Gość marekfarmer

Pasza treściwa dla Opasów

Polecane posty

bambrzwlkp1    40
Dnia 11.02.2018 o 12:10, przemekhodowca napisał:

jakby tak było to by jeszcze nie było żle byki to nie swinie 

świnie przecież nie zjedzą 7,5kg ... Chyba, że źle zrozumiałem :S

 

Dnia 11.02.2018 o 10:40, mqrcin1991 napisał:

a jak zbilansować to co mam ?? przeżyto owies jęczmień siano i sianokiszonkę ??  co jeszcze do tego dodać i jakie proporcje ??

Zboże: 33% każdego (taka mieszanka),   sianokiszonka do woli  natomiast siano jako przekąska 


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

panowie przymierzam  sie do zakupu śrutownika z mieszalnikiem i pytanie czy warto zainwestować w gniotownik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujo_usiu    5

Jest teraz coś takiego jak młyn , i on przyjeżdza na miejsce i śrutuje bądź gniecie , w moich stronach to koszt 70zł tona , mi nie opłaca się samemu śrutować , jak masz możliwość to polecam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Czy taka pasza tresciwa bedzie dobra 4kg na sztuke.

Na mieszalnik 1t

23kg mocznika

17kg witamin

100kg soi

350kg owies

350kg jeczmien

160kg pszenzyto

Byki dostaja kiszonke z kukurydzy,siano i sianokiszonke.

Czy taka tresciwa moze byc a jak nie to prosze o wasze porady co zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 20.02.2018 o 17:42, debrzyna napisał:

Już o tym było Śrutowane dla trzody gniecione dla bydła 

A niby po co ,tak wymyślać .Trzeba robić ,żeby było tanio i dla nas ,jak najwięcej .Mam śrutownik to robię paszę dla tuczników i ten sam śrut dla opasów .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie co byście doradzili przy żywieniu byków bez kiszonki z kuku? Mam do dyspozycji zboża ewentualnie ziemniaki  i siano i niewielką ilość sianokiszonki w belach, doradzicie coś? Co ewentualnie dołożyć ewentualnie jak zrobić z tego coś sensownego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Panowie co byście doradzili przy żywieniu byków bez kiszonki z kuku? Mam do dyspozycji zboża ewentualnie ziemniaki  i siano i niewielką ilość sianokiszonki w belach, doradzicie coś? Co ewentualnie dołożyć ewentualnie jak zrobić z tego coś sensownego? 

Wysłodki, pasza treściwa ze zbóż ze śruta rzepakowa, możesz pokombinować z mocznikiem, siano, sianokiszonka do woli, możesz dodać jakieś witaminy itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Z ziemniakami się jest sens bawić? Czy lepiej ziemniaki sprzedać i kupić wysłodki? No i pytanie jakie te wysłodki w miarę dobrze by wychodziły. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Wal ziemniaki śmiało, to pasza "energetyczna" sam daję, tylko powoli zaczynaj i rozdrabniaj, bo niagare z tyłu będziesz miał tym bardziej jeśli masz siano i sianokiszonkę. 3kg ziemniaka= 1 kg śruty jakieś tanie białko i będzie ok... nie wiem po ile wysłodki teraz ale nawet dać 25gr za paszówkę wyjdzie taniej wg mnie, a i więcej za paszowego brałem, więc musi się opłacać...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Czyli co proponujecie taką dawke jak 3 kg ziemniaka i 1 kg śruty zbożowej plus białko na jedno karmienie na szt?  

A co z wysłodkami w tym roku nie tak? 

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
8 godzin temu, soltys48 napisał:

w tym roku o wysłodkach zapomnij

Czyżby mialo to cos wspólnego z szarkiem i susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aresik550rz napisał:

Czy soja w zywieniu bydla miesnego cos da?

Czy ma takie same wartosci odżywcze  co qq?

Soje stosuje się w celu zwiększenia białka w paszy, a kukurydzę dla większej dawki energii ;) Soja w żywieniu bydła mięsnego jest rzadko spotykana ze względu na wysoki koszt, lepiej zastosować np. śrutę rzepakową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki lepsze młóto browarniane czy wysłodki? Kuku nie mam dostają jedynie śrutę ze zbóż i siano pasowało by czymś podgonić białko a i podejrzewam energie. Poradzicie coś? Znalazłem suszone granulowane młóto po 90 netto jest sens? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam panowie mam okazje zakupić Korzonki Buraczane,  pierwszy raz bawię sie w tego typu karmę.  Jak to zakisic ? I czy do bydla opasowego będzie ok ? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, najlepsze rozwiązanie przy braku kukurydzy. Najlepiej kupować wysłodki prasowane (odciągnięta woda z mokrych do około 22% suchej masy), ale ciężko na rynku je spotkać, większość mokre z których dużo się psuje lub suche brykietowane", które są dość drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1
1 minutę temu, KrowieBieszczady napisał:

Jak najbardziej, najlepsze rozwiązanie przy braku kukurydzy. Najlepiej kupować wysłodki prasowane (odciągnięta woda z mokrych do około 22% suchej masy), ale ciężko na rynku je spotkać, większość mokre z których dużo się psuje lub suche brykietowane", które są dość drogie. 

Rozumiem, a powiedz mi proces zakiszania, wystarczy dobrze ubić i nakryć szczelnie folią, i będzie dobrze czy jakiś  preparat stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem tylko mokre, więc nie powiem Ci z doświadczenia, ale na rynku są wszelakie zakiszacze do pasz objętościowych, a jak to się sprawdza w pryźmie z wysłodków to już Ci nie powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj