Polecane posty

rafffffff    9

Czasmi kosze ruskiem trawe kosiarka 1.65 ale jezeli trawa jest niezbyt wysoka ,jesli jest bujna to rusek mocno w dupe dostaje .Ogolnie kosze c -360 i to zgrany dueT z 1.65 a na dluzsze koszenie polecam do T 25A 1 .35 , ciut dluzej ale bez przeciazania ruska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Ja mam kosiarke 1,65 i kosiłem T25A (15 lat) dopuki nie kupiłem c 360 3p. Bez problemu na 3 biegu czasem pod góke było ciężko ale jakoś sobie radził. Z podnoszeniem też niema proplemu. Mam 4 obciążniki z przodu i jeszcze nigdy mi przodu niepodiesło. Mojm zdaniem bież 1,65, władek napewno sobie poradzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kup 165 bo 135 ma tylko po dwa noże na bębnie ,a przy mniejszej średnicy bębna potrzebuje większych obrotów , natomiast 165 ma większy rozmacz i przy zmianie przód tył nie spada z obrotów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie sąsiad od 85r. pracuje władkiem z kosiarką 165 i nie narzeka, wiec bez bierz 165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Spokojnie sobie poradzi z kosiarką 165 bo sam taka kosze a u mnie równin nie ma i przodu nie dzwiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygan111    0

Co wy mówicie ja mam 1,65 i przodu nie podrywa a kosze nieraz na 4 i idzie tylko to sprzęgło ale można sie przyzwyczajic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

na legalu mozesz brac 1,65 a jak ci przód się podnosi to dociąż go workiem piachu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Według mnie 1,65 to trochę dużo na ruska, przód będzie podnosić, w dużej trawie to prędkość nie będzie zadowalająca, siłownik będzie bardzo cierpiał i po pewnym czasie będzie do wymiany, będzie również ciężko przy rozpędzaniu maszyny. A ile masz ha do koszenia że potrzebujesz 1,65?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

moim zdaniem to do T25 lepsza będzie 1.35m sąsiad ma taką i śmiga z ciapkiem to nawet dymku mu nie puści na 4 a że ze 2 razy więcej na łące przejedzie to nie ma znaczenia a łąki ma z hektar


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

moim zdaniem lepiej kupić 1,65 co prawda trochę ciężej jest jąrozpędzić ale jest to praktycznie niezauważalne a po rozpędzeniu będzie szedł jak burza, a jak będzie wielka trawa to wystarczy z 3 na 2 zredukować i wykosi bez problemu o wiele lepiej niż ta mała bo ma 3 nożyki i dzięki większym bębnom będą z większą szybkością ścinać, a przodu nie powinno podrywać wystarczy 4 obciążniki z przody i do pełna paliwo, moim t-25 od czasu do czasu się kosi jeśli pronar i 3512 są zajęte inną robotą i radzi sobie bardzo dobrze. jeszcze raz polecam kosiarkę 1,65.


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsza będzie 1,65 bo 1.35 trochę za mała tyle ze przy tej pierwszej trzeba będzie zalorzyc coś na przód bo będzie skakał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Ja mam na przodzie 4 obciażniki i nie skacze.A po dość dużych górkach kosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

Ludzie 1.35 do ruska... Śmiech... Tam są tylko dwa noże na bęben a w 1.65 są 3 na bęben nie trzeba być wielkim fizykiem żeby wiedzieć ze z 3 nożami jest lżej sąsiad kupił 1.35 później wzioł moja 1.65 i po krótkim czasie sprzedał mała a kupił 1.65 może i jest cięższa ale rusek spokojnie daje w niej radę i ma napewno lżej niż w małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do c-330 kosiarkę 1,65 ale u nas w górach było za ciężko bo na 2 miała dość i wymieniliśmy na 1.35 ale jak masz równe tereny to 1,65 będzie dobra. A to że 1.35 źle kosi to głupota bo przynajmniej u mnie kosi tak samo jak 1.65 a ciągnik ma lżej i można szybciej jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

165 Famarol plus T25 dają radę.Kiedyś kosiłem czeską żtr 145 bez sprzęgła,to była zabawa...jak rozpędziłem to nie szło się

zatrzymać,wpadłbym do kanału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja mam 1,65 Famarolu i kosi się tą kosiarką bardzo dobrze. Jedynie jak po deszczu stoi woda, albo jest bardzo gęsta trawa to jest ciężko na 4 biegu. Wtedy zmieniam na 3 i dalej idzie bez problemu. Z przodu mam założone 6 oryginalnych obciążników i zalewam bak do pełna przed koszeniem żeby nie podrywało przodu na wybojach w czasie transportu. Sąsiad ma tą mniejszą 1,35 do C-335 to max godzinę może kosić. Potem wodę mu gotuje. Być może są różni producenci tych mniejszych kosiarek, ale generalnie te kosiarki ze względu na mniejszą średnicę bębnów i 2 noże potrzebują większej prędkości obrotowej bębna aby utrzymać prędkość liniową noża, więc potrzebują też niestety więcej mocy.

I jeszcze porada: na łące w czasie koszenia nigdy nie podnoś kosiarki do góry. Do góry podnosi się tylko kiedy bębny się już nie obracają. Znacznie dłużej wytrzymają łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Geo chyba żartujesz że na 4 kosisz. B) Ja też mam 6 obciążników ale z kosiarką tak znacznie go nie podrywa,a moja kosiarka waży 350kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mój famarol waży ok 350 kg i mając 4 obciążniki z przodu nie podnosiło mi go nigdy.Czwórką można kosić na niezbyt dużej

i nie za gęstej równej łące,mój sąsiad tak robił,tylko że opony miał 11.2 i ciągnika nie oszczędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Moja waży 360kg i jeżdżę czwórką zwykle, chyba, że jest nierówno albo kiedy dokaszam rowy to jeżdżę na 2. Grunt to ostre noże. Jak się stępią to rzeczywiście idzie ciężko. Kiedyś kosiłem tylko na trójce, ale o dziwo na czwartym biegu po rozpędzeniu kosi nawet lepiej niż na trójce. A od kiedy mam opony 12,4 wydaje się, że traktor jeszcze szybciej jeździ. Ale prawda też jest taka, że trawa jest różna i u mnie idzie na 4 a u kogoś innego może nie dać rady.

Jak kupiliśmy tą kosiarkę to przywieźliśmy ja na przyczepce. Jak na nią spojrzałem to bałem się, że mój T-25 nie podniesie jej do góry, ale po pierwszym podniesieniu już wiedziałem, że nie będzie z tym problemu ;).

U mnie podrywa na wybojach, bo do łąki mam daleko i jadę niezbyt dobrą drogą.

Mam też jumza i nim też musiałem swego czasu kosić, bo władek był popsuty i prawdę mówiąc wolę kosić Władymircem. Mało pali i jest zwrotny. A mam około 6 ha łąki i co roku od około 15 lat koszę T-25 z kosiarką rotacyjną. A muszę dodać, że łąki u mnie nie mają kształtu prostokąta, mam kilka kęp drzew do obkoszenia i sporo rowów.

A i jeszcze jedno. Z prawej strony na wysokości szyb zakładam dość gęstą i grubą plastikową siatkę. Nauczyły mnie tego kamienie z kretowisk ;).

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

@Geo muszę w sezonie letnim prze praktykować koszenie na 4.Ja do koszenia ma mało ale mam łąkę w kształcie trójką i trawę sianą jest nie dość że pod górę to jeszcze pochyło. B) U mnie w sklepie najdroższe noże są po 1.20zł/szt,z zakupem kosiarki dostaliśmy 12 szt noży gratis.

 

Geo kosiarkę masz od nowości czy kupiłeś używkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Paczkę nożyków to ja zużywam na jeden pokos traw,jeszcze są ostrzone.Krety lubią wykopki,dodatkowo wykaszanie rowów

a tam zawsze jakaś olszynka lub wierzba odrośnie od poprzedniego koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Kosiarkę mam od nowości i jak na razie wymieniałem tylko nożyki i trzymacze do noży. farba miejscami pozłaziła i plandeka jest już mocno dziurawa, ale ogólnie to bardzo dobra kosiarka. Niedługo będę musiał wymienić tulejki plastikowe na których osadzona jest rama i przekładnia - wyrobiły się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jest przy tym trochę grzebania,najciężej ściągnąć koło od pasków klinowych.Polecam dobry ściągacz

i przygotować się do tego że może to pęknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj