yacenty

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu

Polecane posty

Filipoo    14

no tak ale mówimy tu o ciągniku 125KM i zaczep do niego 15 ton\??? :lol: nie mozliwe jest zeby masa przyczepy z łądunkiem tyle wazyła bo wiadomo ze pociągnie jeszcze raz tyle. to c-360 ma 1.2 tony to tyle jej dasz ja sama przyczepa wazy 1,4 tony?? tu akórat chodzi o siłe medzy przyczępą a ciągnikiem bo inaczej tego nie widzę a wiadomo jak ciągnik 4x4 powinnien miec mocniejszy zaczep ale w starszych mogelach tego nie ma te nowe napewno juz mają dostosowane do swojej siły

 

 

 

tym bardziej jezeli powstawał ciagnik o mozliwościach x to nie załozą mu zaczepu o wytrzymałości mniejszej od x tylko raczej dwu krotnie wiekszej wytrzymałości prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ciagnik to JD 6810 w dowodzie ma DMC 10ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Proszę oto link: Zaczep akurat ten jest do Fendt'a ale był również do JD.

Temat się rozwija :blink: jakieś moce... jakieś zerwania... urwania...

dlaczego to już druga strona, treści sporo a wiedzy... oceńcie Sami...

 

Kolega @dawidg2 podał linka ze wzorem na obliczanie siły uciągu /jest tam nawet przyspieszenie ziemskie :rolleyes: / a nawet nie zawahał się go użyć...Brawo!

Panowie litości... nie zaniżajcie poziomu Forum, to nie jest dział Hyde Park...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja mam taki dylemat. Mam ciągnik 1224 dwie przyczepy na które wchodzi po 12,5 ton pszenicy, przyczepy ważą po 4 tony, całość 33tony i boje się ich zapinać, chociaż ostatnio jeżdziłem, ale do 3 km. Maksymalnie jechałem z zestawem 28ton [woziłem buraki] po 30 km i było dobrze, 26 ton to nie raz ale 33 to się boje. Mam stary typ zaczepu na bolec 38mm Co o tym sadzicie z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jacku nie myl uciągu ciągnika z maso ciągnionego zestawu. Na YT jest film jak zwykła 60 ciągnie 60ton. Cały haczyk w tym ze jest to wagon kolejowy na LHS a na szynach nie ma takich oporów jak na normalnych kołach. Trzeba by sprawdzić ile ton uciągu ma ciągnik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

pytałem się ostatnio dilera Claasa o Axiona 810 169km ile ma uciągu na zaczepie to powiedział że chyba 42 tony ale nie był pewny a ja się nie dopytywałem o szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A DMC to zdaję się Dopuszczalna Masa Całkowita czyli w przypadku ciągnika : DMC - Masa Własna Ciągnika = maksymalna masa klamotów które można na nim powieść. I to nie ma nic wspólnego z zaczepem.

A czy nie było by prościej po prostu dowiedzieć się jaki zaczep w tych ciągnikach montowano oryginalnie i w zaczep o takich parametrach się zaopatrzyć?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciągnik to nie rakieta kosmiczna że startuje w kosmos pionowo w górą i ciągnie na tym zaczepie za sobą przyczepy, żeby musiał mieć siłę uciągu zaczepu taką jak DMC masa przyczep tylko w takim przypadku, a ciągnąc przyczepy ta siła jest dużo niższa, pozatym i tak prędzej urwie się zaczep przyczepy niż w ciągniku, już tak miałem w rozrzutniku, myślałem że ciapek mnie przerzuci he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Zaczep powinien przenosić maksymalną siłę pociągową ciągnika, przykładowo jeżeli jeden z moich Zetorów ma siłę pociągową 34 kN to oznacza że zaczep też musi taką siłę przenieść, i to nieważne czy taki opór będą stawiały przyczepy, czy też jak wspominał @Ferdek07 uwieszę sobie te 34 kiloniutony pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

to jeśli mam zaczep w mf 15000kg uciągu czyli jeśli bym zaczepił blok kamienny o wadze 16 ton to by miało prawo rozerwać zaczep natomiast jak bym zaczepił przyczepy o masie dmc 30t to nic by się nie stało ponieważ jest na kołach i mam mniejsze zapotrzebowanie niż kamień który wywołuje tarcie i zwiększa się zapotrzebowanie na uciąg. Czy dobrze rozumuję???? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no tak miałby prowo się zerwać ale raczej by to się nie stało bo by się predzej zakopał a na asfalcie ślizgał. moim zdaniem zaczep wytrzymuje wiecej niz ciągnim ma ucią :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Musi wytrzymywać więcej, wszelkie szarpnięcia, uderzenia w zaczep działają z wielokrotnie większą siłą niż statyczne obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w homologacji mam wypisane 13 zaczepów do mojego MF-a i do wszystkich siły pionowe i poziome jakie mogą przenosić. Tak w skrócie poziome to około 53-67 kN sa i takie 89-120kN, pionowe 18-30kN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Yacenty jeśli na tym zaczepie masz zamiar ciągać również przyczepy jednoosiowe to większą uwagę bym zwrócił na wytrzymałość pionową, ten do którego podałeś link na ebayu ma tylko 2 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie interesują mnie 1 osoiwe, dla rozrzutnika i prasy do słomy będzie HITCH


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Czy jest możliwość zmierzyć rzeczywisty uciąg ciągnika, czym to zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver007    5

https://allegro.pl/oferta/automatyczny-zaczep-obrotowy-v-orlandi-11000265410?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów+-+Części+do+maszyn+rolniczych&gclid=CjwKCAjwgb6IBhAREiwAgMYKRl25enP6sQXkmgarrTHd2yNhKssmLThBDwnGTPBd_s3vJcMKFGDYWhoCj9wQAvD_BwE

co sądzicie o takim zaczepie, czy sforzeń baryłkowy to dobra sprawa do ucha 40mm i do starych zaczepów czy to prawda że czasami ciężko rozpiąć taki zaczep i czy te automaty mają jakieś zabezpiecvzenie żeby to się samo podczas jazdy nie rozpieło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj