maxiben

[150 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Lukasz1987    61

Ja na 250 kupiłem Tucano 320 z C490 tak na marginesie tylko do koszenia jest mało.

A jaki to ciągnik tak mało podrożał, jeśli byś mógł powiedzieć był bym wdzięczny


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kosilem w tym roku 250 ha zboz i rzepaku, pomagal mi kuzyn 3 dni i wcale kolorowo nie bylo.

dla mnie jak zniwa trwaja dluzej niz tydzien to lipa, bo pozniej z terminami nie mozna sie wyrobic, a u nas ziemia bardzo pracochlonna jest.

 

jak bym mial tak robic co roku, to albo bym dokupil jakiegos dziadka do pomocy, albo wlasnie posilkowal sie usluga, albo patrzyl by wymienic kombajn na wiekszy.

tukan320 niczym sie nie rozni od mediona310 ktorego powoze, jesli chodzi o omlot i separacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U mnie to żniwa zawsze trwały jak była przerwa z marchwi i ziemniakach, wieczorami lub w nocy, bo u mnie to wszystko na paszę więc nie trzeba się tak spieszyć. Teraz jak jest swój to liczę, że 1,5ha w godzinę położy przy plonie 6t ( nie wiem ile ma wydajności Tucano 320 więc wolimy zaniżyć wartość) to tak 80 ha w 4 dni pewnie da radę


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przy 6 tonach to i 2 ha mozesz omlocic, jak zgodzisz sie na male straty, ale to koszac w dzien. noca to tak jak mowisz 1,5 ha na wiecej bym nie liczyl.

natomiast jesli wiesz, ze bedziesz zbieral w niekorzystnych waunkach to po co kupiles kombajn z 1 bebnem mlocacym?? to bedzie mordega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tukano sa ok ale niestety nie dla mnie ten traktor to pronar 1025a w tamtym czasie euro stalo 4.75 a a deutz ok95 koni kosztowal ok130 tys zl a teraz podobny agrofarm ? ok 150 wiec tez nie az tak duzo brzozak zniwa moga trwac nawet 2 tyg i termin da sie zachowac bynajmniej do rzepaku a jak napada to i wyscnie nigdy na polu nic nie zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Już Ci odpowiadam, w zeszłym roku mieliśmy jedynie starego U1614 to transportu bo U C-330 i Zetor 3320 są za małe (chyba że do zboża bo mamy odpowiednie przyczepki na 1 zbiornik), Valtra wuja N91 nie zawsze była u nas bo czasem nawet ją " pożycza" a nasza N82 pracowała przy kombajnie lub woziła. W tym roku ursus przeszedł do historii a przyszły Versu w ilości 2 sztuk, dlatego myślimy, że posiadając szybkie ciągniki wyrobimy się z kiszonkami i sianem co spowoduje, że będzie czas na żniwa. Dodatkowo u nas o kombajn ciężko, albo ludzie koszą tylko u siebie, albo jakimś szrotem na zarobku. U nas kosili znajomi jeden 2xMedion 310 lub drugi NH TX66 czy jakoś tak. Kosili jak mieli czas. Teraz posiadając własny kombajn na pewno będziemy mogli wygospodarować czas w dogodnym do zbioru momencie. Te 6 ha to taka niska średnia z zeszłego roku w 2008 było 6,75, bo z "grzybowymi" zdążyliśmy. W tym roku doszedł jeszcze jeden kierowca to już całkiem będzie spoko


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

panowie jest takie przysłowie krawiec kraje ile materiału mu staje. Więc to czy dany sprzęt ktoś kupił czy nie nie oznacza że chciał taki kupic lub nie. Ludzie mają różne ograniczenia a ograniczenie racjonalności zakupu moim zdaniem w Polsce jest uwarunkowane wyłącznie zasobnością portfela.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli jest taka sytuacja to oczywiscie masz racje, nikt nie pojdzie wykopac skarbu spod ziemi, bo go tam nie ma - trzeba pojsc na jakis kompromis.

jednak da sie zauwazyc i to wlasnie w Polsce, ze czesc ludzi wybiera nieświadomie i tutaj nie ma zadnego usprawiedliwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

nieświadomie ? hmm to może byc np tylko twoja ocena jako tego który patrzy z boku. Może gościem przy zakupie kierowały jakieś dziwne i nie zrozumiałe dla mnie dla ciebie np argumenty. Kupował świadomie ale miał inne priorytety. Po za tym nie oszukujmy się że środki unijne to szansa, nie kara lub jakiś kant.

bo czy nie warto kupic nowego tc5050 za 150tys. Nie jeden powie ja tam wole 10 letniego claasa może i racja w końcu i nowe się psuje też. fakt jest jeden masz szanse kupic ciągnik czy kombajn za cene starego. A argument że jak nie było środków to było tańsze było ale jak się środki skończą to maszyny nie stanieją o 50% :D


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@black08 tylko mi od razu narzuca sie pytanie, czy jesli gosc nie byl na tyle gospodarny przed unia by zafundowac sobie nowy zachodni sprzet, to po okresie przejsciowym sie cos zmieni?

co do nieswiadomosci, czy uwazasz, ze - jesli w zakupie nowego kombajnu, najwazniejsza byla opinia, bo wszyscy u nas maja claasy - jest to decyzja kompetentnego rolnika? przyklad znany mi z okolicy, reszty nie bede wymienial, bo moze ktos to przeczyta i sie obrazi, ale jest takich mnostwo jak sie dobrze rozejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do wyboru kombajnu ze względu na to jakie pracują w okolicy, to kupił taki dlatego, że skoro większość go bierze to jest dobry. Czy to nie powód? Poza tym nie Ty będziesz za to płacił... nie Twoje jaja, więc się po nich nie drap. :D Więcej szacunku dla innych i ich poglądu. Przecież nie każdy musi się spowiadać z kryteriów wyboru. Gdybyś rządził światem to byłby zbyt monotonny. :D

 

EDIT: Zresztą jak coś jest popularne to o serwis, części oraz popyt na rynku wtórnym nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

moze ja zle to zrozumialem ale brzozakowi chodzi o to ze od kad jestesmy w uni to polscy rolnicy kupuja maszyny w sposb "postaw sie a zastaw sie" a na taki sposob myslenia to nawet 50%-owy zwrot z PROWu nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tomasek wiem, ale są przypadki, że pewne gosp. potrzebują pewnych maszyn i kupują je. Zresztą dla wielu to szansa na modernizacje kompleksową parku maszynowego i zmiany technologii. Wiadomo, że sposób zdobywania tych pomocy jest ciut zabawny, jednak warto skorzystać. Jeżeli już ktoś nie spełnia warunków, to wstrzyma się z zakupem do zakończenia programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

brzozak ma racje, ostatnio sprzedalem swoja 1614 dla rolnika ktory posiada 20ha ornej i 10ha zielonych a ma jeszcze MTZ 82 ursusa 5714 i c360 3P, jak zapytalem sie do czego taki ciagnik to powiedzial ze bedzie najwiekszy we wsi:)

 

a co do kombajnu pomimo wszystko claas


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

masz racje bobek opinia innych uzytkownikow jest wazna i dobrze ze mamy takie forum by moc w nim poglady wymienic a wybor i placenie kazdego indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

odp ci brzozak tak nie byłem gospodarny bo do wejscia do unii kupiłem pronara natomiast po wejściu do uni kupiłem nh w cenie pronara. Więc przeanalizuj sobie teraz jak to jest :D (mowie o maszynach ktore sam kupiłem)

 

nie generalizujcie że ktoś kupił bo ktoś kupił. Były czasy jakie były rolnicy kupowali maszyny wsiami prawie że i np u mnie byly 2 rzuty bizonów czyli kilka sztuk z jednego rocznika maszyny maja po 30 lat i teraz przychodzi czas na zmianę wiara kupuje claasy i nh ale lexiony czy cr maszyny mniejsze by kolejne lata trochę popracowac.

 

w gospodarstwie i profilu roślinnym Kombajn to strategiczna maszyna której zakup z ekonomicznego punktu może byc nie opłacalny ale jest właśnie ale takie gosp nie może sobie pozwolic na stratę jakości plonu a obecnie nie ma tak rozbudowanej i nowoczesnej sieci usług (narazie)więc występuje paradoks maszyny nie opłaca się kupic ale musi byc by można myslec o zwiększaniu produkcji.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

@brzozak nadal nie rozumiem twoich postów i uważam że jako moderatora powinny być bardziej uzasadnione niż tylko wbijać komuś szpilki i krytykować małe gosp. których jest najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ok skladnia nie jest moja najmocniejsza strona, postaram sie popracowac.

 

nie wiem, nie mialem intencji, zeby krytykowac male gospodarstwa, nie wiem tez dokladnie czego nie rozumiesz. akurat np. ten wybor z kombajnem to mial miejsce w gospodarstwie o pow. 400 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co byscie powiedzieli na 40ha swoich zbóż ( co roku areał sie powieksza) + około 80-100ha na usługach ( na usługach plon nie rzadko cieniutki 2-3t/ha zytka tak że bizonem 2 sie czasem lata). Czy jest sens kupowac nowy lub używany wydajniejszy od bizona kombajn ??? U nas żniwa przy takich warunkach jak ostatnie lata to trwaja koło miesiaca. Psznica to wyjatek takze nic wielkiego sie nei dzieje bo głownie to zytka i pszenzyta na pasze. Dodam ze bizonek ma juz ponad 23 lata i swoje juz wykosił co roku trzeba w niego sporo inwestowac bo poprostu jest mocno wyeksploatowany. Mysle na kupnem 2 bizonka ale nie wiem czy to ma sens moze byc problem z kombajnista ??

 

Mój kolega ma swojego koło 100ha i jeszcze na usługach kosi nie rzadko swoje na koncu i to wszystko bizonem suprem z 95r ale czasem i we wrzesniu konczył :D Ostatnie 2 lata pomaga mu jak skonczy jego brat ze swoimi 2 bizonami które kosza koło 60ha własciciela + usługi. Tyle ze tak jak pisałem głowne zboże to zyto i pszenżyto.

Takze może u nasz w okolicy wszyscy sa przyzwyczajeni do długich zniw :D Jakby pogoda dopisywała to żniwa trwaja 2 tygodnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

jak masz trochę kasy to na taki areał możesz sobie kupić NH TC 5040/50, raczej więcej byś nim wykosił niż Bizonem większy komfort psuć też się raczej nie będzie, a w sezonie to jest najważniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Znasz moze aktualna cene TC5050. Bo ja to myslałem wziasc na róznicowanie bo prow swój wykonczyłem a na mame to nie przejdzie bo ma za mało ha :D Wolałbym tc 5070 zawsze wydajniejszy i mozna szybko zniwa obskoczyc zeby pózniej nie miec wszytkiego na kupe :D, ale to cena juz spora i zwrot 100tys to troche mało jak na jego cene :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

za tego 5050 to słyszałeś coś że 315 tys brutto, no TC 5070 jest już sporo większy i wydajniejszy, ale podobno teraz zdrożały i kosztuje jakieś 450 brutto, no jak masz za mało ha to różnicowanie działalności tyle że trochę słyszałem że trzeba faktury zanosić do Skarbówki (czy gdzieś tam)i coś tam jeszcze chyba było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na róznicowanie to mussiałbym załozyc firme usługowa i podwójny krus płacic. no a fakturki musza byc na wykonane usługi. Nawet te robione w moim gospodarstiue :D te 30o brutto to do przezycia bo to by zostało jakies 150 ze swojej kasy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

to za dobry używany by trzeba też tyle dać, według mnie puki Unia pomaga to trzeba korzystać bo pieniądze się skończą i już nie będzie programów... a z własnej kieszeni kupować nowy kombajn to już lepiej korzystać z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj