Polecane posty

pawel321654    0
koledzy ja mam 1,65m i kosze C330 już ponad 20lat, 3 kosiłem jedynie jak trochę wody na łące było w mokre lata i woda trzymała a tak cały czas na 4 nigdy nie miałem z nią problemu na początku gdy ojciec ją kupił jeździł nawet 30tką po zarobkach. Raz kosiłem moim C330 kosiarką 1,35m i w wkurzał mnie fakt że muszę po pokosach jeździć. Naprawdę nie zastanawiaj się tylko 1,65m z doświadczenia polecam. Jaki areał rocznie byś nią kosił i co ?

 

a jakim biegiem jeździsz z ta kosiarką, ja mam taką ale zaczepiam ja do c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

wiem kolego że ta kosiarka jest zalecana do c360 ale dawniej było raczej tak że jak się udało to brało się co było :D więc rotacyjna jest duża i powiem Wam że jest to kosiarka produkcji polskiej i nie narzekam na nią co prawda wymieniałem łożyska i piastę - pochwę od małego koła napędzającego skrzynie bo tuleje się plastikowe wybiły były założone nowe , później na spawałem z jednej strony a z drugiej wymieniłem właśnie pochwę, kosze wszystko 4 rozpędzam rotacyjną wrzucam bieg i jazda lub na sprzęgle trzymam czy to trawy czy też zielonki (łubin, saladerę itd) naprawdę rzadko się zdarzy bym musiał stanąc i od nowa bujać rotacyjną chyba ze jest duże kretowina lub tak jak wcześniej pisałem woda przytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

mój sąsiad ma 1,65 i c 360 nie daje rady utrzymać tej kosiarki jak podniesie to za dziesięć minut sama opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To chyba ma cos z podnosnikiem u nas c330 spokojnie daje rady w 1.65m ojciec woli jezdzic z kosiarka c330 niz c360 bo mowi ze zaanim zawroci c360 to ciapkiem jest juz w nastepnym przejezdzie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

jeśli C360 nie może dać rady z kosiarką to podnośnik do kitu, ja swoją C330 swojego czasu nawet z osłonami ją dźwigałem teraz jeżdżę jednak bez osłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
To chyba ma cos z podnosnikiem u nas c330 spokojnie daje rady w 1.65m ojciec woli jezdzic z kosiarka c330 niz c360 bo mowi ze zaanim zawroci c360 to ciapkiem jest juz w nastepnym przejezdzie :)

Jak bym miał do wyboru te 2 ciągniki to bez wahania brał bym ciapka :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35
wacek a na jakim biegu jeździcie c 330 z kosiarką :)

 

 

jezdzimy na 4 lub w wiekszej trawie na 3 ale rzadko. Ciapkiem sie bardzo przyjemnie jezdzi z kosiarka a c360 walek caly czas idzie trzeba wyciagac jak sie jedzie po drodze a w ciapku to tylko wylaczyc i gitara :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

nie ma takiej opcji :) nic mu sie nie dzieje tylko jak juz naprawde duza trawa jest to go dusi wiec sie redukuje na 3 i jazda dalej :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

wiadomo jak ktoś nie ma obciążników na przodzie w C330 a da duża rotacyjną to wtedy może przodek podrywać przy transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

hm co do 5go biegu to już za bardzo nie wierzę iż WOM w C330 daję za małą prędkość wtedy w stosunku do jazdy i nawet jak ma dobra noże to mu nie skosi dobrze trawy a wręcz będzie trzymać ciągnik mam taki sprzęt i wiem co mówię silnik mam w bdb stanie sprzęgło też ale nie da rady na 5 kosić na 4 ma co C330 robić w rotacyjnej 1,65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ciołem na 5 ciapkem. Da rade, najgorzej jest ruszyć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

heh najgorzej ruszyc a potem sie zatrzymac :) U nas jak brat dopadnie c330 z kosiarka to jezdzi na 5 ale jak ojca nie ma w domu bo jakby to zobaczyl to by mu leb urwal :D ale kosi tak zazwyczaj 2 pokos bo juz nie jest taka duza trawa


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

kosiarką 1.65 ursusem 330 śmigałem że hoho na 4

 

kosiarka była sąsiada

on ma t-25 i źle mu się kosiło troche a w transporcie to mu kosiarka opadała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tylko 165 cm

mała 135 odpada bo ma tylko dwa noże ,a przy mniejszej średnicy potrzebuje większych obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ta 165 do ciapka co to za robota... 3512 na torfach z taką kosiarką w porządnej trawie nie ma lekko a co dopiero 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2528    12

Witam panów! planuje zakup nowej kosiarki rotacyjnej do t-25, mam problem tylko z wyborem. Z tego co znalazłem śa szerokości 1,35 i 1,65 m, która wybrać? poradzi sobie z 1,65? ta 1,35 wydaje mi sie strasznie mała.. w ciągniku mam nową pompe i rozdzielacz, więc z podnoszeniem nie bedzie problemu tylko może mi przodek podnosić,która byście proponowali? i jak mniejwiecej te ciagniku radza sobie z tymi kosiarkami? z góry dzięki i Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

W moich stronach koszą kosiarkami o szerokości 1,65 i "władek" całkiem dobrze sobie radzi a problem podnoszenia przodu można rozwiązać założeniem obciązników i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Jeżeli masz zamiar nie zakatować władka to kup 1,30 bo jak dla mnie 1,65 to za dużo. Niech ma troche zapasu mocy...

PZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj