Zaloguj się, aby obserwować  
GREMLIN

Blokada kół nie odbija w 4512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GREMLIN    2

mało używana blokada kół zacięła się i nie odbija i chyba nie działa bo da się skręcić czy da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak , przeczyścić cały mechanizm tzn wszystkie dźwignie i sworznie :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

kiedyś pryskałem WD-40 i pomogło ale na krótko a teraz chyba jest cały czas zaciągnięta bo jak patze z tyłu to to coś co wchodzi w obudowe mostu jest wepchnięte do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Ten trzpień wchodzący w obudowę mostu musi chodzić ze "sprężystym oporem". Mogło się zdarzyć tek że zerwałeś blokadę mechanizmu różnicowego.

Zakładam, że bez problemu możesz skręcać ciągnikiem... tzn blokada nie działa

 

Tak jak kolega wyżej pisał: czyszczenie wszystkich cięgiełek, proponuje tez nowe bolce, jakiś teścik - jakaś brechą wcisnąć całego bolca a ciągnikiem oprzeć się o coś czego nie uszkodzisz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BooLoo    0

Lub może być tak że porobiły sie zadry na półosi po których przesuwa sie tryb blokady. Jeźeli wpadnie w zadre to trudno żeby odbiła czy też wgl ją włączyć. Lecz to ostateczność . Najpierw musisz wszystko wyczyścić .

A mam pytanie czy możesz wyłączyć ją ręką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

 

A mam pytanie czy możesz wyłączyć ją ręką ?

 

Owszem jak wezmę ręką do góry to się wyłączy, ale i tak nieraz jak skręcam to coś stuka jak by rozłączała blokada ale nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też podłanczam się do tamatu, mi również nie odbija blokada w 3512 musze rozłanczac ręką do góry mam tak już od dłuższego czasu mówicie że wystarczy przeczyścic i nasmarowac ten czpień co wchodzi w obudowe? możliwe żeby przycierało się to miejsce styku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BooLoo    0

Hmmm czyli tak jak wszyscy mówią trzeba przeczyścić i wszystko powinno grać... I jeśli sprężyna bedzie słaba to warto wymienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Wyczyść wszystkie części i będzie OK


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj