PiotrekMTZ

Śrutowanie ziarna w E-514

Polecane posty

PiotrekMTZ    5

Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?

Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :rolleyes:

I jeszcze jedno :blink: Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?

Czekam na odpowiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Musi się dac kosic bez przystawki zwalniającej, jak dobrze pamiętam potrzebna jest ona do koszenia kukurydzy. Jeśli śrutuje ci ziarno to znaczy, że masz za małą szczelinę pomiędzy cepem a klepiskiem. W kabinie powinieneś miec gdzieś info jakie powinny byc obroty młocarni, jak mnie pamięc nie myli to chyba do max 650 obr/min. Śrutowac ci też może w podajnikach: kłosowym i ziarnowym, jeśli masz łopatki dośc mocno zużyte.

 

Stół do rzepaku potrzebna rzecz, ale 5tyś to nie jest mało. Dużo rzepaku siejesz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Ale to nie sam stół tylko heder 4.80 wraz ze stołem 100cm (zamocowany na stałe),ale bez kosy bocznej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Zależy ile rzepaku siejesz, jak z 5ha to daj sobie spokój, taka inwestycja jest dobra jak masz dużo rzepaku i mało czasu, wtedy odpinasz heder, podczepiasz drugi, zmieniasz sito i w zboża, ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

Witam ;) a to w forszajku nie ma możliwości płynnej zmiany prędkości obrotowej bębna ? wydaje mi się ze powinna być posiadam john deer`ka 430 i tam jest wajcha którą bez problemu w każdej chwili mogę zmienić obroty na takie jaki będą mi pasowały. a po co odpinać klepisko? nie rozumiem trochę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@matijasek88

Oczywiście, że da zmienic płynnie obroty bębna ;) A o "odpinaniu klepiska" to raczej chodziło o opuszczenie na sam dół.

 

Reasumując próbuj kosic bez tej przystawki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Według tego co jest napisane w kabinie w mojej E-512 obroty bębna przy rzepaku powinny miec 600-800 obr/min jak chcesz mogę ci podrzucic foto.

Jak dobrze pamiętam ojciec kosił na 650obr/min, ale pewny nie jestem. W każdym bądź razie musisz patrzec czy nie robi ci połówek w zbiorniku, jeśli tak to zmniejszasz obroty bębna, a jak to nie pomoże to zwiększasz szczeline pomiędzy cepami a klepiskiem


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kosy bocznej nie mamy, przystawki zwalniającej też.

tabela ustawien e512.jpg

P6260183.JPG


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Skoro starszym kombajnem da się kosic to nowszym tymbardziej. Przystawka jest potrzebna żeby uzykac np 300obr/min, te 600 powinieneś uzyskac bez.

Ja bym spróbował kosic bez, zawsze możesz w trakcie sezonu ją kupic, to chyba lepsze, bo może się okazac że wydasz 1500zł niepotrzebnie ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Najgorsze to jest zdjąć ten kielich(koło pasowe)standardowe ;)

Aż się boje to ruszać bo podobno tak ciężko schodzi.

Ta przekłania to może już być na kombajnie ustawionym do zboża tak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi. Do koszenia zboża przekładnia nie jest potrzebna, bo zboża kosisz na +/- 900obr/min. Przystawkę zwalniającą jak dobrze pamiętam trzeba miec przy koszeniu kukurydzy, ale tego nie jestem pewien, zapytaj @sosek xu li czy on kosząc kuku korzysta z tej przystawki.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Przystawka jest tylko potrzebna do kukurydzy bo obroty misimy mieć ok 450 a tyle nie da rady :D koszę rzepak groch trawe i zboża bez reduktora i jest super :D


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal098    0

Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?

Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :)

I jeszcze jedno :) Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?

Czekam na odpowiedzi :)

 

Da się młócić ale albo zniszczysz pasek od napedu bębna przez zbyt słabe naciągnięcie,lub zwiekszysz obroty bębna i będziesz miał więcej połówek,mam taka przystawke od zeszłego roku i odrazu po jej zastosowani było mniej połówek,ale po przełączeni jej na obroty do zboża dostaje takich drgań że trzeba ją demontować ,może moja jest wadliwa.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz3547    0

zadnego reduktora czy co tam nie trzeba ja młuce bez tego ustawiam młocarnie na ile trzeba zeby nie tłukło a 5000 za heder bez kosy to bardzo dużo ja dałem z dwoma kosami bocznumi ze stołem wszystko kompletne właśnie 5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

witam wszystkich jestem nowym na forum użytkownikiem ale czytam forum już 2 lub 3 lata koszenie rzepaku wystarczą 600 obrotów a młocarnię i tak można popuścić w dół w końcu rzepak sam się omłaca prawie w rękach a za stół z hederem 5 kola to niby nie dużo zależy jaki stan i czy stół zdejmowany czy na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer20001    0

do koszenia wystarczy 600obr min bez przystawki pójdzie ale przystawka to ułatwienie

 

Straszne literówki

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Co może być przyczyną tego że zboże w małej ilości leci do wiatraka?

za szybko kosisz , jedziesz, zbożne nie nadąża z separacją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

czy ktoś ma namiary gdzie mogę taka przekładnię zwalniającą kupić, samą do E 514(osobiście mam namiar na gościa co ma cały komplet z klepiskiem i blachami) z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj