Polecane posty

330CUrsus    0

No właśnie stała w stodole i płomień zbytnio nie szedł i se dałem spokój. Czyli mówisz żeby w ciepełku stała? Ja właśnie mam identyczne palniki tylko mam że na dwa ale i tak jeden chodzi :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gaz w mrozy słabo się pali, obecnie kolega ma problem z ogrzewaniem kurnika bo gaz słabo się pali. Kilka lat temu tata przyniósł od sąsiada butle z gazem (sąsiad sprzedaje gaz), było -20 gaz nie chciał się palić, to wymienił tata na inną i znów to samo to jak trzeci raz zaszedł z butlą to robotnik sąsiada wrzucił tą butle do wrzątku, 5 minut i gaz palił się jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

No ogólnie to nie wiedziałem że gaz w morozy się słabo pali :D . Czy stanie 2 h przy grzejniku coś zdziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak jest -20[oC.

 

Możesz coś więcej czy wynika z tego że poniżej tej temperatury się słabiej pali (lub nie powinien wcale)??

 

Kolego nie przy grzejniku wystarczy w ciepłym. Ogólnie takich rzeczy nie można stawiać blisko grzejników (źródeł ciepła).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Z tego wynika, że trudno mu odparować przy tej temperaturze. Masz więc tak - butla pełna, gazu mało, mały płomień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

To postawię w kuchni na 2 godzinki i może coś zdziała :D . Ale jak postoi znów z 30 min na dworze to znowu będzie słaby płomień czy nie? Mrozu będzie tak może z -10 bo już u nas puszcza ten mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dankam    1

Panowie jeśli chodzi o rozruch silników zimą to prawdą jest że jeśli się ma gęsty olej, zamarznięte paliwo albo silnik w słabej kondycji to jedynym wyjściem jest podgrzanie silnika. Natomiast jeśli chodzi o rozruch silnika ja używam prostownika zrobionego przez siebie na trafo 750VA z diodami 100A. Daje rade przy odpalaniu zetora w zimie i innych maszyn. Oglądając wasze linki do tych fabrycznych prostowników na niektórych produktach widać np kable zasilające one fajnie wyglądają ale ich przekrój to max 10 mm2. A jeśli to ma coś ruszyć to musi być co najmniej LGY252 a najlepszy był by OS. Tak odnośnie kabli rozruchowych i zasilających:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Prostownik z rozruchem pomaga przy zapalaniu, ale nieumiejetnie uzyty moze narobic wiecej balaganu jak pozytku.

 

Sprawa jest prosta. Jak jest -25°C i zastany silnik, w nim olej i kto wie co jeszcze stawiaja taki opor , ze rozrusznik nie da rady przyrzucic kilka razy- to jedynie ciepelko pomoze.

 

 

 

 

I co najwazniejsze. Mozesz posiadac zrodlo pradu o wydajnosci 1000A . Nic to nie da jezeli podlaczone zostanie marnym krokodylkiem i ma styk jedynie na powierzcni kilku mm2.

 

Masza 360 stala przez te mrozy nieuzywana. Wogole to stala ze 2 miesiace. Po ostaniej wyprawie do lasu zostala zgaszona i wypuszczona zostala woda z chlodnicy i bloku. W zeszlym tygodniu musiala byc odpalona- wypchniecie sniegu i takie tam. Standardowo -10°C . Przelana 2 razy goraca woda przez chlodnice. 5sekund krecenia i juz tyka.

 

A co najsmieszniejsze wszystko z ok 7 letniego Bannera o pojenosci 75Ah. Taki jest zamontoany i radzi sobie wybornie.

 

Do czego zmierzam?. Niestety pewnych spraw sie nie przeskoczy. Trzeba troche potruptac zeby odpalic. Jak napisalem podlaczenie rozruchu dodatkowo nic nie da jak rozrusznik nie da rady odpowiednio obrocic. Zmarznety silnik stawia ogromny opor i w prosty sposob mozna spalic rozrusznik. Wiec niestety lepiej chwile podgrzac miske, lub chociaz glowice, filtry paliwa, pompe, niz kieltac kilkanascie minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie przyczyna leżała po stronie rozrusznika(pęknięta ośka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

wszyscy macie rację-ale jest jedno ważne odpowiedni akumulator-obsługa -poco aby aku stało na polu z ciagnikiem..warto zdjąć -przelać układ ciepłą wodą-jesli mamy płyn spuszczony itd -a i tez sprawne swiece zarowe -akumulator zdjety co jakiś czas trzeba ładowac i rozładowywac np zarówką-akumulator ma zapewnione warunki pracy -nie zasiarcza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robwrob    0

Szkoda, że szanowni koledzy nie umieścili nazw tych prostowników. Linki z Allegro wkleja się szybko - tylko, że teraz już nie działają. Potrzebuje prostownik z rozruchem do MTZ a i chętnie bym skorzystał z rady kogoś kto ma doświadczenie w tym zakresie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie ukrywam że też zamierzam się z zakupem takiego prostowniczka tylko jaki?? Tak jak kolega wyżej napisał linki z allegro się łatwo wkleja ale po 2 latach już nic nie wiadomo... Co polecacie na tą chwile nie ukrywam że na allegro tego jest pełno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Mi również coś by się przydało na zimę.

Znajomy zrobił kiedyś prostownik z rozruchem i miał go sprzedać. Rozruch 400A, zrobiony na 3 transformatorach. C-360 na próbę zapaliła bez podłączonego akumulatora. Chciał za niego 1200-1300zł. Warto tyle dać za niego? Czy lepiej coś z allegro za 500-600zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Za 500- 600 zł masz nowy akumulator i porządnie wyremontowany alternator do traktora. To w zupełności wystarcza, a nie jakieś średniowieczne metody ze spawarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459
http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-telwin-dynamic-420-faktura-i2632486441.html ja w wakacje kupiłem ten. Powiem tak, na 4 stopniu (najwyższym) ładowania C-360 która wcześniej nie ruszyła wału zaczęła kręcić od razu (odpowietrzanie na szybko więc trochę pokręcił). A co tu dopiero mówić o rozruchu...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe rzeczy piszą na tabliczce. Moc maksymalna 10kW, a bezpiecznik na zasilaniu 20A. To już nawet nie jest śmieszne tylko żenujące... Mogliby przestać się kompromitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To moc chwilowa, do momentu przepalenia się bezpiecznika ;) . Pełno tu takich bzdur, do tego "okropnie" grube przewody rozruchowe, w sam raz na 10kW.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Może i głupoty piszą, ale prostownik jest wg mnie godny polecenia. Zobaczymy jak w zimę się sprawdzi.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Witam

 

Zima za pasem a akumulatory w mojej 60 z roku na rok coraz starsze i przydała by im się pomoc podczas większych mrozów żebym miał zawsze pewność że odpalę....

 

Na allegro prostowników jest od groma i nie wiadomo co wybrać...Zastanawiam się nad takim;

http://allegro.pl/prostownik-rozruch-dynamic-420-start-telwin-wys0-i2680121844.html Drogi ale wydaje się być solidny.. może faktycznie cena idzie w parze z jakością? Z drugiej strony może lepiej nie przepłacać i wziąć coś do 500zł o podobnych parametrach? Np. coś takiego...?

 

http://allegro.pl/prostownik-rozruchem-class-630-rozruch-12-24v-600a-i2686442648.html

http://allegro.pl/prostownik-12-24v-rozruch-600a-szybkie-ladowanie-i2699722327.html

 

Może macie jakieś inne propozycję? Bardzo proszę o poradę:)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

żebym miał zawsze pewność że odpalę....

Czyli najwyższa pora na wymianę akumulatorów i remont silnika. Co do tych prostowników to już wszystko zostało napisane. Wybierz którykolwiek. Wszystkie są tak samo badziewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz dobry rozrusznik to powinien odpalić. Ja bym polecał kupić nową baterie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj