deyu

Przepłacanie

Polecane posty

deyu    0

Witam dzisiaj jezdzilem z wojem za kupnem ciagnika a mianowici ogladalismy Renault 103 14 Zetora 7745T i MTZ 82 1997r kurde dlaczego te zetory tak sie ceniom 90rok 38tys a to zadne cudo techniki moze i cicho w kabinie jest ale nie za ta kase a ten MTZ 30tys ta sama moc ciagników co o tym sadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Poprostu zetory mają wyrobioną renome szczegolnie z tamtych lat i raczej na taką renomę sobie zasłużyły. W porównaniu do renault części są tanie i łatwo dostępne. A jeśli miał bym wybierać zetor a mtz zadecydował by pewnie stan techniczny bo mtz nie jest najgorszy a za te pieniądze będzie z ok. 2000 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

tak to jest ze rynek rządzi się swoimi prawami, tego lgoicznie sie nie da wytłumaczyc, ale jak cos sie dobrze sprzedaje to sie cena robi.

skoro mowisz ze zaden cud techniki to po co szukasz zetora? poszukaj sobie moze mtzta, moze cos z zachodu - moze to byc duzo tansze w zakupie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@jasio a części tez ściąga do nich? moze masz jego strone internetową czy coś?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

części nie wiem wiem że ciągniki bo ściągał pronar i sprzedawał po 42 tys i gościu dwie wioski dalej trochę drożej i bez gwaranci a sytymi częściami to ni ewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

@jasio92 jak możesz to prześlij mi jakiś namiar na tego gościa bo właśnie rozglądamy się za jakimś nowym MTZ-em. adam.kuchta@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

@biały nie mam na niego namiarów dobrze wiem że ściąga pronar jak byłem w pronarze widziałem jak pera belarusów jechało kolega parę miesięcy temu belarusa 90km drugi kolega widział jak ciągał pługi 4 skibowe zagonowe od lamborghini 140 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

30 letnie ciapki też chodzą po 15 tysięcy... Dopóki ktoś kupuje to cena się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Bo polski rolnik kupi sobie Bizona, Ursusa i Zetora za każdą cenę, bo są popularne, części są i ogóle jest fajnie. A w cenie takiego Ursusa, powiedzmy 914 w dosc dobrym stanie znajdziemy np. MFa 3080. Ponoc zachodnie lepsze? A w cenie Bizona można znalezc wiele kombajnów, niekoniecznie gorszych.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwolsiu    0

mam MTZ 82a i nie jestem z niego zadowolony radził bym ci bardziej zetora bo jak kolega wspomniał szybciej nabędziesz czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

masz problem z czesciami do mtzta? gdzie ty mieszkasz?

u nas od kiedy pamietam a mtzta mamy 24 lata nigdy nie było najmniejszego problemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Matey różnica jest taka że jak ursus się zepsuje to sam zrobisz i to szybko a jak mf się zepsuje to może i sam zrobisz ale czasu więcej włożysz w naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tak, tylko do Ursusa dostaniesz głównie rzemieślnicze części, a do MFa orginalne. Co pochodzi dłuzej? Lepiej zrobic raz i miec spokój powiedzmy na te 8 lat, czy rozbierac ciągnik raz w roku?

 

I właśnie dlatego ludzie kupują Ursusy, bo wolą wydac 8 razy po 500zł niż raz 4000zł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Na pewno większość w Polsce rolników to kupuje części byle taniej i co z tego jak i tak na to samo wyjdzie bo albo zaraz się te tanie rozwali albo nie będzie chodzić tak jak trzeba. No ale to jest polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Co zrobic, przy dzisiejszych cenach zboża, mleka, nawozów, środków produkcji każdy patrzy żeby przetrwac, a Ci którym powodzi się lepiej nie inwestują w używany sprzęt.

 

 

@Rafal180

 

Dokładnie to samo miałem na myśli ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Tak, tylko do Ursusa dostaniesz głównie rzemieślnicze części, a do MFa orginalne. Co pochodzi dłuzej? Lepiej zrobic raz i miec spokój powiedzmy na te 8 lat, czy rozbierac ciągnik raz w roku?

 

I właśnie dlatego ludzie kupują Ursusy, bo wolą wydac 8 razy po 500zł niż raz 4000zł

myśle że masz racje ale przykładowo podczas jakiejś awarii sprzętu nie masz tyle kasy żeby zakupić dobrej jakości części i wtedy wstawiasz jakiś szajs ;) a przy obecnych cenach produktów o to nie jest trudno czasami sytuacja zmusza nas do takich a nie innych wyborów :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo polski rolnik kupi sobie Bizona, Ursusa i Zetora za każdą cenę, bo są popularne, części są i ogóle jest fajnie. A w cenie takiego Ursusa, powiedzmy 914 w dosc dobrym stanie znajdziemy np. MFa 3080. Ponoc zachodnie lepsze? A w cenie Bizona można znalezc wiele kombajnów, niekoniecznie gorszych.

 

Podobnie jak polskie truskawki można zastąpić chińskimi,krajową kukurydzę-węgierską,rodzime tuczniki,świniami sprowadzonymi z Danii,pszenica ukraińska do najdroższych również nie należy.

Wszystkie te produkty są również niekoniecznie gorsze,i co by było w wypadku takiego postrzegania rynku,przez młyny,mleczarnie,masarnie i inne przetwórnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mozna stosowac zamienniki tansze ale wszystko w granicy rozsadku. Miałem ostatnio wybór pomiedzy uszczelkami do JD,chodzilo głownie o uszczelke pod glowice. Kpl uszczelek silnika "No Name" na allegro kosztował 150 zl gdzie sama uszczelka Goetza kosztowła 150 pln wiec wybor jest prosty bo na takich rzeczach sie nie oszczedza. Koncowki drazkow mozna sobie jakos dobrac z zamiennika przy czym nie zawsze sie da ,nieraz sie po prostu nie oplaca kombinowac bo niektore czesci w serwisie potrafia byc tansze. Sam sie z reszta przekonałem ze lepiej dac jednorazowo wiecej i miec swiety spokoj na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Szczewko żeby wszyscy wychodziliby z takiego założenia jak ty to ciągniki dłużej i lepiej by służyły ale zainwestuje taki jeden z drugim w zamiennik i później zdziwiony że za miecha się rozsypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

No moze i jest przepłacanie za te zetory ale to naprawde dobre sprzety zaden MF seri 30X niewytrzyma tego co zetory 7745 i niema z czesciami zadnego problemu.MTZ tez nie jest zły tylko zeby ta skrzynia niesiadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj