Rolnex

KTÓRĄ PRASE WYBRAĆ WELGER 235 PROFI CZY KUHN VB 2160

Polecane posty

Rolnex    1

Mam zamiar kupić prasę zmiennokomorową.Zastanawiam się nad dwoma firmami Welger oraz Kuhn(wcześniej Vicon).Bardzo chciałbym się dowiedzieć czy nie są awaryjne,ogólnie praca i ich użytkowanie.Obie są w podobnej cenie więc zadecydują detale.Proszę o komentarze.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

tylko ze 235 welgera to stala komora-walcowa

435 to jest zmienna komora wypasiona a V160 biedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

aha więc 435 Welger.A jak z użytkowaniem ma ktoś pręsę tej firmy,moze ktoś o niej coś powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

a za vicona ile wolaja ?????

w welgerce masz odchylany kanał w razie zapchania, rolke dogniatajaca, pasy bezkrancowe

ja biore 435 welger tylko musze sprzedac troche swoich gratów.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Teraz Vicona kupił Kuhn i pod taką właśnie nazwą wołają.Za Kuhna powiedział cenę wyjściową 119000zł.Jutro zadzwoni jaką cena ostateczna.A ci ile powiedzieli za Welgera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

A gdzie kupujesz?Mi powiedział 29 tys Euro.I raczej chyba już nie zjedzie.Czy to za wysoka cena,czy jeszcze można coś urwać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

To tak jak ja a wiec mozesz jeszcze z nimi ponegocjować.A co ona ma w wyposażeniu dodatkowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Kuhn 2160 obecnie do wzięcia za ok. 119000 netto

Vicon 2160 z tym samym wyposażeniem 126000 netto a DF jeszcze droższy

za 110000 netto można jeszcze kupić Vicona 2160 ale bez sznurka, na wąskich oponach i z łączonymi pasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Nie, ubogie egzemplarze mnie nie interesują,jak już brać to raz a dobrze ;) Bardziej ciągnie mnie pod tego Welgera,bo wyżej stoi w presach od Kuhna czy Vicona.Jak różnica bedzie wynosić ok 10 tys. mniedzy 1 a drugą presą to zdecyduję się na tą tańszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A jak wygląda zapotrzebowanie na moc w tych prasach? 100km starczy z nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jeśli chodzi o prasy to WELGER , potem długo długo nic , a potem reszta na kupie!

WELGER is the best!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

a jak welger radzi sobie z sianem i kiszonka chodzi mi o 435 i czy 95 KM starczy oczywiscie bez wlaczonych nozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj