Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ursus 3512 i przedni tuz

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie czy wytrzyma przednia oś jakby założyć do u3512 przedni tuz i czy nie wpłynęło by do dużo na układ kierowniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

od tuza to pewnie nic mu się nie stanie, inną sprawą jest ciężar jaki na tuz planuje się zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najwięcej 1 tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A o jakiej konstrukcji TUZ-a myślisz?? Ja tez planuje takie coś zrobić na następną zimę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak narazie ciężko powiedzieć na jaka konstrukcje, ale chyba zrobie na dwa siłowniki i jakąś wytrzymałą rame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja też myślałem nad zrobieniem TUZ-a do mojego 3512, tylko przydało by się wspomaganie kierownicy i większe opony bo prawie tona na samym przodzie to jest sporo jak na taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bez wspomagania jeszcze by było ale szersze opony to by już musiały być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do czego ma służyć ten TUZ? Jeśli do odśnieżania to bym sobie odpuścił, spychacza z 3512 nie zrobisz. Chcesz zaczepiać jakieś maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do od snieżania nie, chciałbym zaczepiać do tego maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

To lekki ciagnik dużego sniegu nim nie odepchniesz raczej tak w formie zabawy. Do 10 cm lekkiego sniegu przy plugu skręconym na bok powinien dac rady. W każdym razie ciagnik napewno tow ytrzyma. Nie lepiej dołozyc i kupic tura bedzie bardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tur to wydatek około 8tys a tuza sobie zrobie za 1tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Do 255 już za 6 z kawałkiem na allegro widziałem uzywki. Dolicz jeszcze koszt pługa. Tur jest uniwersalny a pług przy tak lekkim traktorku to zabawka wiem co mówie bo miałem kiedys 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko ze ja tuza nie będę używał do pługa, bo mam w c330 na tylnym podnośniku. chciałem założyć do 3512 tuz żeby służył on mi bardziej do transportu, bo pola ma daleko od siebie położone a tak to by się zapięło za jednym razem dwie maszyny, np siewnik i z przodu jakąś pake ze zbożem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

no to juz lepszy pomysł jakies lekkie maszyny typu brony czy skrzynka ze zbożem tak. dał bym tylko jakieś wzmocnienie od tuza do skrzyni biegów tam gdzie przykręca się mocowania tura cos na kształt ramy miałem kiedyś mf 255 przy którym bylo cos na kształt widłaka z przodu i był niestety spawany pękł gosciowi blok misa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tura zrobie do c330 bo u3512 to był by niefunkcjonalny jak na moje warunki. Też myślałem zeby dać do skrzyni ramę zawsze to coś odciąży silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

U mnie blok i misa byla wymieniona dodatkowo mial takie wstawki dospawane do tegometalu gdzie jest saczep i łączące sięz blokiem czy coś tak juz nie pamiętam. najlepiej daj boki z grubeko płaskownika stalowego tylko pożądnego tak z 1 cm jak gdzies znajdziesz. Przy uderzeniu pługiem przy odśniezaniu czy podskakujących na wybojach maszyn na tuzie napewno pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie wiecie ile moze kosztować siłownik do tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

jak chcesz tanio szukaj na allegro tansze będą jednostronnego działania w sumie to tuza dwóstronne nie sa potrzebne chyba że chcesz miec docisk ale traktor za lekki. No i nie wiem jak chcesz zamontowac jeśli pod spodem musza byc takie które rozpychaja jesli na górze jak to przeważnie jest w przednich tuzach musza byc ściągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

widziałem kiedyś tuza w MTZ własnej roboty na jeden siłownik, mówił że podnosił ok 2 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 tony na 3512 to o wiele za dużo jak dla mnie wystarczy 1 tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj