrze :D

ja doszedłem do wniosku ze jak samemu nie będziesz miał na maszynę i nie dasz przykładowo 150tyś na kombajn lub traktor to nie dadzą albo wystękają z ciężką bidą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Raczej jak ludzie zobaczą: "OOO on złożył wniosek i dostał kasę to ja też mogę dostać" A że trochę osób złoży drugi raz to inna sprawa.

Edit: a te zboża to jaki? i jak procentowo się skład pasz układa


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Łukasz 1987 i o co chodzi Ci z tym kręceniem, twierdzisz ze śmiem ściemniać??

 

stary jak bym ci miał wszystkie mieszanki opisać to by mi z 2 godz nie starczyło .Ale tak w skrócie stosuje 9 mieszanek dla każdej grupy osobno:dla loch 3 rodzaje pasz, luźna, karmiąca i okołoporodowa i jeszcze dodatkowa dla odchowu loszek, później pasza od sadzeniowa 2 tyg do 15 kg wagi, pasza na plazmie krwi do ok 25 kg, później kolejna do 35 kg no i na koniec 2 rodzaje paszy czyli wstępny i końcowy tucz.Na tonę paszy oprócz premiksu 2,5 % jeszcze soja w różnych ilościach w zależności od grupy do 15,5%, mączka rybna też rożnie. a zboża tak jak wszyscy do warchlaków, prosiaków odsadzonych i lochy karmiącej i okołoporodowej praktycznie tylko pszenica , jęczmień. Dla reszty rożnie , tylko nie mów że mam ci wszystkie dodatki wymienić bo to nie od tego jest temat.

 

jak chcesz jakąś konkretną to napisz mi zaraz ci podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie nie trzeba,

-po pierwsze nie jestem stary :D jestem " piękny i młody"

-po drugie bardzo łatwo wybadać czy ktoś ściemnia czy nie. Jak byś miał jedną mieszankę dla tucznika na cały okres to by było podejrzane, jednak gdy masz określona mieszankę z dawkami dla każdej grypy wagowej/wiekowej to znasz się na tym co robisz. To samo masz z loszkami.

-po trzecie zdziwiło mnie tylko małe zużycie paszy i dlaczego edytowałeś posty co do kosztów produkcji


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

tak przez przypadek bo chciałem nawiązać do tej mojej wypowiedzi i chyba rzez przypadek wcisnąłem

Rekord na gospodarstwie to bodaj w 2005 roku 2,34 na kg przyrostu, ale zmienia się to co roku, zależy głownie od jakości zboża, ilości upadków itd. Jak coś od trzody chcesz wiedzieć nie ma sprawy pisz , kończyłem Zootechnikę Specjalizacja żywienie zwierząt więc wiem co jak i z czym, praca mgr oczywiście z Żywienia świnek a dokładniej tuczników.teraz to jest tylko ta różnica że badania robię sobie u siebie hehhehe. A co do starości wybacz, następnym razem postaram się użyć trafniejszego określenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam świnie na własny użytek wolę bydło :D mięsne :D Limousine :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

pabloooo torche sie zapedziles w swoich rozmyslaniach

piszesz ze sprawiedliwie byloby jakby wszyscy w jedym terminie skladali wnioski i kto zainteresowany to sklada a nie ze jak zobaczy jeden od drugiego to dopiero nabiera checi

tylko wez pod uwage ze jak nabor byl pierwszy to nie kazdy mogl byc gotowy do skladania wniosku,tak samo z ostatnim naborem, niekoniecznie to ze ktos nie zlozyl wniosku to sie bal i chcial poczekac i zobaczyc co bedzie, nie za zapominaj ze byli tacy co np czeka ojciec na renty zeby syn pozniej przejal gospodarke i wtedy dopiero MGR, albo inne przypadki

jesli program jest na lata 2007 -2013 to tak pownien byc wykonany co roku nabor

niesprawiedliwoscia jest ze ktos zlozy jeden wniosek a pozniej drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dobre nie składali wniosków bo się bali, może część, a nie przeszło wam przez głowę że ktoś po prostu nie miał tych kilku złotych nawet na wkład własny do kredytu niestety wschodnia polska do najbogatszych nie należy a i trzeba zwrócić też uwagę na strukturę gospodarstw

np średnia wielkość gospodarstw:

 

- zachodniopomorskie - 30,15ha

-wielkopolskie - 13,46 ha

-lubuskie - 20,11 ha

-warmińsko - mazurskie - 22,95 ha

-pomorskie - 18,82 ha

 

i dla porównania ze wschodniej polski

 

- lubelskie - 7,40 ha

- podlaskie - 12,05 ha

- podkarpackie - 4,46 ha

- małopolskie- 3,80 ha

- świętokrzyskie - 5,39 ha

 

więc komu łatwiej jest skorzystać z dofinansowania, zaznaczam że ze skorzystaniem z dofinansowania wiążą się koszty więc komu łatwiej pokryć koszty sporządzenia wniosku, mieć jakąś gotówkę na wkład własny temu co ma gospodarstwo 30 ha czy temu co ma 7 ha, i czy ten co ma 7 ha nie ma prawa skorzystać z pomocy tylko dlatego że w tamtym roku nie nazbierał jeszcze tych kilku zł na wkład własny do kredytu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a czym różni się rolnik z małopolskiego co ma 7ha od rolnika z zachodniopomorskiego co ma tez 7 ha. i jeden wyskrobał w terminie kasę i wniosek złożył w terminie a teraz mu odmówili bo kasy dla niego brakuje, bo ten z małopolski się wreszcie odważył i stwierdził że ja sąsiad kupił to i on, a tak do tej pory się śmiał... to jest sprawiedliwe??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ciekawe co byście mówili jak byłoby odwrotnie tzn w tych 3 województwach byłaby kasa a w reszcie nie....No i jak wywalasz pieniądze w błoto...Tak miroM1984 dobrze piszesz to jest program na lata 2007-2013. wiec co roku wedle planu powinien być ogłoszony nabór i jeśli już by nazbierał na ten wkład własny to startuje i po temacie.Jedno jest pewne co by kto nie napisał na ten temat ktoś będzie zawsze nie zadowolony i uważał że przemawia przez niego zazdrość , chce się nachapać itp. itd .

 

pabloooo torche sie zapedziles w swoich rozmyslaniach

piszesz ze sprawiedliwie byloby jakby wszyscy w jedym terminie skladali wnioski i kto zainteresowany to sklada a nie ze jak zobaczy jeden od drugiego to dopiero nabiera checi

tylko wez pod uwage ze jak nabor byl pierwszy to nie kazdy mogl byc gotowy do skladania wniosku,tak samo z ostatnim naborem, niekoniecznie to ze ktos nie zlozyl wniosku to sie bal i chcial poczekac i zobaczyc co bedzie, nie za zapominaj ze byli tacy co np czeka ojciec na renty zeby syn pozniej przejal gospodarke i wtedy dopiero MGR, albo inne przypadki

jesli program jest na lata 2007 -2013 to tak pownien byc wykonany co roku nabor

niesprawiedliwoscia jest ze ktos zlozy jeden wniosek a pozniej drugi

 

 

 

wiesz jak byś o mnie pisał bo właśnie czekałem aż ojciec na rentę przejdzie na 2007 rok się nie załapałem i byłbym niezle wk......Bo co bo kasy nie starczyło bo jakiś palant nie potrafił jej dobrze podzielić to należy mi się hamulec do rozwoju mojego gospodarstwa. Nie sadze ze się zapędziłem w moich rozmyśleniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wiecie dlacego w tych wojewodztwach dostali tyle kasy bo tam jest najwiecej ludzi do glosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Panowie z calym szacunkiem ale niestyty nie moge sie z wami zgodzic poniewaz ja np jestenmm z woj. Świetokrzyskiegoi na ten nabor tegoroczny czekam jak na zbawienie bo wlasnie przejmuje gospodarstwo z udzialem srodków z MR i zamierzam zlozywc wniosek na MGR i wyrwac jakas kase niestyty w zeszlym roku nie moglem przejac z powodow rodzinnych a gdyby teraz przesuneli kase na inne wojoweodztwa ktore wykorzystaly limit to ja byl bym pokrzywdzony i jest wielu rolnikow w takiej sytuacji jak moja... Wiec dlaczego my mamy byc pokrzywdzeni bo u was jest za duzo chetnych... Skoro pieniadze byly rozdysponowane sprawiedliwe to jaka niesprawiedliwosci bylo by teraz przesuniecie pieniedzy na wojewodztwa ktore kase wykorzystaly. I skoro pieniadze mamy rozdysponowane do 2013 to tak ma byc!!Pozdrawiam.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Skoro byla kasa podzielona dane stawki na poszczegolne wojewodztwa to czemu maje ci co wykorzystali juz caly limit brac jeszcze wiecej? z tego co slyszalem maja teraz w pierwszej kolejnosci isc mlodz rolnicy i srednie gospodarstwa i male pozniej dopiero te duze zeby wyrownac szanse, no i moim jeszcze ze ci co maja hodowle bydla ale to jest tez troche dziwne moim zdaniem.

 

a co do mieszania pasz to wiadomo ze dodaje sie inne dodatki do paszy dla macior, dla tuczniko i na prosiat, raczej tego samego wszystkim nie dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Własnie Damian zgadza sie skoro wykorzystali limit to z jakiej okazji maja brac jeszcze wiecej...niech kazdy wykorzysta szanse skoro pieniadze sa do 2013 to kady sobie tak inwestycje zaplanowal a to nie nasza wina ze w niektorych wojewodztwach chetnych jest zbyt duzo...:)Ja sie ciesze ze u nas nie było duzo chetnych i byc moze ja tez skorzystam z dofinansowania.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Panowie z calym szacunkiem ale niestyty nie moge sie z wami zgodzic poniewaz ja np jestenmm z woj. Świetokrzyskiegoi na ten nabor tegoroczny czekam jak na zbawienie bo wlasnie przejmuje gospodarstwo z udzialem srodków z MR i zamierzam zlozywc wniosek na MGR i wyrwac jakas kase niestyty w zeszlym roku nie moglem przejac z powodow rodzinnych a gdyby teraz przesuneli kase na inne wojoweodztwa ktore wykorzystaly limit to ja byl bym pokrzywdzony i jest wielu rolnikow w takiej sytuacji jak moja... Wiec dlaczego my mamy byc pokrzywdzeni bo u was jest za duzo chetnych... Skoro pieniadze byly rozdysponowane sprawiedliwe to jaka niesprawiedliwosci bylo by teraz przesuniecie pieniedzy na wojewodztwa ktore kase wykorzystaly. I skoro pieniadze mamy rozdysponowane do 2013 to tak ma byc!!Pozdrawiam.

 

kolego a pomyśl sobie że ktoś miał podobną sytuacje do ciebie z np, zachodniopomorskiego i zamiast czekać na rentę strukturalną wziął MR i złożył wniosek na modernizacje i okazało się że nie ma ani renty ani modernizacji bo nie miał szczęści w losowaniu... nadal uważam że powinien być jeden termin dla wszystkich...

 

ja mieszkam w kuj.-pom. i jest po środku... z pomocy unii skorzystałem i się ciesz ale szkoda mi tylko tych co złożyli a kasy nie dostaną


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wedlug mnie przydzial na wojewodztwa nie byl sprawiwdliwy bo np woj. pomorskie dostalo mniej niz np podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

masz racje @pabloooo co by nie powiedziec to bedzie zle

my nie chcemy zeby z naszych wojewodztw kasa odeszla zas wam zal ludzi ktorzy w losowaniu odpadli i braklo dla nich kasy

 

dla mnie zapedzeniem jest to ze piszesz wczesniej ze powinni w jednym terminie wszyscy skladac i jeden nabor kto chetny to bieze niezdecydowany to nie

tylko ze sam piszesz ze czekales , wiec jakby tak zrobili z tym jednym naborem w 2007 to co bys wtedy powiedzial? chyba by ci nie bylo wesolo

a ze sie teraz zalapales to ci juz wszystko jedno o twierdzisz ze powinien byc jeden nabor no fajnie masz

 

@aadams7 naprawde nie potrafisz sobie odpowiedziec czym róznią sie ci rolnicy? tak trudno ci to zrozumiec? popatrz w statystyki. Jesli oboje maja po 7 ha zakladam taki sam dochod wiec skladaja wnioski razem w 2010 bo zebranie kasy czy dobranie ziemi itp zajelo im tyle samo czasu(bo o to ci chyba chodzi nie ta sama powierzchnia te same trudnosci w zebraniu kasy) tylko rozkmin ze w kuj-pom czy wielkp czy innych kase juz dawno wzieli wieksi gospodarze bo srednia gosp jest duzo wieksza, zas w malopolsce srednia 3,8 to ktos z 7 ha jest w grupie "wiekszych" gospodarzy -chyba wiesz o co mi chodzi

 

tak czy siak jak powiedzial @pabloooo nie ma co drazyc tematu bo i tak ladu nie dojdziemy

 

poza tym szacun dla ciebie @pabloooo ze wziales sprawy w swoje rece przeliczyles to i owo i idzies do przodu

 

ja tez czekalem na ojca i renty ale ze od dopiero w 2011 moze a tu ostatni nabor wiec olejemy renty i trzeba skladac teraz na MR i odrazu na MGR, trzeba w koncu zaczac rowzwijac te gospodarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kazde wojewodztwo mialo przyznane konkretna kwote adekwatna to rozmiarow i potrzeb a to ze w jednym woj jest ona wykorzystana w 150% nie znaczy ze trzeba zabrac tym ktorzy nie wykorzystali. mamy czas do 2013 i mam nadzieje ze moj limit 300tys zl wykorzystam w pelni a nie zabiora mi tych pieniedzy i nie oddadza wojewodztwom ktorym wiecznie bedzie malo i to jest fakt.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czym różni się rolnik z małopolskiego co ma 7ha od rolnika z zachodniopomorskiego co ma tez 7 ha. i jeden wyskrobał w terminie kasę i wniosek złożył w terminie a teraz mu odmówili bo kasy dla niego brakuje, bo ten z małopolski się wreszcie odważył i stwierdził że ja sąsiad kupił to i on, a tak do tej pory się śmiał... to jest sprawiedliwe??

 

niczym się nie różni, ale w tych województwach jest inna liczba tych że rolników co mają 7 ha, a odpowiedzieli mu odmownie bo kasę wykorzystały większe gospodarstwa których w tamtych regionach Polski jest więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

mówisz ze egoizm z nas się wylewa, a składałeś wniosek na modernizacje??Wiesz ile było latania za wszystkim, mało tego ile niektórzy zapłacili za zrobieniu wniosku i było zapowiedziane ze wszyscy chętni dostaną już przed ogłoszeniem naboru .Wiec pochwal się jakbyś ty to rozwiązał, aby wszyscy byli zadowoleni,a nie oskarżasz nas o egoizm. A co do spłaty kredytu o którym tu piszesz, nawet nie wiesz ile go jest i z trzy razy podkreśliłem ze nawet w tej chwili nie było by problemu go spłacić, więc czytaj ze zrozumieniem

Kto komu karze składc- przymusu nie ma, a według mnie to wszystko jest oparte na ryzyku (uda się albo i nie)

 

pabloooo torche sie zapedziles w swoich rozmyslaniach

piszesz ze sprawiedliwie byloby jakby wszyscy w jedym terminie skladali wnioski i kto zainteresowany to sklada a nie ze jak zobaczy jeden od drugiego to dopiero nabiera checi

tylko wez pod uwage ze jak nabor byl pierwszy to nie kazdy mogl byc gotowy do skladania wniosku,tak samo z ostatnim naborem, niekoniecznie to ze ktos nie zlozyl wniosku to sie bal i chcial poczekac i zobaczyc co bedzie, nie za zapominaj ze byli tacy co np czeka ojciec na renty zeby syn pozniej przejal gospodarke i wtedy dopiero MGR, albo inne przypadki

jesli program jest na lata 2007 -2013 to tak pownien byc wykonany co roku nabor

niesprawiedliwoscia jest ze ktos zlozy jeden wniosek a pozniej drugi

Dokładnie. Ja bym bardzo chętnie wystartował w PROW ale tak rent strukturalnych nie ma i pewnie nie będzie więc ojciec by został na "lodzie". Tata ma 55 lat i napewno nie dostanie dofinansowania!

 

kolego a pomyśl sobie że ktoś miał podobną sytuacje do ciebie z np, zachodniopomorskiego i zamiast czekać na rentę strukturalną wziął MR i złożył wniosek na modernizacje i okazało się że nie ma ani renty ani modernizacji bo nie miał szczęści w losowaniu... nadal uważam że powinien być jeden termin dla wszystkich...

 

ja mieszkam w kuj.-pom. i jest po środku... z pomocy unii skorzystałem i się ciesz ale szkoda mi tylko tych co złożyli a kasy nie dostaną

To za przeproszeniem po ch... ryzykował jak cały czas mowa była że rent nie będzie i wie jak jest w jego woj. z przekraczaniem na dofinansowanie (co roku jest gożej)- chciał sie poprostu szybko nachapać a tu d..., zamiast małymi kroczkami to odrazu wiekiego kroka daje- jak dla mnie żałosne

 

Ciekawe co byście gadali jak by tak u was kasa była niewykorzystana! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj