PiotrekMTZ

TURBO w MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Uziu rzucę okiem. Jak patrzyłem jakiś czas było sucho. Trochę kleiła się rura łącząca filtr powietrza z turbem. Ale to na bank drobiny oleju z filtra.

 

Sprawdziłem. U mnie suchutko. Najmniejszego śladu oleju na wylocie z turbiny do ssącego czy w rurze łączącej z kolektorem. jak by jeszcze nie pracowało. Na marginesie podniosłem ciśnienie oleju na zimnym silniku do max. granicy zielonego pola na wskaźniku.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

a no widzisz. Ciekawe co bedzie jak ciagnik porzadnie w pupe dostanie bo z tego co mowiles to tylko narazie po drodze latales .

Ale wychodzi na to ze jedna trafia sie okej a inna lipowata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na razie jest ok i tyle co już koło 400 kilometrów zrobił po asfalcie z przyczepa lub bez. Ogólnie bym nie panikował jak tylko rosi to dał jej trochę czasu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

ostatnio nie mialem czasu zajrzec do wirnika i czy przypadkiem nie zaciagnela oleju z filtra , zdjelem tylko pierwsza gume za turbem , jakies 10 mtg temu luzu nie bylo , zobacze jeszcze jak bede mial chwile wlasnie do wirnika i do filtra czy cos nie pociagnela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursk2411   
Gość kursk2411

Witam, w którym miejscu przy filtrze macie wpięte smarowanie turbiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursk2411   
Gość kursk2411

To u mnie tej zaslepki brak, podlaczyłem pod wyjscie na zegar po uprzednim rozwierceniu otworu na 6mm i połaczyłem turbine wezykiem tylko mnie zastanawia czy wystarcza jej oleju. Niby wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Z tego co się dowiedziałem luz na wirniku ma być ,tyle tylko że ma to być luz który zapewni smarowanie ale nie puści oleju w dolot ,samochodowe też mają luz minimalny

 

A jeśli tak mają te ukraińskie turbiny to po prostu są niedopracowane technologicznie ,luz owszem ale oleju w dolocie niet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek920    0

Witam .

2 tyg. temu zamontowałem TURBO do mojego 920 . Po pierwszych testach (ok 10 h) dlamnie rewelacja . Czarnego dymu z komina prawie nie widać , śilnik jest wyraźnie bardziej elastyczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Uziu ,turbina na razie nie wróciła ,słuch po niej zaginął ale mam nadzieje że w tym tygodniu wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no to jak wroci to daj znac jak mozesz czy dali nowa bialoruska czy nowa ukrainska czy naprawiali tamta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak znam życie to pewnie ją naprawią ,pytanie czy sprzedawca w ogóle wysłał ,ale powinno być coś wbite w kartę gwarancyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

wlasnie tez mysle ze beda regenerowac ;/ chyba ze firma sie nadszarpnie i nowke wysla co by bylo super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Mierzył ktoś z Was ciśnienie doładowania w korektorze po założeniu turbo? 0,2 Bar przy 1750obr to raczej mizerny wynik? po ponad 20godz pracy ładnie gwiżdże po zdjęciu nogi z gazu, silnik naprawdę fajnie się wkręca na obroty, różnica w mocy jest naprawdę zauważalna, filtr powietrza strasznie słychać jak łapie powietrze :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Tyle pewnie masz na postoju jak mocno przegazujesz. Zmierz w obciążeniu, mi do 0.9 dochodzi przy 2000obr , standard to 0.5-0.6 przy 1600obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

tkr 7 mamy założoną, przy obciążeniu tak jak u Ciebie, przy 1600 obr tak do 0,5 dochodzi


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

czyli jest okej. Ja u siebie nie mierzylem , musze jakis manometr zakupic i pomierzyc z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tkr, 6 teraz przekracza 1 bar przy obciążeniu, tamta tkr 7 dostała luzu na wirniku i zaczął olej z niej lecieć, także do cztero cylindrowego tylko i wyłącznie tkr 6, siódemka w tym przypadku okolo 30% mniejsze doładowanie ma niż szóstka...

Maksymalnego doładowania nie chce sprawdzać bo w agregacie 4,2m trójką polową całą idzie, dwójką szosową półbieg idzie, trójką też, strach by przód traktora nie pojechał a Tył został :ph34r:

Tutaj 3 polowa cała:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

czyli wymieniles 7 na 6 ? tak ? co jest z tymi turbinami ze tak puszczaja ten olej ;[ Co do sprawdzania to faktycznie idzie :D moj w plugu wszystkimi kolami mielil a silnik nawet nie zająknoł sie :D

I jeszzcze jedno , tlumik troche dusi dziweki z turbiny , ale za to ciszej :D

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Tam są obroty i temp i to musi być wykonane z najlepszych materiałów ,a widocznie tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

czyli wymieniles 7 na 6 ? tak ? co jest z tymi turbinami ze tak puszczaja ten olej ;[ Co do sprawdzania to faktycznie idzie :D moj w plugu wszystkimi kolami mielil a silnik nawet nie zająknoł sie :D

I jeszzcze jedno , tlumik troche dusi dziweki z turbiny , ale za to ciszej :D

tak z tkr 7 na tkr 6, a jakie oleje macie w silnikach? Turbiny podobno nie lubią Turdusu, ostatnio podobno popsuł się na jakości ten olej, teraz zalany jest olejem Castrol, silnik naprawdę się wyciszył, rzekł bym że o polowę nawet, kiedyś jak się przycisnęło to kilometr było go słychać, teraz z 200m tylko taki szum słychać, a w kabinie głownie skrzynia po uszach ostro daje ;)

 

Teraz na zapasie trzeba będzie mieć ze dwie tarcze sprzęgłowe i pół skrzyni :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No wlasnie ciekawe jak to jest z tymi olejami w ciągnikach,bo wiadomo w samochodach lepszy olej daje dużo a w ciągnikach powinien też,więc może jakieś spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja zalewam elfem lub mobilem i żadnego innego wynalazku nie chcę widzieć a tym bardziej polskiej produkcji.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

ja leje mobil do wszystkich sprzetow , ewentualnie total ale to juz cena odstrasza troche, turdusa , superolu lub innego dziadostwa w silniku nie chce widziec .

spostrzezenia ? na mobilu lepiej ruski tryma cisnienie na rozgrzanym. Poprzedni wlasciciel latal na milvusie albo turdusie to jak sie rozgrzal to cisnienie bylo 1 atm , na mobilu jest jakies 1,5-2 atm wiec roznica jest, oczywiscie o czystosci oleju nie wspomne , w kombajnie mobil przepracowal caly sezon , bagnet wyjac i zolciutki czysty jak by swiezo lany. Wiec bez porownania, a cenowo mobil tez fajnie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj