mario1988

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu?

Polecane posty

mario1988    0

Witam. jestem ciekaw czy belarus 920 dałby se rade z takim agregatem 2.7 m. i do tego siewnik. jak myślicie ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też chcem kupic taki agregacik ale 3m i nie wiem czy z siewnikiem poznaniakiem ktory zasypany zbozem wazy 600kg będę dał rady pracowac swoim New Hollandem TD 5050. Może ktoś powie na ten temat. Wał bym brał rurowy oczywiście.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

 

 

Tak wał zwykły i siewnik poznaniak. Raz pożyczyłem agregatu uprawowo siewnego i siewnik poznaniak a szer. 2.7m agregat z unij. to dał se rade nawet nie składałem tylko jak przez pruzde przejerzdzałem bo troche strach żeby coś niepękło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

 

Śmiało to ja mogę powiedzieć ze piszesz bzdury!!! :lol:

Tak się składa ze posiadam taki agregat (wersja 3.0m) i mogę powiedzieć iż producent podaje właściwe dane. Na rżysku idzie zdecydowanie lżej niż w zaoranym! Do 2.7 90 km to minimum i nie ma co porównywać zębowego z talerzowym, ponieważ talerzowy ma zdecydowanie większe zapotrzebowanie na moc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

Śmiało to ja mogę powiedzieć ze piszesz bzdury!!! :lol:

Tak się składa ze posiadam taki agregat (wersja 3.0m) i mogę powiedzieć iż producent podaje właściwe dane. Na rżysku idzie zdecydowanie lżej niż w zaoranym! Do 2.7 90 km to minimum i nie ma co porównywać zębowego z talerzowym, ponieważ talerzowy ma zdecydowanie większe zapotrzebowanie na moc!

 

i właśnie myśle że belarus bendzie miał troche ciężko w 3m. ale w 2,7 to powinien pociągnąć. bo udzwig ma 4,5 tony. i ogulnie sam jest opciężkawy. a jak nieda rady to forstrita zt 300 podczepie i dla niego to bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja nie muszę czekać do wiosny , bo już jesiennych zasiewów dokonywałem tym zestawem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=171262 (10045 jest trochę za słaby optymalny był by 12145) więc wiem jak się pracuje agregatem talerzowym i jakie jest jego zapotrzebowanie na moc.

@ mario1988 uważam iż nie masz się nad czym zastanawiać kupuj 2,7m skoro masz do dyspozycji te ciągniki to zawsze któryś sobie poradzi z nim :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

Ja nie muszę czekać do wiosny , bo już jesiennych zasiewów dokonywałem tym zestawem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=171262 (10045 jest trochę za słaby optymalny był by 12145) więc wiem jak się pracuje agregatem talerzowym i jakie jest jego zapotrzebowanie na moc.

@ mario1988 uważam iż nie masz się nad czym zastanawiać kupuj 2,7m skoro masz do dyspozycji te ciągniki to zawsze któryś sobie poradzi z nim :rolleyes:

 

Masz racje. Widziałem twuj agregacik Fajna zabawka takim to można i zasiać i po kukurydzy zrobić itp. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

'Mario1988' jaki masz udźwig w MTZ??

 

W belarusie mam 4.5 tony tak jest podane. Bo jest wzmacniany dwoma siłownikami jak i pronar tylko że cenowo sie rużni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to ładny podnośnik masz widze. Ja juz zadecydowałem, będe brał 2,7m agr. talerzowy z wałem packera i talerzami 56cm.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

No to ładny podnośnik masz widze. Ja juz zadecydowałem, będe brał 2,7m agr. talerzowy z wałem packera i talerzami 56cm.

 

a jaki masz ciągnik?? Na taki wał to musisz mieć dobrą ziemie bo inaczej to będzie się zapychał. I nawet jak mokro to będzie ciężko. Będzie się wszystko przyklejać do wału itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam New Hollanda TD5050, moc 95km, podnosnik 3650kg, Ziemie mam 4-5 klasa. Myśle że nie będzie się zapychał chociaż nie jestem pewien.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ze względu na mozaikowatą glebe w moim przypadku, na każdym kawałku mam tak, że na dole jest mokrowato tzn ciezka, zbita gleba, a górki to piach pustyni.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Uważam że poradzi sobie w takich warunkach :rolleyes:

robiłem na polu gdzie miejscami stała woda ale radził sobie, ze słaba glebą też problemów nie powinno być :blink:

ile waży twój nh? 2,7m powinno być ok do nh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Waga z obciążnikami 4,5 tony, teraz na przód dorzuce jakieś ze 200kg.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

Ja myślę że do takiego kolosa to można i 3 metrowy podpiąć.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

no nie wiem właśnie bo znajomy ma taki tylko z UG 3m i jego mf 12okm ma co w nim robic. a dobrze spisuje sie taki zestaw w QQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega ma MF 3125- prawie 120km i ledwo ciągał moje płużki na tym samym rozstawie co ja swoim kogutem.

 

Natomiast powiem, że śmiało bierz 3 metrowego do ciągnika takiej mocy. Po kukurydzy pole wygląda lepiej jak zwykłej talerzówce z tego co widziałem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

dzięki a le nie wiem własnie bo u mnie to ziemie raczej pagórkowate:( napisałes kogutem a jaki masz ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj