Zetor53400

Kasacja lasu

Polecane posty

Zetor53400    2

A wiec mam ok.40-50 arów lasu mieszanego , dosc kiepskiego , w przysłym roku chciałbym go wyciąc i z czasem doprowadzić ten teren pod grunty uprawne ;) powiedzcie mi jak to wygląda prawnie , i czy mógłbym taki zabieg wogóle wykonać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Jeżeli nie jest to w obrębie parku lub obszarów chronionych to można.

Pierwszy krok do starostwa.

Las musi mieć więcej jak 50 lat /obojętne jak wygląda/.

Jest więcej uwarunkowań ale da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

to znaczy hmm... babcia która ma 76 lat mówi ze on tam zawsze rósł :D a jak to jest w papierach , pewnie widnieje jako las ,ale nie jestem pewien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak nic nie wiesz to do gminy i chcij plany zagospodarowania przestrzennego. A tak wogóle to las do użytków doprowadzić to dużo roboty. najlepiej wyciąć las i nowy posadzić w tym miejscu. Drewno sprzedać co dobre reszte na opał. Sam jestem na etapie czy by można wyciąć las i czerpać zyski z tego na czym las rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co wiem,las po wytrzebieniu należy obsadzić ponownie.Zrobienie z powrotem gruntu rolnego jest chyba nie możliwe,a sens ekonomiczny stoi pod znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

tzn. u mnie jest wieksza akcja ;) za tym lasem mam ok.1,7 ha pola , ale tata sie słownie zamienil z takim starszym kolesiem , i nie wiadomo jak to sie potoczy , za rok postaram sie to wszystko wypostować , ale jak sie nie uda to połące te kawałki .

 

 

Ps. ten las przedziela moje 2 pola 4 ha i ten 1,7 ha :D to ten las co jest za zetorem : http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=186145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

On stoi samotnie wokół pól? Bo wtedy to można prędzej dostać zgodę na przekształcenie gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A wiec po koleji : najpierw jest 4 ha w jednym kawałku ,za tym jest las , a za lasem jest te 1,7 ha ;) wszystko w jednej lini :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

będą problemy... najłatwiej to wyciąć wykarczować zrobić pole, wezwać urzędasa i wyperswadować mu że tu lasu nigdy nie było, to tylko pomyłka w papierach, są inne możliwości ale tylko teoretycznie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak jest rzadko tego lasu to wyciąć do nogi i uprawiać, w agencji dużo takich przypadków jest że działka w papierach jest działką leśną a jest wydtawiana na dopłaty, tak samo jak działka budowlana tylko inne przeznaczenie terenu czy coś takiego tam się wstawia, ale wiem że na działkę leśną można dostać dopłaty oczywiście jeśli jest tam uprawa, a to czy ma być nasadzony nowy las czy nie, czy była asygnata na wycinkę lasu to już w kwestii nadleśnictwa leży a jak to była jakaś działeczka 0,3 ha czy inne takie historie to nadleśnictwa to raczej nie obchodzi, gorsza kwestia jak to był las a w papierach grunt rolny i o ile było zezwolenie z gminy na wycinkę drzew to jest OK ale jak ktoś sam wycioł to już może sobie bidy narobić horendalne kary ( jak Walencik z "plebanii") a jeszcze inny problem jak ktoś nasadził lasu teraz chciałby część usunąć a działka jeszcze jako grunt rolny no to co iść do gminy po wycinkę 300 sosenek o obwodzie 15cm, czy wycinać to samemu bo to plantacja drzew czy jeszcze coś innego uczynić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

takie coś jak pisze Adrianos raczej nie przejdzie, najprościej sprawdzić wszystko w papierach a później do gminy lub do starostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Po pierwsze to ważne co jest w ewidencji, zobacz na wypis z rejestru gruntów. Jeśli orne lub łąka to idziesz do gminy po zgodę na wycinkę drzew kosztuje coś 25 zł, bo gdy wytniesz sam drzewko powyżej 5 lat to kary za taką wycinkę mogą być wysokie a życzliwych sąsiadów nie brakuje. Papier na wycinkę załatwiaj teraz bo od kwietnia do października nie można wycinać drzew. Jak w papierach jest las to zapomnij że przekwalifikujesz na orne a w przypadku wycinki w lesie musisz mieć papier od leśniczego a potem będziesz miał obowiązek nasadzenia ponownie drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No ja to chciałbym to z czasem doprowadzić pod pole uprawne . A jak tam jest w papierach to sam nie wiem , bede musiał sie zorientować ;) czyli jak cos to mam wystepowac do gminy o zgode na wycięcie i jak by była pozytywna to mozna działać , a jak by ewentualnie odrzucili to co wtedy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Znajomy Leśniczy to kiedyś poradził mi tak "jak chcesz ścięć drzewo a nie dostaniesz pozwolenia, to i tak ścinaj, następnie zgłoś na policję próbę kradzieży, policja (oczywiście winnego nie znajdzie) umoży postępowanie z powodu małej szkodliwości społecznej, a ty masz legalne drzewo". Ja tam nigdy nie ryzykowałem ala można spróbować co można wyciąć legalnie to wytnij legalnie resztę potraktuj jak wyżej a jak już drzewa niebędzie to zawsze będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ludzie sami się wkopiecie z takim kombinowaniem, boicie się że sąsiedzi donoszą, a psiarnia jak zacznie węszyć to najpierw sąsiadów pyta, pozatym leśniczy mówił zapewne o wycince lasu na działce będącej w rejestrze jako las, szkoda że nie wspomniał ko karze jaka jest za wycinkę drzew we własnym prywatnym lesie będącym w rejestrze gruntów lasem, bo z tego co ja wiem 100 max 500zł za wycięcie do nogi całego lasu, inaczej rzecz się ma jeśli las czy też krzaki są na działce rolnej, tutaj zgłoszenie na policje to samobójstwo bo w expresie reporterów itp. programach już było wiele spraw tego typu że ktoś komuś ukradł drzewo na działce a ktoś inny zgłosił nielegalną wycinkę i tutaj jak nie ma sprawcy to odpowiada właściciel,

 

ps. moja rada to poszukaj ludzi którzy by się zamienili na ziemie orną za ten las, bo wielu "dziadków" na emeryturze bardzo chętnie by się zamieniło bo dla wielu starszych las to majątek, pomyśl o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale akurat ten lasek oddziela moje 2 pola :/ wiec zamiana nie wchodzi w gre . chyba ze systematycznie wycinac po 10-20 drzew co roku , i nikt nie zauważy nawet kiedy go nie bedzie , ale za to ta metoda jest ryzykowna :/ juz sam nie wiem co robić ;) moze na poczatek sprawdze jak to tam jest w papierach i ew. za rok wystosuje pismo do gminy o tą kasacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Zetor nie masz co gdybać sprawdź w rejestrze gruntów co to w końcu jest, jak jest to grunt orny to "jesteś w domu" piszesz o zezwolenie wycinki takich i takich drzew (musisz podać mniej więcej obwody na wysokości 130cm i gatunki oraz sztuki tych drzew dostajesz papier wycinasz i po problemie ( o ile dostaniesz zezwolenie na wycinkę) a jak las to już gorsza sprawa i pozostaje tak jak pisałeś wycinać co roku po kilka kilkanaście drzew to tyle, idź w końcu dowiec się jaka to działka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

to jak bede w gospodarstwie na ferie to sie wszystkiego wywiem i dam znać ;) chyba ze tu w domu mam te papiery ale nie wiem musze sprawdzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nawet jak u ciebie był las w papierach to raczej da się go wyciąć tylko trzeba mieć odpowiednie pozwolenia. Przykład z okolic Białegostoku:

 

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091214/REGION03/447514601

 

 

Niektórzy to mają nie równo pod sufitem, co kogo może obchodzić że koleś sobie wyciął las i będzie warzywa uprawiał. Sąsiedzi tej działki raczej chyba zazdroszczą sąsiadowi że ten 3h za kilka lat podzieli sobie na działki i sprzeda po 150-200tys za jedną pod budowę domów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj