Skocz do zawartości
kubaguzik

T-25, schemat biegów

Polecane posty

pawel23456    0

wchodzą tak jak pozostałe biegi a czy lekko hmm w 330 powiedział bym ze lzej chodzi skrzynia

Wiadomość z agroFakt.pl

kuba9611    0

Witam wszystkich proszę o wysłanie mi wymiarów tej blaszki do t25 co jest na wajsze od biegów te takie ząbki.

Zrobiłbym sobie taką bo lepiej jest biegi zmieniać.

piotrekf    1

prześledziłem cały wątek i powiem tak:

Sprawa jest banalnie prosta jeśli ktoś choć raz rozbierał przynajmniej lewarek

Skrzynie były generalnie dwie niezależnie od lewarków

typ 1

zakres I lub II

3/4 red1/red2

5/6 1/2

Typ 2

zakres I lub II

2/4 red1/red2

5/6 1/3

przełączanie rewersu(przód/tył) jest zawsze na tym samym wodziku(pierwszy od sprzęgła) dlatego jeśli mamy dwa lewarki to pierwszy mniejszy jest od kierunku jazdy a jesli mamy jeden lewarek to kierunek zmieniamy "przy siedzeniu" jeśli robi się przeróbkę z jednego lewarka na dwa to poza zakupieniem lewarka dobrze jest zrobić "zaślepkę" w pokrywie żeby lewarek nam nie uciekał

co do biegów red1/red 2 są one ZAWSZE TYLKO DO PRZODU bo nie idą przez rewers a bezpośrednio ze sprzęgła.

Tak naprawde skrzynia opiera się na trzec przełożeniach(wodziki środkowe)+rewers(wodzik pierwszy)+reduktor(wodzik ostatni)+dodatkowe dwa biegi możma powiedzieć pełzające tylko do przodu

Rozwiązaniem wyprzedzono traktory produkowane teraz o jakieś20-30 lat. Z tym że obecnie w skrzyniach mechanicznych jest zazwyczaj 12/12 czyli na "reduktorze" dołożono jedno przełożenie

Jeszcze ciekawiej wygląda to w ruskach które mają dwa pedały sprzęgła ale to osobna historia

mtracz    71

Zmieniając z jednej na dwie dźwignie nie trzeba robić żadnej zaślepki pokrywy. Lewarek nam nie ucieknie bo mu nie da wybierak od nowej dźwigni przód tył.

Co najwyżej warto pobawić się w nad spawanie wybieraka żeby był szerszy bo luz dźwigni będzie spory bo zbierak jest szeroki. Będzie Tadeusz wajchę przełóż.

Wybieraki są robione jako część zamienna do skrzyń które w oryginale miały 2 dźwignie i na wodziku maja wąski zabierak więc wybierak jest wąski.

Witek2010    32

Co do tego lewarka nawet bez poszerzania wybieraka nie powoduje on jakiegoś hałasu a przechyla się tylko na wychyłach a wystarczy przecież tylko zaspawać na blaszce zaślepkę tam gdzie się włączało przód tył czyli z tej strony od blokady.

Ten typ 1 skrzyni wydaje mi się gorszy chodź takim nie pracowałem. Np. przy kosiarce rotacyjnej jadą 2 chcąc zmienić np. pod górą na 1 trzeba trochę się nawajchować...

Ale jak to jest z tymi władkami co mają dwa "duże" lewarki jeden jakby bliżej sprzęgła to działa tak jak ten mały od rewersu? A gdzieś ktoś jeszcze tutaj na forum pisał że nie ma rewersu :D

mtracz    71

Na pewno hałasu nie powoduje bo co by go robiło. Jest tylko spory luz- ruch jałowy dźwigni zanim zostanie przełączony rewers. Poszerzając wybierak można go skasować i jest wygodniej. Zaspawanie zbieraka mija się z celem bo kto będzie go spawał w skrzyni, a nikt go nie będzie wyjmował bo nie jest to potrzebne do tej przeróbki. A jesli ktoś wyjmie wodzik to może kupić nowy wąski zbierak. Ale po co tyle roboty sobie dokładać.

A skrzynia z dwoma wajchami rozsuniętymi miedzy sobą to najlepsza skrzynia jaką otrzymał Władek, szybka przy jakichkolwiek zmianach przełożeń i nie ma wachlowania dźwigniami przy zmianie szybkie -wolne.

A rewers jak najbardziej w nim jest.

piotrekf    1

Ja akutat mam t25 ze skrzynią gdzie jedynka jest razem z trójka a w VTZ mam drugi typ.

Kwestia przyzwyczajenia.

i w jednym i w drugim trzeba mieszać ale po pewnym czasie robi się to z zamkniętymi oczyma

Jedynym mankamentem jest krótki lewarek od rewersu w VTZcie

Z innej beczki:

Czy ktoś z forum ma żubronia z lewarkiem z boku?

Potrzebuję kontak

Witek2010    32

Masz VTZ dodaj może zdjęcia była by atrakcja :) Ile on kosztuje teraz?

Edytowano przez Witek2010

piotrekf    1

Dzisiaj nie dam rady ale jutro może coś zrobię jeśli wcześniej wrócę do domu.

Kupiłem w lipcu za 25000 widać że niezajechany(oprócz tego mam t25, 2xc360,MTZ82 i Kioti więc trochę się na tym znamy)

Na allegro są jeszcze 2 szt koło radomia, oglądałem tego zielonego to widać że tamten dostał w du**.

Był też na allegro władek z napędem bodajże T30

Mój tak jak i pozostałe są z Węgier - tam z regóły te traktory nie stoją tylko pracują

Troszkę w tym sezonie przepracowałem sprzętem i wydaje się ok aczkolwiek bez problemów się nie obyło... własną instrukcję napraw już mógłbym pisać

Daniel26    0

witam

Pilnie potrzebuje instrukcji przerobienia włądimirca t25 z jednej dźwigni biegów na dwie dźwignie. Co i jak przerobić? Jakie części dokupić ? itp. mój email daniel618@o2.pl :) Proszę o porady.

fza    2

Czy na zdjęciu (wykorzystałem opublikowane w internecie) jest układ wodzików skrzyni jedno czy dwu-dźwigniowej.T25-otwartaskrzynia-2.jpg

Czy wodziki są jednakowe we wszystkich typach skrzyń niezależnie od roku produkcji.

mtracz    71

Czy wodziki są jednakowe we wszystkich typach skrzyń niezależnie od roku produkcji.

Nie są jednakowe.

fza    2

Jednodzwigniowa

To jak wyglądają wodziki skrzyni dwudźwigniowej - zdjęcia mile widziane.

fza    2

Pierwszy z lewej ( rewersu) będzie miał wąskie gniazdo na dźwignie , pozostałe sa takie same

http://sagrol-sklep....37108-1086.html

Mam wątpliwości czy tak jest przy dwudźwigniowej tj. takiej gdzie jedną zmienia się biegi a drugą grzebie się w rewersie i reduktorze. Pomocna byłoby fotografia takiej skrzyni bez pokrywy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...