yacenty

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu

Polecane posty

yacenty    3828

Hej,

czeka mnie zakup zaczepu do ciągnika (jakby ktos nie wiedział 125km).

Tak sobie ogladam różne zaczepy różnych firm (Sauermann, Cramer, Rockinger itd) - wiele zaczepów niby pasuje do tej klasy ciagnika ale ma uciąg "tylko" 14-15ton.

Jak to rozumieć? Czy na takim zaczepie będę mógł ciągnąć tylko jedną przyczepe (10t ładunku i 4tony masy własnej)? Jak to sie ma do realiów kiedy widzimy ciagnik 120-150km ciągnacy 2 przyczpey po 12ton ładunku każda?

Jak to liczyć?

Czy taki zaczep będzie wystarczający dla 125km?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Z tego co pamiętam to Metaltech ma zaczep 20 ton firmy Rockinger i zgodnie z zaleceniami możliwe jest podpięcie max DB 14000 czyli 19 ton ze stajni Metaltech


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

do 2 przyczep po 12 ładunku każda to byś musiał mieć 40t zaczep od samochodów ciężarowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a oni jakos jeżdżą i nie widze nie wiadomo czego - zwykłe zaczepy czy to w Agrotronach czy w Jasiach 66, 68


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-a może ta wartość (ileś tam ton) określa wytrzymałość zaczepu na rozrywanie (taka tam teoryjka biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tu akurat to kwestia dbania o sworzeń, oczka w zaczepach przyczep bo wybity to wiadomo. Raz pytając się dealera o wózek dolly z kwestią czy górny zaczep czy dolny to zalecał dolny i to jeszcze kule 80mm. Bo mówił że na górnym to pół roku i po zaczepie i będzie szarpać akurat trochę większy ładunek 38 ton w sumie. I co mnie wkurza to że producenci przyczep (niewszyscy) wsadzają w przyczepę oczko 50mm a zaczepy są na 40 mm. Może już to zmienili ale wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jestem podobnego zdania co @jaro jest to niby określenie ile powiną się ciągać na nim w granicach bezpieczeństwa ale nikt nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Współczynnik bezpieczeństwa w sworzniach królewskich wynosi 10, więc możliwy jest uciąg na sworzniu 2,5" 370ton, to samo maja firmowe linki holownicze, jak jest 3 tony to może ciągnąć 30 ton.

Są to wartości kiedy następuje zerwanie materiału oczywiście.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

w Polsce te zaczepy są po 3500-4000 NETTO, a tu cene netto masz 680E co daje ok 2700PLN


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no koszt niezły zwłaszcza że nie masz ramki czyba że chcesz zaczep sam na ucha od cięgła

 

Co do tych 15 ton ciągnik w dowodzie i przeważnie wg producenta też ma tylko 15 ton uciągu (taki ok 110 KM) ale nieraz widać że można i wiele więcej zresztą zawsze jest jakiś zapas bezpieczeństwa (chyba 20%) tagże nie przejmuj się tym i śmiało wstawiaj jak zabulisz :lol: :D

 

Sam mijałem (bo to nie było wyprzedzanie :( )kiedyś 360 z 12-14 tonami a zaczep tam do ilu jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Fajny temat, jako że jestem świeżo po zaczepowych perypetiach ośmielam się wnieść nieco do tematu. 1.Wartość 12-15 ton /tysięcy kg/ jest to wartość masy ciągnika a nie masy przyczep.

2.Siła uciągu jest wyrażona w kN i jest to teoretyczna siła pomiędzy masą ciągnika a masą przyczepy /jest na to wzór/.

3.Zaczep wg mnie za drogi. Dlaczego nie na Allegro - widziałem tam prawdopodobnie nowe Rockinger'y po 1800 pln /nie wiem brutto czy netto ale to i tak taniej/.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

marcin: bo ten zaczep jest prawie nowy - czytaj malowany, wiec wole juz trafić nówkę bez fvat w niemcach za 350-400E niż kupowac tutaj coś prawie nowe.

axial: mozesz jakis link rzucic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Yacenty masz w moim poście link jaki to wzór. jak liczyłem to przy masie przyczep 38 ton i masie ciągnika 8t to wychodzi że trzeba ~65kN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

co do tego linka do goscia z okcic - on nie wie po ile sa czesci normalnie u dilera JD - krzyknął mi 10% wiecej za czesci niż u mnie lokalnie diler - wiec po co mam u niego kupowac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam. to ze zaczep wytrzymuje 15 czy tam 20 ton to nie jest ze mozesz mu zaczepić przyczepe okóra wazy tyle ile wtyrzymuje zaczep ty chodzi o to ze te 15 czy tam 20 ton dopiero da radę go rozerwać nie urwać. patrz masz pusta przyczepe która wazy tam 1400kg ale wezmiesz zaczep w rece i jak stoi na równym to ją pociągniesz sam włąsnymi rękoma wiec jak tyle dasz rade??chodzi o to jaka siła się wytwarza kurcze jak to wytłumaczyć <_<przyczepa waząca np. 20 ton z ładunkiem nie wytwarza oporu tocznego równego masie przyczepy z ładunkiem :)myślę ze mnie jakoś zrozumieliście :lol:

 

 

 

podajżę ze c-360 ma max uciąg 1200kg stopien uciągu 0,9 tak dla przykładu ze nie chodzi o wagę przyczepy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Filipoo może i masz rację ale po części kiedyś podawali siłe uciągu ale teraz dla wygody i z niewiedzy niektórych podają max masę przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@filippoo:

a czy przypadkiem siły uciągu ciągnika/przyczepy (siły w przyrodzie oddziaływuja zawsze wzajemnie) nie liczy sie ze wzoru 0.8(dla dwunapedowego) x masa ciągnika? do tego możemy dorzucić jeszcze jakiś "zapas bezpieczeństwa" jak napisał ktoś wyżej (w projektowaniu konstrukcji np. windy jest ok 3,5 przy samolotach dochodzi do 10 o ile dobrze pamiętam z lekcji;), bo masa wprawiona w ruch ma jednak pewien pęd i powinno śmiało wystarczyć;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zgodnie z przepisami, homologacją pojazdu, masz podane DMC przyczepy i zaczep do tego dostosowany. Uciąg ciągnika to do prac polowych, by móc dopasować maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dmc to ja mam 10ton wiec to byłby absurd totalny skoro sam traktor wazy cos z przedziału 5-6ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj