maxiben

[150 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

PanJoker    4

No był w planach i Case tylko doczytałem się że po nim nie bardzo jest słoma do zbierania. Więc odpada raczej ale ta marka jak najbardziej mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No właśnie o to chodzi że przeważnie Case mają sposób omłotu rotorowy. A te co są klawiszowe to mają duże hedery. A mi jest potrzebny taki od 4 do max 6 metrów. Najlepszy był by 4 to bym nie odpinał go wcale. Bo niestety kiedyś kiedyś nikt nie myslał że będzie większy heder niż 4 metrowy. I taki został wybudowany garaż. Ale wracając do kwestii doboru mszyny, macie jakieś konkretne propozycje? Najlepiej żeby silniki miały powyżej 200 koni. Wiem że są gusta i guściki, każdy jest fanem innej marki. Jednak i tak chciałbym poznać Wasze opinie i spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Na kombajnach to się trochę znam bo jeżdżę na różne wystawy i pokazy maszyn rolniczych i dużo czytam w necie.

Maszyny John Deere klawiszowe nie są zbyt dobre(rotorowe to co innego) nawet nowe mają spore straty ziarna a co do silników to na prawdę są słabe John Deer'a lepiej zostaw....

Co do kombajnów case owszem mają dobre silniki lecz tak na prawdę to kombajny te są trochę awaryjne:(

Moim zdaniem najlepszym kombajnem na 150ha będzie dominator 108"SL" i pamiętaj że na tereny górzyste to przydałyby się sita 3D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Więc proponujesz Dominatora 108 sl? Ciekawa maszyna ciekawa. Tylko ciekawe ile trzeba dać za maszyne w dobrym stanie. Gdyby udało się kupić z sitami 3d to w ogóle była by bomba ;[ A ja słyszałem że John Deere robi jedne z najlepszych silników. Ta 108 ma chyba coś ok 220 koni? Kombajn jest na prawde duży czy oby na pewno sobie poradzi ten silnik z większą górą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Oczywiście że powinien wystarczyć a pod górę to spokojnie podjedzie Mercedes sobie bez problemu poradzi. Tu masz przykładowy link:

http://otomoto.pl/kombajn-claas-dominator-108sl-claas-dominator-108sl-A3081.html

Są sita 3d, klima, radiowa instalacja...tylko nie ma napisanych mth więc pewnie ma dużo. Cena też jest duża ale kombajn bardzo wydajny. Poszukaj jakiejś 108sl tylko z małym przebiegiem najlepiej do 2000mth.

A co do silników john deere to są słabe i dużo palą. Tyle ja słyszałem od sąsiada, a poza tym to na zwalonym pszenżycie słabo sobie radzi nie porównuj jaohn deera do claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Znajomy ma John Deera 2264 i bardzo sobie chwali. obrabiają nim ok 250 hektarów + usługi. Jedynie w tamtym roku wymienił pasek i łożysko. A tak to nie było poważniejszych awarii. Te 108 są fajne a może by wystarczyła 98 sl? A jeszcze mam pytanie tego typu. Mi w Claasach nie pasuje to że mają umieszczony silnik zaraz za kabiną. i moje pytanie jest takie. Jak jest z hałasem w kabinie? Jest bardzo głosno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Głośno??? Nic z tych rzeczy w kabinie jest cichutko(przez telefon spokojnie można rozmawiać :)

Prawda jest taka że każdy chwali swoje, sam wiesz że wszystko zależy od tego na jaką maszynę trafisz. Mój szwagier kupił sobie mediona 310(210ha+usługi) to skosił nim ponad 100ha i silnik stanął w płomieniach...

A jeśli chodzi o claasa 98 to mój kolega ze wsi ma 98s na 120ha to mówi że przydałby się większy bo przy dzisiejszej pogodzie...(która bywa dosyć kapryśna-sami wiecie) a ta 98 rewelacji żadnej nie robi.

Ja polecam 108sl ale bo to jest na prawdę dobra i bardzo mocna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja niedawno mogłem kupic 5070 za niecałe 330 nettto :) takze nie wiem skad wy te ceny macie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Głośno??? Nic z tych rzeczy w kabinie jest cichutko(przez telefon spokojnie można rozmawiać :)

Prawda jest taka że każdy chwali swoje, sam wiesz że wszystko zależy od tego na jaką maszynę trafisz. Mój szwagier kupił sobie mediona 310(210ha+usługi) to skosił nim ponad 100ha i silnik stanął w płomieniach...

w takim razie moj medion ma o wiele gorzej wygluszona kabine, bo jak mam wazna rozmowe, to staje i zmniejszam obroty silnika, poniewaz podczas pracy nie da sie dogadac.

u nas medion juz 12 sezon bedzie kosil i dziekowac, ze trafil nam sie taki niepalny egzemplarz B)

w gminie kilkanascie innych medionow bylo i tez zaden sie nie palil, ba zaden nie mial powaznej awarii przez tyle lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja niedawno mogłem kupic 5070 za niecałe 330 nettto :) takze nie wiem skad wy te ceny macie :)

 

Podaj w jakiej specyfikacji. Też się dziwie cenom które ludzie tu podają. Może diler ma taką taktykę, podaje cenę z kosmosu, a potem równie kosmiczny upust. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

heder 5,10 z wózkiem, roto separator, gumy 650 , wskaznik wysokosci koszenia mechaniczny, szybkozłącze, sieczkarnia bez rzepaku


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Niech to dyndel świśnie ja to jednak tempy chłop jestem :(. Ni huhu z tego nie kumam o co chodzi z tą sieczkarnią bez repaku ? Kazałeś sobie żeby gratis dali ci zbiornik rzepaku na start ?A o mechaniczny czujniku wysokosci koszenia to nawet nie wspominaj bo to jakaś lipa linka przyczepiona do podajnika pochyłeg prowadnica skala i spręzynka.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Zabłysnąłeś inteligencja :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian214    0

Witam

Mam zamiar kupić nowy kombajn zbożowy, do wyboru mam Claas Tucano 430, John Deere W540 i NH CX5080. Czy ktoś może coś napisać o tych kombajnach, który z nich jest najbardziej wydajny i jak sprawują się przenośniki ślimakowe w JD zamiast podsiewacza. Dodam że te 3 kombajny są mniej więcej takiej samej cenie. Mam ok 150 ha ale drugie tyle na usłudze. Może ktoś poleci jakiś inny kombajn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie chce mi sie wierzyć żeby cx5080 był w podobnej cenie do tucano 430 bliżej mu z cena do tucano 320 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian214    0

Między cx i tucano mam 30 tys. różnicy. Biorąc pod uwage całą cenę nie jest to zbyt wielka różnica, tylko który wybrać ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamówiony claas avero 240 na 30 ha + usługi. Już się nie moge doczekać

Ile za tego Avero dałeś? i jakie wyposażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpogorzelak    5

za 450 netto Partner Agro Białystok Wyposażenie: szersze ogumienie przód i tył, contour, automatyka nagarniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 450 netto Partner Agro Białystok Wyposażenie: szersze ogumienie przód i tył, contour, automatyka nagarniacza

dołożysz trochę i masz nh cx5080 kombajn o wiele lepszy i wydajniejszy , nawet od tucano 320

Edytowano przez piotrekja24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoberR    2

Agro-Serwis Tucano 320 oferuje za 420 tys netto z wózkiem i hederem 4,9 a Ty Avero za 450 tys netto????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj