Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mds212

WIdlak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Widlak
mds212    151

Witam mam 16 lat chciałbym zrobić takie coś ala widlak do tyłu do przenoszenia palet z nawozem. chce zrobić to z ceówki.

Przydały by mi sie jakies foty.

mds212    151

Ale mi chodzi o takie normalne żeby tylko podnieść na wysokośc 30 cm tak jak byś maszyne podnosił.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor16145    2

Na30 cm to najlepiej wozek paleciak zaadoptowac.znajomy tak ma.najlepiej dodasc gdzies niedzialajacy zaby tylko konstrukcja byla dospawac maszt i juz.

prox7441    4

Ale mi chodzi o takie normalne żeby tylko podnieść na wysokośc 30 cm tak jak byś maszyne podnosił.

to po co piszesz ala widlak? co znaczy "takie normalne"? może tobie chodzi po prostu o widły do palet na tylnym tuzie?

mds212    151

Dokładnie mi o to chodziło.

Edytowano przez Matey

damian95    22

No to w czym chcesz abym ci pomógł trochę ceówki spawarka i trzeba trochę pomyśleć to nie jest trudne:rolleyes: A foty poszukaj w galerii. Trochę poszperałem i znalazłem jak inny użytkownik to rozwiązał zamiast kolców zrób widły i po sprawie.:rolleyes: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=91786

blazek    2

Ja mam takie cos i powiem wam ze przydatna zecz,ja glownie uzywam go do przewozu paszy w workach ustawionych na palecie,a wykonanie to tak jak pisali wczesniej troche pomyslec :blink:

Dodam jeszcze ze jak zrobisz tak jak w linku wyzej to nie nabiezesz palety bo przeciez ciegna sie nie opuszczaja do samej ziemi :rolleyes:

vvojtas1    25

30 cm trochę mało zwłaszcza jakbyś kiedyś chciał ściągać palety z samochodu. Naprawdę polecam jakiś maszt od widlaka idzie kupić nawet za mniej niż 1000zł przystosowany do TUZ. Przerobiłem widlak ponoć oryginalny od 60 na przód, na TUZ na ramie jest napisane 600kg ja ściągałem nim na max 1650 +paleta (oczywiście na podwójnej ramie - znaczy nie rozłożonej wieżyce i pracował głównie TUZ a nie siłownik). Świetnie również się sprawuje przy balotach słomy również owiniętych siatką.

damian95    22

Ale on może do palet ma widlaka a takie widełki są mu potrzebna do tego aby jechać na pole i przywieść skrzyniopaletę kapusty bo widlakiem na pole to raczej ciężko. Ja ci radze popatrz na forum rusz głową i zrób to i po sprawie.

artgosz18    0

Ja mam zrobionego "ala" paleciaka na tylni tuz. W moim avatarze jak widzisz wiozę c-330 belę sianokiszonki własnie tym widlakiem. Jeżeli chcesz zrobię zdjęcia i prześlę .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)