aster453

wciągnik do ciągnika lub przyczepy ?

Polecane posty

aster453    26

Być może to nie ten dział ale nie wiedziałem gdzieto napisać więc zaczynam tutaj. Jeśli to nie ten dział prośba do admina o przeniesienie. Powiedzmy mamy ciągnik 100 -150 km. Dwie przyczepy strzelam 10 -20 ton ładowność i mamy pole bardzo daleko od domu. Acha no i jest jedna osoba.Powiedzmy że kosicie kukurydzę sieczkarnią samojezdną, więc jak jesteście samizakładacie ją do sieczkarni ? jak bez wciągnika samemu to zrobić? Ok dobrze by było że móc potem tą przyczepęodsatwić i zapiąć drugą no i w końcu jak spiąć obie przyczepy do ciągnika. Itutja pojawia się moje pytanie czy jest coś takiego możlwie żeby móc samemu przypiąć tak wielką przyczepę do sieczkarni i w jaki sposób a drugie jak spiąć dwie przyczepy załadowane do ciągnika czy istnieją jakies systemy wciągające pomagające w takich przypadkach. Jestem laikiem w tych sprawach ale chciałbym wiedzieć. I jeszcze jedno pytanie czy ciągnik o mocy 100 -110 km jest w stanie pociągnąć załadowaną przyczepę o ładowności 16 ton (lub dwie przyczepy o takiej ładowności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

2 x 16ton = 32 tony ładunek

2 x 5,5 tony= 11 ton masa przyczep

5ton masa ciągnika

Razem 48ton

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy 100KM da radę pociągnąć 48 ton, nie mówiąc już o bezpiecznej jeździe. My jak z czepiamy 2x Autosan D-616 to ustawiamy przyczepę jedna za drugą, blokujemy skręt i do tyłu tylko na ostatnich 50cm trzeba wysiąść z kabiny w celu korekcji.

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a na af ponoc ludzie ursusem c330 takie ciezary ciagajatongue.gif , zeby sobie pomoc w zaczepianiu to mozna zastosowac takie cos http://www.allegro.pl/item891902320_hit_cenowy_wciagarka_reczna_2250kg_bass_polska.html

albo jakas elektryczna wiem ze ktos na af ma taki patent przy kombajnie,

ale jesli chodzi o samojezdna sieczkarnie to wiekszego problemu chyba z cofnieciem pod przyczepe niema,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Ta podana przez ciebie wciągarka przyciągnie tylko 2 tony a co z resztą, chyba nie dałaby rady:) Łukasz1987 nie 47 a 48:) 100 konny tyle nie pociągnie, ale jeśli jest masy całkowitej 38 ton maximum to da sobie radyB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można lusterko założyć z tyłu, tak żeby było widać zaczep i po temacie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

kup sobie jedną dużą po co się w to bawić, do tego lonka długiego i wysiadać nie trzebaB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 x 16ton = 32 tony ładunek

2 x 5,5 tony= 11 ton masa przyczep

5ton masa ciągnika

Razem 47ton

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy 100KM da radę pociągnąć 47 ton, nie mówiąc już o bezpiecznej jeździe. My jak z czepiamy 2x Autosan D-616 to ustawiamy przyczepę jedna za drugą, blokujemy skręt i do tyłu tylko na ostatnich 50cm trzeba wysiąść z kabiny w celu korekcji.

 

Łukasz ale kiszonka jest chyba lzejsz od np.pszenicy. m3 kiszonki wazy 700kg, zas m3 pszenicy 880kg czyli do pszyczepy 16tonowej wejdzie 11,2 ton kiszonki. Aby bylo 16 t kiszonki na przyczepie potrzebna jest taka o ładownosci 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ludzie ale minie chodzi żeby pociągnął 2 przyczepy tylko dwie np. 2 x16 ton czy jest to możlwie przy 100 km. A poza tym chodzi mi o o jak samemu zapiąć rozpięte dwie szesnasto tonowe przyczepy wypełnione kiszonką czy się da zainstalować jakiś wciągnik czy coś w tym rodzaju główny temat to jak samemu podpiąć taką dużą przyczepę do seczkarni a 2 w jaki spośób spiąć dwie naładowane przyczepy a kwestia uciągu przez ciągnik istotna ale nie głowna

 

e no spoko spoko że z ciągnika zobaczysz jak idzie zaczep z 1 przyczypy w stosunku do dyszla 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pociagniac po drodze twardej pociagnie. Ale po polu bedzie ciezko, z pelnymi nie ma mowy zeby dal rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@focus07 dzięki już poprawiłem, ale błąd :D :lol: :( sorki.

Hubert to jaką ty masz gęstość pszenicy?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

jeśli masa całkowita jednej przyczepy wyniesie 16 ton to dla 100konnego ciagnika będzie to maxymalne obciążenie,ale dopuszczalne i realne do pociągnięcia:) a może podasz konkretnie jaki to traktorek 100 konny ma to ciągnąć?:lol: bo masa ciągnika też robi różnice przecież:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

100 koni pociągnie jedną a nawet dwie przyczepy po 16 ton - popatrzcie u mnie w galerii, ale po polu 100 koni nie pociągnie 32 ton ładunku samego ( na kartoflisku suchym pójdzie, ale nie na kukurydzy). Po polu jedna taka 16 ton to max, ale po asfalcie dwie pociągniesz, chociaż zależy jaki to traktor.

co do zaczepiania przyczep - zaczep automatyczny w przyczepie, w ciągniku, i dyszle na sprężynach odpowiednio wyregulowane, przydatne jest mieć w kabinie kilka kawałków kostki brukowej aby dociążyć dyszel jeżeli jest za wysoko, lub jakiś kij aby dyszel podnieść. Np metaltechy na zaczepach automatycznych nie jest trudno zaczepić dwie do kupy, nie trzeba centralnie dyszlem trafić w bolec tylko w bok zaczepu i zaskoczy.

 

Napisz dokładnie jaki to ciągnik i jakie przyczepy. Do takiego transportu najlepiej jakiegoś 6 cylindrowca, są cieższe dłuższe i nie zakopiesz się nimi tak szybko jak 4 cylindrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

dokładnie w ciągniku i przyczepie zaczepy automatyczne a dyszle na sprężynach , no i trzeba umieć trochę cofać . ja niekiedy tak się sczepiam kilka razy razy na dzień. a najwięcej belarusem 820 warzonego na dwóch przyczepach wiozłem 14t ładunku po prostym szedł ładnie , a pod góry miał czasami dość ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj