andrzejek9393

czy gruber i agregat ROLMAKO to dobry wybór pomóżcie

Polecane posty

Petekw    3

Co do agregatu to nie wiem bo nie mam.

Ale mam gruber rolmako 2.1m na spręzynach i osobiście go odradzam. miękki sprzęt.Po 2 sezonach. Kilka łożysk jest do wymiany. Urwał mi się talerz. no i pogiąłem te słupki co trrzymaja talerze. Odradzam gruber!


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego, 20 minut wcześniej założono kolejny temat na temat agregatów pod owrywkowych a ty musiałeś zakładać jeszcze dwa swoje :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelop14    1

Mam gruber z Brodnicy i jestem z niego zadowolony mam go 8lat


Moje maszyny New Holland tc5050, Claas Arion, Celtis Ursus 360, 330, przyczepa metal-tech db 10000, siewnik sulky,opryskiwacz Krukowiak apollo 1600, prasa Claas rolland 340, Rozsiewacz sulky 800l, ładowarka weideman 3002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Temat I

Temat II

Grzegorz pozostawię twój post bez wypowiedzi :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukasz z twojej poprzedniej wypowiedzi wychodzi na to że oprócz założnych przez niego dwóch tematów masz pretensje do niego iż 20 minut wcześniej został założony inny o agregatach którego nie widział. Tylko to nie o tych o które on pytał. Zresztą w którym błędnie się wypowiedziałeś bo to niedotyczyło podorywkowych. Przeczytaj swoją wypowiedź w tamtym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23628-ktory-agregat-lepszy/.

A tak nie odbiegając od tematu polecam agegat kos z uni posiadam już parę lat i jestem zadowolony. Wiadomo cena większa jak brodnicy ale coś za coś :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dobra przyznaje mój błąd


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

witam koledzy chce kupic gruber rolmako 3m na sprezynach z nowa konstrukcja ramy do forterry i mam pytanie czy ten sprzet jest wytrzymały i czy warto sie w ten sprzęt "pakowac" pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

w tych pieniądzach dobrej jakości będzie też gruber mandam, jest tańszy od unii, ale naprawde solidnie wykonana maszyna, a co do tego agro-maszu to bym był ostrożny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja bym polecił agro-masz(zobacz w galerii) użytkuje 2 rok na ok 50ha i jestem b. zadowolony a i cenowo sa bardzo konkurencyjni


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusy    0

witam mam gruber rolmako 3 m na spręzynach 3 rok jest delikatny 2 razy spawałem ramę ciężkie mamy ziemie ciągam go pronarem 1221a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roszak    0

Posiadam agregat podorywkowy z 2008r., pracuje nim na areale 200 hektarów. Maszyna intensywnie miesza resztki pożniwne, pole po pracy agregatu jest dobrze wyrównane. Atutem maszyny jest duża możliwość regulacji parametrów pracy oraz 3-letnia gwarancja na ramę maszyny. Z doświadczenia śmiało mogę polecić maszyny z Rolmako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Posiadam agregat podorywkowy z 2008r., pracuje nim na areale 200 hektarów. Maszyna intensywnie miesza resztki pożniwne, pole po pracy agregatu jest dobrze wyrównane. Atutem maszyny jest duża możliwość regulacji parametrów pracy oraz 3-letnia gwarancja na ramę maszyny. Z doświadczenia śmiało mogę polecić maszyny z Rolmako.

Jakim ciągnikiem go ciągasz i ile wynosi spalanie? ;)

Coś mi tu pachnie reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mudi123    0

Witam!! Przyłączam się do pytania. Mandam czy Rolmako?? Bo oba wyglądają solidnie. Mandamem pracowałem 3.0 m i ładnie się robi. Ale tak patrze że rolmako jest tańszy. I czy nie orientujecie czy 170KM da rade z 3.8 m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guido    0

Gruber nie wiem, podorywkę robię agregatem talerzowym Rolmako 3m, problemów z nim nie ma, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Sąsiad ma Gruber 3m z Rolmako i jedyne co go wku*** to tylko zabezpieczenia kołkowe bo się często ścinają na naszych glebach

Tą maszyną pracuję także u nas, ładnie miesza resztki, robi głęboko, dobrze sobie radzi gdy jest sucho, ciąga go renaultem 133,54 ale muszę przyznać że na glinie renia dostaje po tyłku troszkę :D ogólnie polecam ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a użytkuje ktoś z was może agregat podorywkowy agro-lift bo zastanawiam sie nad takim bądź rolmako, mandam. Do ciągnika 113 km lepszy będzie 2,6 czy 3,0 metry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Mandam na S 2,6 m 3,0 m to 150 kM

Mam wiem użytkuję jak na razie mandam sprawuje się idealnie mocny solidny robi 60 ha rocznie mam go od 5 lat wymieniane 3 razy redlice i lemiesz\e.

gleba zwięzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny77    0

mam grubera brodnica 2;6m pracuje nim cztery lata na 30ha według mnie bardzo dobry i trwały sprzęt ciągam go same 110 polecam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mski    0

Witam!
Mam gruber rolmako 3m zabezpieczenia kolkowe, kupilem nowy w 2011r obrabiam nim 60ha do dzis bez zadnej naprawy czy pogietej ramy... ciagalem ursusem 150km a teraz JD 185km predkosci robocze ok 15km/h. jestem bardzo zadowolony do tego stopnia ze kupuje kolejny... tylko ze 4metrowy wielofunkcyjny u436.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj