Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapytaj sprzedawcę na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Jak masz dobry rozrusznik to powinien odpalić. Ja bym polecał kupić nową baterie :)

 

Prostownik tak czy inaczej musze kupić ,mam już w domu jeden ale strasznie duży ,ciężki i stary chyba selenowy i jest nie wygodny w przenoszeniu w gospodarce .MF jeżdze generalnie od wiosny do listopada ,a reszte stoi w garażu ,ale nieraz pasuje mi go odpalić i wtedy musze kogoś prosić aby go pociągnoć .Możliwe że akumulator do wymiany ,ale wtedy gdy jest ciepło i jeżdze regularnie to pali, np.teraz jak postoi pare godzin to nie zapali ,ale ten typ tak ma od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To kup i prostownik i baterie. Jak siądzie ci aku to i prostownik nie pomoże :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,ale ten typ tak ma od kilku lat.

Ten typ tak nie ma. Sam użytkuję ten silnik i do -20 odpala normalnie. Akumulatory mają w tej chwili równe 10 lat i gdybym nie naprawiał sprzętów klientów to mógłbym zapomnieć o prostowniku. Tych akumulatorów, które teraz mam w ciągniku nie ładowałem od momentu zamontowania. Ale oczywiście instalacja elektryczna i silnik mam perfekt. Co do prostowników z allegro to już wszystko zostało napisane. Ten z Twojego linku przy założeniu, że sprzedawca pisze prawdę może dać w impulsie 70A. W praktyce do osiągnięcia jest połowa tej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Mniejsze z tym w jakim stanie jest mój traktor ,ale czy ten prostownik z mego linku jest dobry jako prostownik z rozruchem czy mam sobie dać spokój i kupić tylko prostownik w podobnej kasie.W sklepie oferowali mi dziś prostownik z rozruchem za 500 zł. do rozruchu traktora ,a mając aktualnie kryzys w kieszeni nie uśmiecha mi się wydawać 5 stów.Ale jestem typem człowieka który woli wydać raz a dobrze .Nadmienię jeszcze czy ten prostownik będzie bezpieczny do ładowania małych akumulatorów motocyklowych, bo nie znam się na tym ,a może podacie mi linka do jakieś aukcji aby spełniał moje wymagania.Pozdrawiam.

 

 

 

10% za cytowanie poprzedniego posta i błędy.

Edytowano przez Elektrotechnik
Cytowanie poprzedniego posta i błędy ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, na temat prostowników pisałem już wielokrotnie, nie tylko w tym temacie. Do 1000 zł nie ma znaczenia jaki prostownik z funkcją rozruchu wybierzesz. Wszystkie są do niczego. Oczywiście coś tam pomogą, ale rewelacji nie należy się spodziewać. Co do prostowników, to muszą one posiadać płynnie regulowane ograniczenie prądu i stabilizację napięcia na poziomie 2,4V/ogniwo, lub układ wyłączający prostownik po osiągnięciu takiego napięcia. Takim sprzętem można prawidłowo i bezpiecznie naładować każdy akumulator. Niestety żaden z prostowników dostępnych na rynku (nawet te szumnie reklamowane jako sterowane mikroprocesorem) nie mają tych funkcji. Na zamówienie mogę wykonać całkowicie automatyczny prostownik (z funkcją odsiarczania akumulatora w opcji), jednak cena będzie zaporowa dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Panowie, sprzętem za 250-300zł to można sobie wspomagać rozruch ew malucha odpalić, w środku siedzi niewielkie trafo i pewnie z 2 kostki mostka prostowniczego gdzie prąd max to 100A, jak pisał elektrotechnik koszt trafa i porządnych diod to granica 500zł i weź wytłumacz klientowi że to nie drogo jak on widział prostownik z rozruchem za 250zł :D

Swego czasu naprawiałem bestera herkulesa, w srodku trafo max 1000VA i mostek jak w migomacie, kilka blaszek i diody :blink:

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz, jeżeli transformator ma 1000 W, to jakieś 70A można z niego wycisnąć przy 12V i coś tam pomoże przy rozruchu. Ale zwykle to 1000W jest tylko na tabliczce. Spotyka się nawet przypadki zmiany skali w amperomierzu takiego "prostownika". Czyli np. amperomierz 10A (bo tyle maksymalnie daje prostownik), a w nim skala 30A. Takie coś od razu się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam taki prostownik z rozruchem http://krivoyrog.dnp...vo-ID57a8L.html i podczas rozruchu watomierz zasilający rozruch pokazuje ok. 1,3 kW.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj