Konrad2277

Volvo S900 -Opinie

Polecane posty

Pablorolnik    2

Ja posiadam Volvo BM S900 mam go od 10 lat sprawuje się dobrze. Heder 3.60m, silnik Perkins chyba 90 km. Na rok kosi 30ha.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Pierwszy sezon mam volvika s-900 też kosa 3,6 m i bardzo mi pasi Wykosiłem nim ok 40 ha i jedyna awaria to pęknięty przewód wspomagania. Małe spalanie wydajność wydaje mi się że większa niż bizon chociaż młocarnia 10 cm węższa (a może sąsiedzi oszczędzają swoje maszyny)Ogólnie mogę polecić chociaż jak mówię dopiero jeden sezon nim jeżdżiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ryzykowne stwierdzenie, to chyba kolego rzeczywiście u was oszczędzają te bizony.Jak jeszcze miałem bizona supra wydajność kształtowała się na poziomie 3 zbiorniki pszenżyta na godzinę średnio 1,5t w jednym to masz ok 5ton na godzinę a owsa 4 zbiorniki skosiłem na godzinę oczywiście mówię o dobrym zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Porównuję jak wcześniej kosili u mnie a ile czasu zajmuje mi to samo Może trochę przesadziłem że wydajność większa ale na pewno porównywalna A na ilość ziarka to to co piszesz da radę ukosić i volvik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

@Pablorolnik ma takiego niech się wypowie, zresztą kiedyś z jego ojcem rozmawiałem i sporo mniejsza wydajność była, to jak tak to jesteś dobry jak 5 ton w godzine skosisz nim ;) ja 8 ton na godzinę młócę pszenicy TC 5040 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

@Marcin swoim Volvo skoszę w godz. 4 tony pszenicy lub pszenżyta i ty nie porównuj mojego kombajnu do twojego bo twój kombajn jest 2/3 razy szybszy.

Edytowano przez andrzej2110
ort

Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Nie porównuję mojego do twojego tylko kolega pisze że takim volvem 5t skosi jak dla mnie sporo bo mój jest wydajniejszy i kosze spokojnie min 8t no ale jak piszesz że 4 t kosisz to już jest bardziej realne na dobrym zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

@Marcin na okrągło go tak nie ganiałem, to był jednorazowy wyczyn -szedłem na rekord,szczerze mówiąc chciałem się popisać u takiego gościa a wynik 5 zbiorników pszenicy w 100 minut. Zbiornik 2,2 m\3 to chyba tak jak w bizonie. Wychodzi 3 zbiorniki w godz.Zboże było czyściutkie ,ładnie szło Trochę było to głupie bo maszyna aż drżała ale się udało. Dodam jeszcze że na koniec dopiero zauważyłem że słoma była nie do końca doschnięta więc wynik mógłby być trochę lepszy.Ziarka też nie nagubiłem Nie powiecie mi że takie rzeczy się Wam nie przytrafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Bizon Z-056 ma pojemność 2,5…3 m³ wg wilkipedii różne źródła różnie podają ale od 2,5 wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

A to przepraszam Zwracam honor użytkownikom bizonów .Do tej pory byłem pewien że w bizona wchodzi 2 m\3 już nie pamiętam skąd to wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary89    0

w ubiegłym sezonie zakupiłem volvo s900 i sprawuje się dobrze po polu chodzi równo z bizonami tylko gorzej w życie. ale myślę to tylko moja nie doświadczona ręka to spowodowała!!! volvo jest mniej zawodne od bizona trochę krótszy co oznacza że zwrotniejszy no i hamulce ma duże leprze od starych bizonów!!! a i pali bardzo mało jak na kombajn! polecam go wszystkim co mają małe gospodarstwa!!!! a w waszych jest sieczkarnia? i jak ona wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

@hary89 w moim jest sieczkarnia tylko ja jej nie używam ponieważ potrzebuje słomę.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary89    0

@Pablorolnik ja kosiłem bez ale musiałem założyć bo po górach to tył znosiło był za lekki. po założeniu inna była już jazda! ale jest nie źle pomyślana ta sieczkarnia bo przy tak małym silniku i pod górę daje sobie radę :) a mieliśmy problem z założeniem jej bo była w częściach a instrukcji nie posiadam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

witam wszystkich właśnie nabyłem kombajn volvo s900 kombajn ogólnie super jak za takie pieniądze tylko mam mały problem z rozdzielaczem od hydrauliki trochę przecieka i wolno podnosi motowidła może wie ktoś gdzie można nabyć kupić taki rozdzielacz lub jak to naprawić? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja też mam taki sam kombajn jak ty i tęż miałem ten sam problem i rozdzielacz wysłałem do Tucholi jest tam zakład naprawczy i mi go zregenerowali i czekałem 2 tygodnie i mi go przysłali za zaliczeniem pocztowym. Koszt naprawy wyniósł mnie 500 zł + koszt wysyłki. Mam już 3 lata ten rozdzielacz i bardzo dobrze działa i jestem zadowolony.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Mam już wysyłam na PW. A ile dałeś za kombajn?


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzichu10    0

Witam jestem posiadaczem kombajnu volvo s950, czy posiadacie jakieś na miary na sklepy z częściami używanymi do tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Koledzy jakie posiadacie hedery w swoich S-900 (chodzi mi czy posiadają wgłębienie, czy są płaskie pod ślimakiem)? U mnie jest ten płaski 3,60m i przed ślimakiem ,gdy zborze mniejsze zbiera się i później wszystko naraz idzie nie podaje równomiernie. Może ktoś miał coś podobnego u siebie, jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scorpion100    0

Witam. Mam dylemat odnośnie jaki kombajn kupić. Dokładnie chodzą mi 2 modele po głowie: Volvo S900 3,6m oraz Bizon Z-056. Wiem że jeśli chodzi o Bizona to łatwiej z częściami zaś Volvo jest mniej awaryjny, mało pali i do tego niski (trzymałbym go w stodole) mam 15h do koszenia a proszenie innych o skombajnowanie już zaczyna mnie denerwować więc to jest ostatni sezon w którym jeszcze zapłacę komuś za skoszenie. Dlatego jak możecie to podpowiedzcie który by był dla mnie najkorzystniejszy. Jeśli chodzi o region to płaski bez żadnych pagórków, zboże to w szczególności: żyto, pszenica,owies,mieszanka,jęczmień. Pozdrawiam i czekam na Wasze porady.

Edytowano przez scorpion100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

witam, potrzebuje stalki bagnetu oryginalne do volto w kształcie litery T oraz tuleje na którym są osadzone motowidła, Wie może ktoś gdzie to można namierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Kamionka firma troskor ewentualnie Bogusz w Babicach za Rykami Kolega widzę że też z lubelskiego to blisko Ale stalki to sambędę próbował od bizona bo orginał może mocno trzepnąć po kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

dzwoniłem w Kamionce mają prawie wszystko, a jeśli czegoś nie ma to mogą sprowadzić, fakt stalka oryginał około16zł a od bizona nie całe 2. Kolego wymieniałeś już je? Zastanawiam się na jak wybić stary nit (dobrze jest sklepany) nie wiem czy nie będzie trzeba będzie tego na gorąco robić....

Czy te od bizona pasują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Jeszcze nie próbowałem czy pasują . Na oko są dłuższe i nie mają tych bocznych skrzydełek ale to żaden minus. Cena 1,4 zł warto spróbować . Pracuję w sklepie z częściami i widziałem już takie rzeczy. A starego nita trzeba potraktować najpierw wiertłem a potem musi wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj