Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

aadams7    0

pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

 

a co ty się martwisz o niego... pomożesz mu spłacać kredyt?? jak tak no to przepraszam ale to rzeczywiście powinieneś się martwić... dlaczego to forum jest pełne takich osób które zamiast wspierać kolegę że robi coś i się rozwija to pełno zaraz osób które piszą że nie da rady i nic się nie opłaca...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego jak się boich komentarzy na to co piszesz to nie pisz w cale. to właśnie jest forum, które polega na tym że jeden pisze, a inni mu odpisują... nie chcesz żeby tobie ktoś odpisywał to nie zabieraj głosu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobra po co te kłótnie

każdy niech robi co uważa za słuszne

@ aadams7 bardzo dobrze ze nie ma tu samych ludzi którzy na wszystko przytakują

niektórzy już doświadczyli swojego życia i wiedzą czym grozi zaciąganie tak pochopnych decyzji

ktoś musi pisać negatywnie aby osoba która oczekuje odpowiedzi nie zapędziła się w kłopoty przez patrzenie na świat lekką ręką

jeśli ktoś coś postanawia to lepiej niech przemyśli to na kilkanaście różnych sposobów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dobra po co te kłótnie

każdy niech robi co uważa za słuszne

@ aadams7 bardzo dobrze ze nie ma tu samych ludzi którzy na wszystko przytakują

niektórzy już doświadczyli swojego życia i wiedzą czym grozi zaciąganie tak pochopnych decyzji

ktoś musi pisać negatywnie aby osoba która oczekuje odpowiedzi nie zapędziła się w kłopoty przez patrzenie na świat lekką ręką

jeśli ktoś coś postanawia to lepiej niech przemyśli to na kilkanaście różnych sposobów :D

 

 

Nie sądzę ze podjąłem decyzje pochopnie i na świat patrze lekką ręką.Wiele razy analizowałem czy podołam temu, a zaczęło się od tego ze koleś zrobił mnie w konia bo miałem kupić 20 ha ziemi, do ceny się dogadaliśmy, po czym on na drugi dzień stwierdził ze jeszcze musi zapytać dzierżawcy.I nici z tego wyszło hehheh :( ,ale koleś po dziś dzień jej nie sprzedał bo tamci go odwlekają.I wtedy powiedziałem sobie ze nie będę czekał aż coś mi wpadnie, bo mogę się nie doczekać tylko jak jest możliwość z czegoś skorzystania , to korzystam. I jeszcze jedno jakbym nie dostał dofinansowania na pewno nie brałbym takiego sprzętu bo po prostu nie byłoby mnie na niego stać. A jak ktoś dobrze zakombinował to da się rade z palcem w d.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

bardzo dobrze ze przemyślałeś decyzje i nie patrzysz na świat lekką ręką bo ten świat to bardzo ... jest

i na wielu rzeczach można sie przejechać

 

a jeśli można wiedzieć to jaki kombajn posiadasz pablo???

bo maszynki są dobrze wybrane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja tez biore maszyny z troche wyzszej polki mozna by taniej ale jak ktos da 60 %zwrotu to ta roznica jest niewielka popieram pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

bardzo dobrze ze przemyślałeś decyzje i nie patrzysz na świat lekką ręką bo ten świat to bardzo ... jest

i na wielu rzeczach można sie przejechać

 

a jeśli można wiedzieć to jaki kombajn posiadasz pablo???

bo maszynki są dobrze wybrane :D

 

Kombajnu nie posiadam i pewnie jeszcze trochę nie będę miał, bo po prostu jestem sam i tylko tato mi pomaga , ale on ma już ponad 61 lat i swoje już w życiu zrobił.Dlatego też taki sprzęt wybrałem bo przy hodowli trzeba trochę się na pracować. Na szczęście z koszeniem nie mam problemu, cześć kosi wujek,część znajomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

przyznaje racje że tak dużą inwestycje to trzeba z głową!! choć znam kilku co kupiło sprzęt za 700tys nawet go nie oglądając, ponieważ diler dobra bajkę wcisną. ja podobnie jak pablo bym nie kupił sprzętu gdyby nie unia, kasę bym przeznaczył na coś innego, oraz popieram maxiben jeżeli chodzi o jakość, moim zdaniem lepiej jedna maszynę wziąć mniej a kasę ta przeznaczyć na to żeby pozostałem maszyny były z górnej półki, ponieważ nie chodzi o ilość tylko jakość...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@aadams7 prawda jest taka ze 90% osób nie kupiło by nowego sprzętu gdyby nie dofinansowanie

@pabloooo piszesz ze Twoje koszty produkcji są niższe od ceny na rynku żywca to napisz ile u Ciebie to kosztuje bo sam jestem ciekaw nie to żebym nie dowierzał tylko nie produkuje świń i chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje bo tyle się teraz pisze ze się nie wychodzi na tym a nikt nie jest w stanie podać konkretnej ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

@aadams7 prawda jest taka ze 90% osób nie kupiło by nowego sprzętu gdyby nie dofinansowanie

@pabloooo piszesz ze Twoje koszty produkcji są niższe od ceny na rynku żywca to napisz ile u Ciebie to kosztuje bo sam jestem ciekaw nie to żebym nie dowierzał tylko nie produkuje świń i chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje bo tyle się teraz pisze ze się nie wychodzi na tym a nikt nie jest w stanie podać konkretnej ceny...

 

 

 

Koszt za ubiegły rok koszt produkcji to 2,9 zł za kilogram żywca(pasza,profilaktyka, woda , amortyzacja budynków itp itd). Tak u mnie wyszło przy stadzie w cyklu zamkniętym ok 30 loch.Zużycie paszy na kg żywca 2,43 kg paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Znajomy jak kiedyś liczył to przy rzucie 2000 sztuk, pasza swoja:kupiona 50:50 (cena zboża owies, jęczmień, pszenżyto 300-400zł, cena ON 3,85zł (średnio) wychodziło mu 2,8zł ale czy to prawda to nie wiem. Trudno wyczuć, ja mam dwie sztuki i nie liczę kosztów produkcji bo żywią się tym co jest pod ręką pasza zbożowa, resztki z obiadu itp. W końcu to dla siebie to niech dobrze zjedzą.

A jeśli chodzi o dofinansowania to przed UE ile sprzęt był tańszy teraz dadzą człowiekowi 60% i ten się cieszy jak sprzęt poszedł z 40 kilka procent w górę. Czyli max dofinansowania to niecałe 20%


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no właśnie ja tak ostrożnie myśle o kupnie ciągnika ale denerwuje mnie ze ten nabór może być ostatnim w dolnośląskim a jeszcze bym coś kupił

na razie walnąłem sobie kombajn bo chciałem nowy ale powiedzieli ze za mało ha na NH TC5060

więc przyszedł BS Z110\3 z 2004r

 

teraz ciągnik trzeba kupić heh za kombajn miał bym McCormick XTX145 ale czymś trzeba kosić zboże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Nikt nie potrafi ci powiedzieć konkretnej ceny bo mało jest osób które wszystko skrzętnie notuje i dokładnie nie wiedzą ile jego świnka zjada, ile mu maciora rocznie odchowała prosiaków itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no z tym kombajnem to kiepska sprawa zey wziasc ale slyszalem ze 50ha styknie ale zalezy co sie siej bo przelicznik jest 3t/ha a raczej przenica przenzyto da wiecej ton z hektara.

 

a co do pomocy uni na maszyny to gdyby nie ona to pewnie wiekszosc by brala cos uzywanego, chociasz wiem ze moj kuzyn myslal nad Zeotrem 125 jak by mu odzucili wniosek na valtre i by kupil zetora za gotowke, w tym rzucie PROWu chce brac sprzed do N111 czyli za oklo 300-350tys netto, i sprzet bedzie mial juz cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

pewnie wielu z was się teraz narażę ale trudno. osobiście uważam że to wielka niesprawiedliwość robić kolejny nabór na modernizacje. nabór ma być z tego względu że kilka województw nie wykorzystało całej kasy, i oni mają mieć kolejny nabór, a niesprawiedliwe jest to że ci co składali w tym roku jak wszyscy kasy nie dostaną bo limity znacznie przekroczone, moim zdaniem równe szanse powinni mieć wszyscy, był nabór w kwietniu i tyle, a ta kasa co jest niewykorzystana z jednych województw powinna być przekazana do tych co dla nich kasy nie starczyło... a tak z kolei to skorzystają ci co przespali kwiecień... to albo wszyscy powinni mieć możliwość składania jeszcze raz albo nikt...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

aadams7 w 100% się z tobą zgadzam, po co kogoś ciągać na sile żeby skorzystał. Był czas na złożenie , na przygotowanie dokumentów, a nie jak w poprzednim naborze wszystko na szybcika robione

 

dlatego te pieniądze powinny zostać przeniesione na te 3 województwa w których kasa nie starczyła i ogłoszony nowy nabór na 2010. Chyba że obetną koperty wojewódzkie na środki w tych województwach co nie wykorzystano środków a podwyższa gdzie ich zabrakło..Każdy przecież składał wniosek z nadzieja ze zostanie on zrealizowany, mało tego takie zapewnienie płynęło prosto z ministerstwa.po to zaostrzono przyjmowania wniosków , czyli odrzucaniu nie kompletnych , bez możliwości poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to się nazywa polska rzeczywistość...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no panowie egoizm z was wyszedł... co swoje już wykorzystaliście polska ma się rozwijać równomiernie a nie jeden region bardziej a drugi mniej i to za kasę podatnika...

pabloooo mam nadzieję że wszystko skrupulatnie policzyłeś wziełeś pod uwagę susze powódź gradobicie itd. przynajmniej na jeden sezon (my kiedyś nie wzieliśmy pod uwagę 3 letniej suszy biorąc kredyt...) choroby w stadzie wachania cen itd rosnącą cenę ON zreszta sam wiesz;p i życzę Ci abyś spłacił kredyt i obym nie kupił twojego fenda od komornika;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@aasams7 a ja powiem to tak odczepcie się od kasy która wam się nie należy. Jest wyznaczony limit na poszczególne województwa i wtedy jest sprawiedliwie. Jakim prawem bogatsza część Polski ma sie bogacić kosztem biedniejszej. A to że dużo gospodarzy złożyło wniosków to jest wasza sprawa- nie wiem bijcie się o to jak chcecie kasy :D. Tam gdzie limit nie był wyczerpany to wina leży po stonie obawiających sie rolników (chodzi tu o to czy poradzą sobie ze spłaceniem kredytu- takie są wschodnie strony)- ale do czasu jak jeden rolnik który się obawiał podejrzy drugiego co wziął coś na PROW to wtedy ten pierwszy nabierze chęci :(

Według ciebie milioner powinien oddać ci część kasy (albo ktos wygrał w totka) bo on ma nadmiar a ty masz mniej???!!! :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

no panowie egoizm z was wyszedł... co swoje już wykorzystaliście polska ma się rozwijać równomiernie a nie jeden region bardziej a drugi mniej i to za kasę podatnika...

pabloooo mam nadzieję że wszystko skrupulatnie policzyłeś wziełeś pod uwagę susze powódź gradobicie itd. przynajmniej na jeden sezon (my kiedyś nie wzieliśmy pod uwagę 3 letniej suszy biorąc kredyt...) choroby w stadzie wachania cen itd rosnącą cenę ON zreszta sam wiesz;p i życzę Ci abyś spłacił kredyt i obym nie kupił twojego fenda od komornika;p

 

mówisz ze egoizm z nas się wylewa, a składałeś wniosek na modernizacje??Wiesz ile było latania za wszystkim, mało tego ile niektórzy zapłacili za zrobieniu wniosku i było zapowiedziane ze wszyscy chętni dostaną już przed ogłoszeniem naboru .Wiec pochwal się jakbyś ty to rozwiązał, aby wszyscy byli zadowoleni,a nie oskarżasz nas o egoizm. A co do spłaty kredytu o którym tu piszesz, nawet nie wiesz ile go jest i z trzy razy podkreśliłem ze nawet w tej chwili nie było by problemu go spłacić, więc czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

al @aadams7 przecież w tamtym roku z tych pieniędzy co nie wykorzystano w danych województwach przesłali pieniądze do tych co im brakło a to ze już wykorzystaliście 150% to nie moja wina i dlaczego mój region (mowa tu o Małopolsce) co srednia powierzchnia gospodarstwa jest śmiesznie mała 4ha ma się nie rozwijać kosztem innych? nabory na PROW miały być co roku do 2013roku ale ze wykorzystaliście to ja mam zrobić? to by było niesprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

macin87 kolego ja mam już kasę z agencji na koncie i mi to wisi,szczerze mówiąc, ale chodzi mi o to że inni wydali kasę za napisanie wniosków (egoistą nie jestem) i oni szansy na rozwój nie dostaną...bo mieli pecha w losowaniu, a inni się bali i nie wierzyli i mają jeszcze szanse. to albo wszyscy składamy w kwietniu i koniec, albo naborów jest kilka

 

wiedziałem że moje poglądy są kontrowersyjne...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

@aasams7 a ja powiem to tak odczepcie się od kasy która wam się nie należy. Jest wyznaczony limit na poszczególne województwa i wtedy jest sprawiedliwie. Jakim prawem bogatsza część Polski ma sie bogacić kosztem biedniejszej. A to że dużo gospodarzy złożyło wniosków to jest wasza sprawa- nie wiem bijcie się o to jak chcecie kasy :D. Tam gdzie limit nie był wyczerpany to wina leży po stonie obawiających sie rolników (chodzi tu o to czy poradzą sobie ze spłaceniem kredytu- takie są wschodnie strony)- ale do czasu jak jeden rolnik który się obawiał podejrzy drugiego co wziął coś na PROW to wtedy ten pierwszy nabierze chęci :(

Według ciebie milioner powinien oddać ci część kasy (albo ktos wygrał w totka) bo on ma nadmiar a ty masz mniej???!!! :(:(

 

to wytłumacz mi skąd lubuskie ma tak mała kopertę finansową ,że starczyło na rozpatrzenie ok 200 wniosków?? A złożonych było dokładnie 535.Widzisz tu dziś twoją sprawiedliwość.A po drugie to był nabór na 2009 rok.Mamy już 2010!!!!!!Wiec powinien już ruszyć nabór na ten rok. i tym sposobem jak wy będziecie się rozwijać że "będziecie nabierać chęci jak ktoś weźmie i pokarze"- na to był już czas od pierwszego SPO, to co roku będziesz mógł mi tu pisać ze jesteście biedniejsi i pokrzywdzeni i będziecie mogli używać sformułowania "jesteśmy 10 lat za mu.... tzn zachodnią, czy jakąkolwiek Polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

hohla hola zrozum że nie można faworyzować jednego regionu polski kosztem drugiego i to jeszcze za kasę podatnika. mnie to nie obchodzi że było 534 wnioski a dostało 200 takie życie... ściana wschodnia i tak bidna jest a wy byście jeszcze i tą kasę chcieli zgarnąć

pabloooo ostatni post był pół żartem ale skoro tak sie upierasz to Ty masz mało kredytu a ja mam w stodole słonia na złotym łańcuchu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj