atomik

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

Polecane posty

atomik    148

czym okrywacie swoje iszonki tj dociskacie folie?? szukam różnych rozwiazan ja mam opony co mi starczaja a reszte ziemia okrywam oboruje i szpadlem tyle ze problem zima jest czasem... jak wy to robicie?? :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kukurydze kładę opony boki posypuje ziemio lub układam cegły :)

Sianokiszonek okładałem ziemio.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

żeby zimą nie było problemów to można tuż przed przymrozkami zabawić się i zgarnąć część ziemi tak żeby zostało 1-2 cm, wtedy łatwo się kruszy :) bo jak już minie te ustawowe 6-8 tyg i można otworzyc pryzmę to nacisk piachu już żadnej roli nie pełni...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

lub zwalić ziemie i okryć oponami :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

żeby w zimie nie było aż tak dużego problemu to powinno być przykryte piaskiem, czasem nie próbować gliną... :) u mnie wszystko przykryte ziemią kukurydza ok 5-10 cm

sianokiszonka 15-20cm

 

i praktycznie nie ma ubytków w paszy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

ja sam niezajmuje sie teraz robieniem kiszonek(kiedyś robiłem jak wy tj. piasek, opony....)

ale

....w Szwajcari widziałem kolo miał takie materace w które pompował wode i to tak uciskało jakiś czas, potem wode wypuszczał czy coś nie wiem tylko czy jakoś stopniowo(ten materac chyba był podzielony...)w każdym razie bardzo dokładnie ta kiszonka była uciśnięta...tylko znowu.....jak w zimie:?...pewnie musiał zamienić ten materaz wodny na coś innego...chociaż zimy tam łagodne, ale przecież wystarczy że będzie minus 1-2 stopnie i - lód ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mowa tu jest o dociążaniu, ale spotkałem sie z przykrywaniem trocinami-jak sposób anty myszom-nie gryzą wtedy foli bo im w oczach pyłek przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja od zawsze przykrywam oponami.Przynajmniej nie ma problemów w zimie. Tego roku brakło mi opon to poprzykrywałem starymi płytami chodnikowymi (50x50) i też jest bardzo fajnie tylko trzeba uważać żeby nie poprzecinać folii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Trociny to według mnie są za lekkie. Co do płyt betonowych to kiedyś chciałem okryć cegłami raz przy raz to mnie tata wyśmiał :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas jeden gość napełnił worki po nawozach piachem i teraz ma eleganckie przykrycie na kilka lat . najgorsze w tym było zworkowanie paru przyczep piachu. robi kiszonkę na klepiskach w dużej stodole połączonej z garażami . w jednym worku jest tylko trzy łopaty piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ciekawy sposób :) a on tylko zawiązał sznurkiem te worki czy jakoś zaszył??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ja tam obsypuje żwirem tak aby przykryć folię na grubość nie ide bo to większego sensu nie ma a potem i tak rozciagam siatkę żeby mi wrony dziur nie narobiły bo i ziemia na grubo nie pomagała i dziury robiły ....oj miałem się z nimi..... :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja swego czasu jak mialem opasy to kiszonki byly przykrywane piaskiem, i jednej pryzmy do konca zycia nie zapomne, a mianowicie jak pryzma byla zamykana to robotnicy nawalili 45cm ziemi. A mi samemu przyszlo to odkrywac przy -20 stopniach. a zmarzniete do samej foli. jejku co to bylo za przezycie :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja jeszcze powiem żeby nie okrywać pęczkami słomy bo połowa będzie do wywalenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no ja znam takich apaczy co raz przykryli kisoznke 70 cm ziemia bo ta znalezli w jakies ksiazce:D zima to mieli pewnie miodzik


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

Ja przykrywam ziemią ale mam pasożyty w postaci wron i różne kombinację stosuje.Potrafią odgrzebać ziemią i dziurawią folię.Ostatnio nawe gałęzie kłądliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja obsypuje ziemią, a zimą młot 8kg w łape i jechana. Idzie łatwo tylko czasami trafi sie gdzieś grubiej i trzeba troche popukać żeby odskoczyło. W mojej okolicy wszyscy tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja przykrywam ziemią w lato a jak nadchodzi zima to jak mówi (1rajdzik)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

w mojej okolicy spotkałem się tylko z przykrywaniem ziemią

. cienka warstwa wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a folie jaka stosujecie do okrywania pryzm?? ja jakas budowlana 33m*8m po 210 zł z upustem płace


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie ziemia opony i ziemia ja na pryzmę zawsze tyle ziemi daje ze szok a to dlatego ze mi zawsze kruki robiły dziury w foli a jak sie da dużą warstwę ziemi to tyle strat już nie ma :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

JA tak samo jak MACGYVER. Miki a nie lepiej kury zamknąć hehe


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj