yacenty

Mycie opryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3872

Witam!

Jak sobie radzicie z myciem opryskiwacza?

do tej pory myłem tylko bieżącą wodą ale ostatnio zauważyłem bardzo dużo osadów, w ostatnim tygodniu 2 razy miałem totalnie zawalony filter.

Używacie jakichś środków chemicznych.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja myje czystą wodom,podjeżdżam pod hydrant,biorę wąż z prądownicom i płucze zbiornik,potem nalewam czystej wody i na postoju ciśnienie na 6-7bar i tak płucze belkę i rozdzielacze.A filtry płucze we wiadrze,składam do kupy i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

turbina - bierzesz wodę z hydrantu??

karygodne (mowię to jako czlonek OSP oraz uzytkownik zdezelowanego rurociągu wlasnie przez takie uzytkowanie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Nikita Bennet-w mojej gminie można wykupić sobie wodę do oprysku,którą można pobrać z hydrantu.Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie,ponieważ hydrant jest często otwierany,a co za tym idzie jest sprawny i w razie jakiego kol wiek zagrożenia niema problemu z pobraniem wody z rurociągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Heh, a ja sie nie bawię w wodę miejską, co prawda wystarczy ze przekręcę kurek i mam z wodociągu, ale jestem szczęśliwym posiadaczem studni w której już, jak mi dziadek mój mówił od ok 60 lat nigdy wody nie zabrakło- ba zasila cale gospodarstwo [pojenie], podlewanie, mycie, opryski, dom, wszystko, czasem sam sie dziwie ile tam wody jest i jak szybko nachodzi, największa susza wszyscy maja studnie puste, a nasza o dziwo i tak pełna heh - przez 3 dni to tak na skromnie zasilaliśmy 6 gospodarstw studnia i tak miała wodę, ale koniec dygresji. ja płucze po prostu wodą a jeżeli trzeba umyć po jakimś środku mającym tendencje do pozostawiania osadów to do zbiornika wlecę z lanca myjki wysokociśnieniowej i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Jest odpowiedni środek do czyszczenia opryskiwaczy-ale nie pamietam jaki-przypomnę sobie.

Ja myje kercherem i płuczę 2 razy czystą wodą zwłaszcza po chwastoxie Turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja tez myje dwa razy myjka tylko ostatni raz płucze ciepła woda...a potem każdy ruchomy element konserwuje


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja mam osobny ,,zbiornik do plukania opryskiwacza'' o pojemnosci 70l kilka takich zbiornikow przepuszcze no chyba ze naprwawde jakis mocny oprysk no to karcherem w srodku zmywam osad no i szyszcze filtry:)

 

no i jak przeczowam ze ma mi oprysku braknac no to leje do pelna ten zbiornik (75l) no i do oprysku (670l) pozniej jak ubedzie to przepuszczam (stezenie sie tak bardzo nie zmieni)

opryskiwacz do tego wazy 485kg i smigam tym c-360:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1
@Nikita Bennet-w mojej gminie można wykupić sobie wodę do oprysku,którą można pobrać z hydrantu.Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie,ponieważ hydrant jest często otwierany,a co za tym idzie jest sprawny i w razie jakiego kol wiek zagrożenia niema problemu z pobraniem wody z rurociągu.

nie sądze żeby tak mogło być, przecież hydrant to urządzenie strażackie i służy tylko do gaszenia ognia. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak można sprawdzić ile wody wykupiłeś a ile wziąłeś? może montujesz licznik na hydrancie? :lol:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dokładnie :lol: sa liczniki...ale te starszego typu można założyc drugą stroną-np. na noc do deszczowni ;) i stan licznika ładnie sie wyrówna... :o


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

u mnie żadnych liczników niema a wody z hydrantu bierzesz ile chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wrocmy do tematu bo to co piszecie o hydrantach to bym wsadzil do kryminalu bo to zwykla kradziez i narazanie ludzi na zatrucie a szefostwo hydroforni nadaje sie do wymiany - nasze zostalo zmienione m.in przez takie kradzieze i lanie bezposrednio z hydrantu nie patrząc na mozliwą cofkę wody.

 

ja opryskow nie wykonuję choć powinienem.

plukanie sprowadza sie do 1-2 krotnego nalania i wypryskania tego co jest w zbiorniku bez zadnych dodatkow.

z zewnątrz to bierzącą wodą lub myjką.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Ciekawi mnie jedna rzecz. Mianowicie gdzie lądują popłuczyny z Waszych opryskiwaczy? Rów, staw... pole... czy może biobed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

albo na pole albo jak gdzies rosnie zielsko to sie tam wylewa


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Nikita Bannet-jako strażak byłeś kiedyś przy pożarze zabudowana przy którym stoi hydrant i którego nie można odkręcić,????????????ja byłem i jak się kończy woda strażacy stoją i sie patrzą jak się pali zanim wóz bojowy zatankuje wodę to ręce ludziom opadają i każdy się wścieka i zadaje sobie pytanie,poco takie żelastwo stoi jak niema z niego pożytku.

a druga sprawa to płukanie linii wodociągowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ciekawi mnie jedna rzecz. Mianowicie gdzie lądują popłuczyny z Waszych opryskiwaczy? Rów, staw... pole... czy może biobed?

 

no właśnie bardzo ciekawy temat otóż chciałbym zbudowac stanowisko przeznaczone do mycia opryskiwacza oraz okazjonalnie innych maszyn jednak nie mam pojęcia czy jest to uregulowane jakimiś przepisami; jeśli macie jakieś pomysły , tudzież informacje jak powinien byc wykonany osadnik i sama płyta to bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

jak byłem na szkolenu goscu pokazywał nam rysunki jak powinno wyglądac stanowisko do mycia opryskiwacza znalzłem to na necie

Stanowisko typu "Biobed" zajmuje powierzchnię 40,5 m2 (10 x 4,5 m) i ma głębokość 0,7 m. Spód wykonany jest ze szczelnego betonu o grubości 0,10 m. Stanowisko otoczone jest betonowym fundamentem szerokości 0,25 m. Wzdłuż biegną środkiem dwa ciągi betonowych bloczków ułożone na szerokość ciągnika, z metalowymi kratami do najazdu. Stanowisko powinno być zbudowane w odległości co najmniej 20 m od studni i zabudowań inwentarskich.

 

Stanowisko wypełnione jest mieszaniną rozdrobnionej słomy (50%), torfu (25%) i ziemi wybranej z wykopu (25%). Podłoże to pełni rolę biologicznego neutralizatora środków chemicznych. Bogata w materiał organiczny 50-centymetrowa warstwa wykazuje silne właściwości adsorpcyjne wiążąc cząsteczki związków chemicznych oraz tworzy doskonałe warunki dla rozwoju mikroorganizmów potrzebnych do biodegradacji tych związków. Warstwa betonu na spodzie stanowiska powstrzymuje przesiąkanie środków ochrony z podłoża do gleby, ograniczając ryzyko skażenia wód podziemnych. Jak wykazują szwedzkie doświadczenia, w okresie nieużytkowania opryskiwacza (od jesieni do wiosny) w podłożu stanowiska dokonuje się degradacja zgromadzonych tam w sezonie środków ochrony do bardzo niskiego poziomu, często do poziomu progu detekcji. Po 5-8 latach podłoże należy wymienić na nowe. Zużyte po rocznym okresie kompostowania podłoże można bezpiecznie rozrzucić po polu uprawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
@Nikita Bannet-jako strażak byłeś kiedyś przy pożarze zabudowana przy którym stoi hydrant i którego nie można odkręcić,????????????ja byłem i jak się kończy woda strażacy stoją i sie patrzą jak się pali zanim wóz bojowy zatankuje wodę to ręce ludziom opadają i każdy się wścieka i zadaje sobie pytanie,poco takie żelastwo stoi jak niema z niego pożytku.

a druga sprawa to płukanie linii wodociągowej.

nie bylem ale znam - zdjęte koncówki do podlączenia węża tzw kly na hydrancie. chlopu splonęła cala oborostodoła wlasnie przez to.

 

 

 

jak byłem na szkolenu goscu pokazywał nam rysunki jak powinno wyglądac stanowisko do mycia opryskiwacza znalzłem to na necie....

 

 

jesli cokolwiek cytujesz z innych źródeł/stron to koniecznie podaj skąd to wziąłes np link.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jeżeli chodzi o przpisy w sprawie mycia opryskiwaczy i ich użytkowania to jest ustawa "O ochronie roślin" chyba z 1996 roku z późniejszymi nowelami. Najlatwiej znaleźć na stronie internetowej Sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja po ostatnim przejeździe z środkiem leje 50 litrów wody i jadę w pole, potem leje znów z 50 litrów i leje płyn do mycia naczyń ( mieszalnik włączony ) i gdzieś z boku na pole to wyleje no i także spuszczam płyn z filtra.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

w sumie najwazniejsze to aby płukać po srodkach które są w formie proszku...bo tworzy się potworny osad w zbiorniku,filtrach końcówkach ,a róznie jest z tym płukaniem ...bo brak czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja płucze pierwszy raz woda z płynem lub proszkiem(wizir) potem dwa razy woda i git,moi sasiedzi tylko raz woda czasem dwa i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Chyba najgorzej sprawa wygląda po użyciu mącznika, kiedyś totalnie zakleiły mi się filtry :D.

Myślę że chodzi ci o mocznik.

Wodny roztwór mocznika jest dobrym środkiem myjącym i tu Uwaga! Jeżeli używacie wodne roztwory mocznika razem z nawozami mikroelementowymi do dokarmiania roślin to przed tym opryskiwacz musi być starannie umyty bo właśnie mocznik go umyje i razem z tym nawozem rozlejemy na rośliny. Efekt ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj