Gość marekfarmer

Pasza treściwa dla Opasów

Polecane posty

karolr2    767

Mam byczki na dopasieniu do końca marca będą stały.Mój żywieniowiec każe mi zwiększyć dawkę suchej kukurydzy do mieszalnika na 200kg i ująć białka. Do tej pory szło na mieszalnik 1.5t 100kg suchej kukurydzy 200 śruty rzepakowej 25witamin 25mocznik 30 kreda reszta zboże. Teraz każe zdjąć śrutę rzepakową na 150kg a zwiększyć kukurydzę na 150-200kg,twierdzi że w ten sposób będą nabierać masy mięśniowej. Kiszonki z kukurydzy mają do oporu + siano. Myślicie że ma rację?

To właśnie te żonie się nudziło i wrzuciła :)

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
mikcom20  kolego te otręby owsiane to sama plewa .Kilka lat wstecz kupiłem otręby jęczmienne to też nic ciekawego .Owsianych nie kupiłem ,bo na co mi łuski .Żytnie ton z dowozem 480 brutto .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam byczki na dopasieniu do końca marca będą stały.Mój żywieniowiec każe mi zwiększyć dawkę suchej kukurydzy do mieszalnika na 200kg i ująć białka. Do tej pory szło na mieszalnik 1.5t 100kg suchej kukurydzy 200 śruty rzepakowej 25witamin 25mocznik 30 kreda reszta zboże. Teraz każe zdjąć śrutę rzepakową na 150kg a zwiększyć kukurydzę na 150-200kg,twierdzi że w ten sposób będą nabierać masy mięśniowej. Kiszonki z kukurydzy mają do oporu + siano. Myślicie że ma rację?

 

 

moim zdaniem ma rację,na eksport te limuzyny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lazar7    0

jak stosować ten mocznik w karmieniu, jaka dawka na sztukę i jaki ma to wpływ na opasa? bo słyszałem o dodawaniu do paszy ale nie widziałem i nie słyszałem opini? ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

mikcom20 kolego te otręby owsiane to sama plewa .Kilka lat wstecz kupiłem otręby jęczmienne to też nic ciekawego .Owsianych nie kupiłem ,bo na co mi łuski .Żytnie ton z dowozem 480 brutto .

Pytam o to z czystej ciekawości jak to się sprawdza i czy ma jakąś wartość. Otręby zytnie mnie nie interesują bo mam dosyć żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Te akurat miały wypalone  ale jest kilka sztuk co mają rogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1221    0
Napisano (edytowany)

7 miesięcy byki dostają 4kg kukurydzy dziennie  2.6 kg śruty zbożowej  dużo to czy mało?

Edytowano przez sebek1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

A otreby pszenne lub zytnie dla opasow moga zastapic srute zbozowa? zytnie 400zł  pszenne 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

Mozna zastapic srute zbozowa suchymi wyslodkami buraczanymi? W mojej okolicy wyslodki  suche sa latwiej dostepne i tansze od zboza

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

A co może być do ospy z owsa bo pszenżyto mi się skończyło,co byście polecili?A co Waszym zdaniem jest lepsze pszenżyto czy jęczmień jary dla opasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Powiem tak stosowałem otręby owsiane do byków przez ostatnie 2 mies. Może i sama łuska ale do żyta w większości podawanego i pozostałej części owsa z kukurydzą coś trzeba dodać.Wcześniej sypałem pszenne otręby ale podnosiły się koszty paszy. Zytnie też sypałem ale nie smakowały. Poza tym sam pył. Teraz z owsianymi jest ok. Można tego walić więcej niż tych poprzednich. Tamte kupiłem z punktu w bigbagu. Teraz chcę kupić te luzem na miejsce ale naczepa wysoka i metrów sporo ale chyba się zdecyduję z konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

2 pytania a mianowicie ile śruty rzepakowej dziennie dać byczkowi w wadze 300 kg i druga sprawa to muszę niestety na razie używać starego śrutownika na kamienie i zastanawiam się czy do mielonego w nim ziarna mogę sypać śrutę rzepakową aby podczas śrutowania to się razem wymieszało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja też stosuję kamieniowy śrutownik ale śrutę rzepakową sypię z reki w koryto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Jaki koncentrat dla bydła opasowego wybrać?

A może lepiej zrobić paszę samemu, jeśli tak to proszę o pomoc w ułożeniu dawki pokarmowej z uwzględnieniem śrut zbożowych, sojowej, rzepakowej oraz witamin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj