Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

sieczkarnie czy przystawki można dowolnie wymieniać?

Polecane posty

aster453    26

NP. kemper zamisat przystawki 4,6 rzędowej co jest lepsze czy kemperem można kosić np. poplot czy trzeba mieć przysawkę i wczesniej trzeba ją ciągnikiem skosić tak jak trawę . Już i czy wogóle kemper jest lepszy niż przystawka rzędowa. Wiem że może pisze o różnych technikach siania kukurydzy ale pomijając to co jest lepsze i czym się kierować przy wyborze sieczkarni jesli chciałbym kosić zarówno kukurydzę sianą w rzedach (ale nie koniecznie), zbierać poplon (jakiś rzepak, słonecznik,wyka czy coś w tym rodzaju) oraz trawę w jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My mamy sieczkarnię samojezdną Claas Jaguar i mamy do niej przystawkę do kukurydzy Conspeed Ru-6rzędów oraz podbieracz PU 300HD. QQ czy Sorgo kosimy Cospeedem a kiszonki ze zbóż i poplonów to kosimy na początku ciągnikiem z dyskówką przetrząsamy następnie zgrabiamy i na przyczepy Jaguarem z podbieraczem PU. Jeśli chcesz kosić i od razu ładować na przyczepę to potrzebujesz przystawki Direct Disc czyli kosiarki dyskowej z podbieraczem i podajnikiem do sieczkarni. Nowa sieczkarnia ma Obis 750 to jest przystawka bez rzędowa to QQ, sorgo i słonecznik można ciąć w którą stronę pasuje ale poplonu to na pewno nie zbierze. Jak sprawuję się nowa sieczkarnia to nie wiem bo jeszcze jej nie przywieźli :rolleyes:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Kolego @Lukasz1987, jak wy kosicie Conspeed'em sorgo? Wydaje mi się, że jest to przystawka do zbioru samych kolb a nie całych roślin :rolleyes:

Wracając do tematu to przystawki bezrzędowe /np.Kemper, RU,/ są zdecydowanie lepsze do zbioru QQ na kiszonkę - od biedy i przy dobrym stanie noży można nimi kosić również zboża. Są jednak bardziej skomplikowane od bezrzędowych a tym samym droższe.

Reszta to tak jak napisał @lukasz1987 - albo kosiara i podbieracz /wtedy jest możliwość podsuszenia/ lub prosto z pnia przystawką Direct Disc.

PS. Można również adaptować heder z kombajnu zbożowego...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A jak kosisz kukurydzę na ziarno to co kombajn obrywa kolby za pomocą hedera i cała roślina pozostaje na polu? NIE. Conspeed ma dwa zastosowania jednym jest właśnie kombajn gdzie kukurydza jest ścinana i podawana do młocarni, a drugie to sieczkarnia samojezdna która ma taką samą zasadę działania tylko zamiast młocarni jest sieczkarnia. Zdaje mi się, że nie ma możliwości wykoszenia zbóż bez rzędówką bo zboże jest mniej sztywne od QQ czy sorgo i będzie się "uchylać"


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Kolego, mam Cię za fachowca i nie chcę zmieniać zdania...

Przeczytaj jeszcze raz swojego posta w części o koszeniu kukurydzy. Ja nawet kiedyś widziałem taki kombajn który kosił kukurydzę i on obrywał same kolby - ale może był zepsuty :rolleyes:?

Przykład koszenia zbóż przystawką Kemper:

cudo to nie jest ale jak napisałem wcześniej, od biedy można i tak...

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Już tłumaczę:

Jaguar + Conspeed kosi qq i tu się muszę zgodzić łodyga pozostaje nie zsiekana ale po podłączeniu przystawki Uni strona 34 sieka już całość

A z tym zbożem to mnie zaskoczyłeś :rolleyes: to po co my Directa kupowaliśmy jak Orbis by wystarczył :blink:

Edit: strona 44 taki jak mój


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Na str.44 są to przystawki do zbioru QQ na kiszonkę tzw. rzędówki i wszystko OK - przystawka kosi całą roślinkę a sieczkarnia ją "sieczkarniuje" :rolleyes: . Ale Ty piszesz o przystawce Conspeed która zbiera same kolby /stosowana głównie przy kombajnach zbożowych/. Jej zastosowanie do sieczkarni ma sens tylko wtedy gdy chcemy zrobić CCM. Przystawka UNI to jedynie adapter umożliwiający podpięcie zwykłego hedera od kombajnu zbożowego do sieczkarni.

 

Specjalistą nie jestem, ale tak to widzę.

 

PS. Orbisem nie wykosisz trawy a i jakość cięcia jest zdecydowanie lepsza w Direct Disc.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Akurat na stronie 44 to chodziło mi o sieczkarnię dolny prawy róg, a nie przystawkę. Przystawka to rodzaj żeński a nie męski. Wnikać w to nie będę ale specjalnie dzwoniłem do Ojca się pytać i On też twierdzi, że na przystawce jest napis Conspeed. Sieczkarnię kupiliśmy używaną i może ktoś sobie nakleił tą nazwę ale nie wydaje mi się. Co do Uni do jak zaczepiamy Ru300 to Uni nie zdejmujemy i jest w porządku. Jaguar 870 z 1994 roku kupiony w 2002, a 950 z Orbisem 750 i Direct Disc 520 przychodzi za tydzień to się jeszcze nie orientuje

Przystawka wygląda tak.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Sieczkarnia to również rodzaj żeński... W linku jest zwykła rzędówka Claas'a ale na pewno nie jest to Conspeed. Zaciekawiło mnie to, jak taką przystawką do zbioru QQ na ziarno można kosić sorgo i tyle. Sprawa się wyjaśniła.

Ladne sprzęciory nabieracie... dlaczego nie masz nic w galerii?


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ojciec nie pozwala, powiedział, że jak przejmę gospodarstwo to dopiero będę mógł robić co mi się podoba :rolleyes: 950 ma trochę inne zadanie bo 870 kosił (lub "nakładał" na przyczepę) u nas qq, sorgo, lucernę, kiszonki zbożowe oraz trawy dla bydła 115-130ha oraz pracował zarobkowo około 30ha. 950 ma od przyszłego roku kosić także 170ha QQ i 100ha sorgo oraz pewną ilość ha zbóż które będą substratem do biogazowni i stąd zakup. Osobiście wolał bym dwie Scanie R440 CR19 ale na nie nie dostanę dotacji i kredytu PROW :blink:

Co do rodzaju to ten Jaguar nie pomyślałem o sieczkarni :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Co do fotek, rozumiem - to wiele wyjaśnia. Na tych hektarach /~400ha/ to 950 będzie odpoczywać, ale jak ruszy biogazownia to kto wie? Jeszcze tylko jedna mała nieścisłość - Claas Jaguar 870 produkowany jest od 2002r. Nie chcę się czepiać ale jestem za jak najwyższym poziomem forum a pomyłki zdażają się każdemu i po to jest to forum aby je wyjaśniać i dyskutować.

 

Powracam do tematu /gdzie jest autor?/. Przy wyborze sieczkarni kieruj się zasobnością portfela :rolleyes: i popularnością marki/modelu, wtedy masz większą możliwość zakupu odpowiedniej przystawki bez potrzeby jej adaptowania. Podstawowe wyposażenie to przystawka bezrzędowa do kukurydzy oraz podbieracz.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Szczerze to nie sądziłem że ktoś się zorientuje z numerem, jednak mam nadzieję, że nie obrazisz się jak Ci nie powiem dlaczego mój Claas jest 870 a nie 820, taka mała rodzinna tajemnica. Chciałbym Ci także podziękować, gdyż uświadomiłeś Mi, że na temat samobieżnych sieczkarni wiem całe nic, Moja wiedza ogranicza się tylko i wyłącznie do posiadanego przez Mnie modelu, który jest już po sporych przejściach. Dodatkowo do tych ~400ha, to gdyby to była sama QQ i sorgo to było by spoko roboty nie za dużo, jednak lucernę zbieramy 3 czasami 4 razy to samo kiszonki ze zbóż, siew zimowy wiosenny oraz poplon także zbiór jest 3 razy Nasz staruszek przy obecnym areale ledwo się wyrabiał. Zależy nam na jak najszybszym wyrobieniu się z pracami polowymi a to wynika, że poza gospodarstwem rolnym mamy także inne działalności gospodarcze.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dziękuje ze wypowiedzi.K'woli wyjaśnienia nie kupuje żadnej z maszyn ale bardzo mnie interesują wypowiedzi że tak powiem "fachowców" bądź co bądź dla mnie bo z materiałów oficjalnych stron to tylko suchy tekst a Wy wiele mi wyjasniliście

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Oki chodzi mi o to czy jak mam bizona i np. chcę żyto ściąć na kiszonkę czy mogę wykorzystać heder od bizona ? Wiem że PU to już po skoszeniu ale mi chodzi o o fakt wymienności hederów gdybym np. chciał skosić żyto jedną z tych kosiarek od razu nie kosząc ciągniekiem i przesuszając, to czy można wykorzystać heder bizona (poweidzmy, że omijam kemper, bo już sam nie wiem czy można go stosować czy nie do żyta, czy poplonu innego - ale to margines)

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy do takiej sieczkarni JD, Class, NH pasuje np. heder od naszego rekorda or supra czy lepiej zastosować PU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

PU to jest podbieracz, kosiarka z podajnikiem na sieczkarnię to i Claasa direct disc. Do zwykłego hedera Claasa to potrzeba Uni na przelotkę.

Napisz co chcesz zrobić skosić czy zebrać już skoszone

Nie pisz posta pod postem użyj opcji edytuj


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

kemperem można kosić żyto, sam żyta nie kosiłem ale kosiłem kemperem champion 4500 trawę sianą jako poplon. trawe zbieralismy zaraz po skoszeniu kukurydzy i służyła jako nakrycie silosu.Z koszeniem nie było problemu jedyna wada to wysokość cięcia i nierówności pola (kemper ma 4,5 m). kolejnym problemem jest koszt noży w kemperze które w trawie przy tak niskiej wysokości koszenia mogłyby natrafić na kamień i 2000 zł zmarnowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dzięki za odpowiedz. A swoja drogą po części już mi odpisaliście wcześniej szkoda że nie uważnie czytam odpowiedzi ale poprawie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin124    3

Witam wie ktoś może jaka jest różnica pomiędzy przystawkami champion 3000 a żubr 300 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Witam

mam takie pytanko z innej beczki, czy przystawki od sieczkarni claas można zamontować do sieczkarni new holland? bo posiadając przystawki w bardzo dobrym stanie wolelibyśmy je zostawić a dokupić nowszą, lepszą sieczkarnie. Czy są takie adaptery? Spotkaliście się z firmą, która takie rzeczy produkuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj