PiotrekMTZ

TURBO w MTZ 82

Polecane posty

arab1    23

Nie wiem czy czasem nie stosuje się jej do mtz 6 cyl ,ona ma mniejsze obroty ale jesli jest do mtz szesciocylindrowych to potrzebuje wiecej spalin aby ją wprawić w ruch .Lepiej chyba brać TKR6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie siódemka jest niby montowana w 6-cylindrowych silnikach. Wszystko to samo tylko dwa gary więcej i dwa czyli 50% więcej spalin. Na moje oko część gorąca turbiny może być większa i mniejsza ilość spalin może jej nie rozkręcić do optymalnych obrotów. Tyle w teorii a w realu nie mam zielonego pojęcia jak ona wygląda.

http://www.minprom.gov.by/eng/fair_products?page=8&ItemID=70925&SubSection_ID=1.05.06

http://www.minprom.gov.by/eng/fair_products?page=8&ItemID=70931&SubSection_ID=1.05.06

Ale coś musi być na rzeczy bo jest dużo cięższa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ale moment, tę co przysłali to jest tkr 7N-1B to wychodzi że to ta http://www.minprom.gov.by/eng/fair_products?page=8&ItemID=70930&SubSection_ID=1.05.06 i parametrami znacznie się nie różni od "szóstki", co o tym myślisz?

 

Połączenie do filtra powietrza przysłali nam od 1025A i są inne średnice, bedzie troche zabawy...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciekawe bo z tego co piszą to prawie 5000 mniejsze obroty wirnika, niższe ciśnienie doładowania do tego stosowana w kamazie. nie jestem przekonany.

Tkr 7n-1b

 

 

Dostawa turbosprężarki, kg / s .... średnica koła 0,12 Kompresor, mm .... średnica koła 61 turbiny, 61 mm .... wał wirnika prędkość obrotowa, obr .... 75000 efektywność sprężarki .... Minimalna skuteczność 0.66 Turbina .... minimum 0,68 Wymiary, mm .... 222x196x160 Masa, kg .... 6.5 Zastosowanie .... 7403,010 / 740.11-240 (samochody z "Kamaz" 53212, 54112 i innych serii. )

Tkr-6

Dostawa turbosprężarki, kg / s .... średnica koła 0,15 Kompresor, mm .... średnica koła 61 turbiny, 61 mm .... wał wirnika prędkość obrotowa, obr .... 120000 efektywność sprężarki .... Minimalna skuteczność 0.72 Turbina .... minimum 0,71 Wymiary, mm .... 222x196x160 Masa, kg .... 6.5 Zastosowanie: - TKR 6-00.01 .... D-245.27, D-245S-435/437 dla Ciągniki MTZ 922, 923, UMZ, VTZ, LTZ, kombajny "Gomselmash" strefa czasowa "Amkodor" - TKR 6-00.02 .... D-245.12S-143/231/365/368 na ZIŁ-4331 "Bychok" - TKR 6-00.03 .... RM 80, RM 120 (MTZ 100, ZIŁ 5301) - TKR 6-00.04 .... D-245.12S (ZZGT) - TKR 6-00.06 .... D-246.3 / 4 (elektrownia) - TKR 6-01.01 .... D-245.5, D-245.5S-439 (MTZ) - TKR 6-02.05 .... D-245.7-628/658 (GAZ)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Czyli słabsza tkr 6? Wymienić ją w sklepie lepiej na szóstkę?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z opisu wynika że tkr-6 ma większe obroty wirnika i większe ciśnienie doładowania. Nie kombinował bym i wymienił na tkr-6. Jeżeli w opisie nie ma błędu to pompuje większe ciśnienie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

ja tez bym na Twoim miejscu brał 6 tke.

Seweryn duzo juz MTG nakreciles ze sprezarka ?

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

bierz tkr 6 tylko z Białorusi, bo koledzy z ukraińskimi mięli problemy, bo jeśli tkr 7 założysz to jej nie bujniesz tak, bo za mało garów i spalin, a i ciśnienie doładowania niższe..

zamawiałeś cały zestaw z allegro, czy w jakimś sklepie?

może się pomylili bo praktycznie wszystkie 4 cylindrowce tkr6 mają założoną


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem ile motogodzin zrobiła bo nie patrze na to jedyne co mogę jako tako powiedzieć to zrobił około 350 kilometrów po drodze. Patrzyłem w kolektor sucho jak by go dopiero założył.

Ja się specjalnie nie spodziewam problemów. Olej mogło też z filtra pociągnąć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

moze sie jakis wadliwy egzemplaz trafil. A przed uruchomieniem przelewaliscie ja olejem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

no i ja strzykawka w zasielnie dalem jej aby na sucho nie wystartowala nim pompa nie nabije cisnienia i olej doplynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ami się zapomniało. Kręciłem silnikiem na rozruszniku aż powrotem wyleciał olej założyłem węża i dopiero odpaliłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No tak też możesz bez odpalania ,tylko rozrusznikiem ,nie zapali a olej zaciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursk2411   
Gość kursk2411

Luz na wirniku turbiny to ja stwierdzilem po wyjęciu z opakowania, widocznie ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Raczej luzu nie może być,no na pewno nie gora-dół,bo uszczelniacze tego nie utrzymają i musi puścić olej wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

nowa turbosprezarka nie ma miec prawa luzu. U mnie w kombajnie z 86 roku siedzi od nowego i nie ma luzu , w dolocie suchutko ale to Schwitzer a nie jakis ukrainski gniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursk2411   
Gość kursk2411

To że nie powinno to i ja wiem. Poczekam aż się rozleci wtedy będę reklamował to ukraińskie badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Turbina nie jest taka tania a filozofii wielkiej tam nie ma więc powinno to być zrobione na częsciach wysokiej jakości ze względu na obroty ,podejrzewam że łożyska są kiepskiej jakości i dlatego tak jest ,Zobaczymy jak przyjdzie od reklamacji co będzie dalej ,na razie nawet nie wiadomo kiedy wróci :)

 

Zresztą my jako użytkownicy nie wiemy za jakie pieniądze jest ona sprowadzana przez handlujących z fabryki czy z hurtowni na Ukrainie

 

może ona tam jak wyjdzie z fabryki dużo nie kosztuje i przez to jest jaka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

metr kwasówki kupiony plus kolanko, teraz pospawać i gra i buczy :D

 

jak przyłożyłem na szybko rurę zamiast tłumika, to jest szał na wiosce :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

@Arab duzo tego oleju miales w dolocie ? Ja dzis zwalilem to rurke co idzie od turba nad silnikiem do kolektora i na wylocie z turbosprezarki pierwsza guma zapocona i kolanko zapocone delikatnie , dalej sucho w tej rurce , w turbinie tez w maire sucho , delikatny nalocik :D 14 MTG :D i puszcza ? :D hahahaha :D z czego oni to robią :D Dobrze ze mam stare kolektory :D bo jak pier**** w sezonie to jeszcze bede przerabial na wersje wolnossaca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No dużo nie było ,czym dalej tym mniej i może gdyby nie było tego luzu na wirniku to bym nie reklamował ,ale wiem że mogłaby się rozleciec po gwarancji i co wtedy ?.Ja już założyłem wydech stary a resztę jakoś połączyłem i jadę bez turbiny ,bo kiedy ona wróci to nie wiadomo

 

Na pocieszenie Ci powiem że w samochodach też potrafią się popsuć i to szybko w nowym citroenie rozleciała się po 30 tys ,a w busie 60 tys i tam jak zdejmiesz wąż to dopiero wygląda cały od oleju

 

choć kolega zdjął wąż w pasacie i 200 tys ma i nie jest zle ,zawilgocone jest ale ochlapane to nie ,reguły nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

no i u mnie czym dalej to nic nie ma juz. Jak zakladalem to luzu na nowej nie bylo , potem po jakis 5 mtg tez poprawialem dolot do turbiny to tez sprawdzalem i luzu nie bylo , bynajmniej takiego ktory by mnie zaniepokoil. Ja latam narazie dalej , jak sie rozd*pcy to gwarancja albo nowa z jakiejs innej stodoly.

Seweryn zerknolbys u siebie jak tam sie sprawa ma ? czy susza czy tez podobnie i jak z luzem ?

 

Nowe silniki diesla maja to do siebie ze na przewodzie zasilajacym turbine w olej jest dodatkowe sitko , nowy silnik , pojdzie pare opilkow ktorych nie wylapal filtr w te siteczko i przytka zasilenie olejem , turbina sie przytrze a potem puszcza.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj