Skocz do zawartości
kubaguzik

T-25, schemat biegów

Polecane posty

Grego525    0
Rozpędzałeś się do tyłu na każdym biegu? :mellow: Bez zgrzytów wchodzą :lol:

Szkoda tylko, że jedynką do tyłu nie można :D Przydałaby się czasami...

z czwórki ruszam i na szóstke przerzucam, bo jak sie jedzie do tyłu piątką to na szóstke nie zmieni, wiesz co sie dzieje ze skrzynią..

ppiotr    28

U nas co mają T-25 lub MTZ te małe (50) to sami do konca nie wiedzą jakimi biegami jezdzą, ja sam kiedys wsiadłem do T-25 i miałem schemat biegów obok i nie mogłem opanowac tego wynalazku, ci Rosjanie budują rakiety latają w kosmos a nie potrafią normalnej skrzyni zrobic jak w innych ciągnikach prosto i logicznie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotruniu25    1059

Te skrzynie są bardzo proste i logiczne tylko trzeba umnieć jeżdzić i znać schemat biegów na pamieć.

trq    1
Rozpędzałeś się do tyłu na każdym biegu? <_< Bez zgrzytów wchodzą ;)

Szkoda tylko, że jedynką do tyłu nie można <_< Przydałaby się czasami...

A jaką ty masz skrzynię, że nie możesz jedynką do tyłu jechać?? Ja mogę jechać do tyłu każdym od 1 do 6.

pablo21    26

Ja nie wiem co dla niekórych jest ciezkiego w skrzyni w T-25 ja mam 2 wajchy i jakos przesiadłem sie pierwszy raz z C-330 i problemów z jazda nie miałem zadnych biegi sa dosc przejrzyste i dobrze zestopniowanie. Chociaz przed pierwsza jazda miałem obawy jak tym jechac to jednak były one bezpodstawne <_<

kamil14    1

Mi jakoś lepiej się pracuje gdy jest jedna wajcha jak miałem dwie to zawsze w większym zamieszaniu mi się myliły <_<

Piotruniu25    1059

1 wajcha biegi a druga rewers i wszystko jasne ja np w polu podczas orki to tylko używam rewersu i nie wajchyje podczas nawrotu tylko używam rewrsu.

^

Dlaczego z 2 wajch zmieniłeś na 1.

GoRAL1    63

Ten obrazek przedstawia skrzynie starsza niż 28 lat . potem była jedna wajcha , a potem znowu dwie ale innaczej niż u tych pierwszych.

Piotruniu25    1059

1972-1978 - dwie wajchy taką skrzynie posiada @robuch6

1979-1984 - jedna wajcha taką skrzynie posiada @ursusczesio

1985-do końca- dwie wajchy ale skrzynia z rewersem taką skrzynie posiadam ja.

To tylko przypuszczenia.

trq    1
mogę np. dać 1 terenową dźwignię rewersora do tyłu i jedzie wolniej, dam na szosowe, troszkę szybciej jedzie <_<

jeżeli dasz 1 terenową dzwignią lewą wysunietą do przodu, a "rewers"dasz na prawą stronę, to masz jedynkę terenową, jak przerzucisz rewers na lewą stronę to masz 2 terenową. Zgadza się?? I w tych 2 biegach nie masz wstecznego. Oczywiste. Dopiero jak wrzucisz 1 szosową, a rewers dasz na prawą stronę na dół i jeszcze raz w prawo to masz wsteczny, i tak pózniej masz z każdym biegiem, że możesz mieć do przodu i tył. Chyba taką masz skrzynię. Zgadza się??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciężko na "sucho mi to odczytać" <_<

jak przerzucisz rewers na lewą stronę to masz 2 terenową.

Nie, wtedy jest 1 szosowa. I nie ma wstecznego, tylko od 2 do 4.

O co chodzi z tym " na dół" nigdy jej nie wciskam tylko przesuwam na bok, a żeby jechac szosowym do tyłu, rewers do przodu i na lewo a potem w prawo.

t25aaa    7

załóż skrzynie od 3512 <_< (lub podobnych)

kurde ludzie co wy piszecie jaki reduktor jaki zółw i zając nie ma czegos takiego w władymircach!!!!!!! <_< nie ma podziału na biegi szosowe i terenowe!!!!!!! musze to sprostowac bo nie wyrobie!!!

ludzie robia taki podział poniewarz jezdza innymi ciagnikami w ktorych wystempuje reduktor i to w reduktorze jest zakres zółw zajac ale nie we władymircu .we władymircu jest poprostu 8 przełozen do jazdy w przod i 6 wstecznych. a nie jakies terenowe czy szosowe!!! mozna to porownac to samochodu z tym wyjatkiem ze zmiana biegow staje sie utrudniona przez koniecznosc uzywania podwajacza. i to tyle mam nadzieje ze juz rozjasmiłem jak cos to pytac:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa, masz jedną dużą wajchę (skrzynia jak moja) a druga mała i w niej masz rewers i reduktor myślę, że dobrze to wytłumaczyłem... w instrukcji zwane także wzmacniaczem, zwalniaczem.

UrsusCzesio    304

Są terenowe i szosowe. Nawet w instrukcji masz opisane tak. Tylko jak u ruskich nie oznaczasz tego jako np: 2 szosowa i polowa tylko oznaczone jest jako kolejny bieg. Bo przecież zmienaisz całkiem z przodu zakres polowe-szosowe oznaczone jako I-II

kamil14    1

Dlaczego z 2 wajch zmieniłeś na 1.

Troszke :) czasu mineło ale po prostu nie widziałem tego pytania :) A więc tak orginalnie miałem jedną wajche dopiero puźniej przerobiłem na dwie jednak nie podobała mi się (bardziej ojcu) taka robota może z przyzwyczajenia do jednej albo po prostu nie było to takie dobre jak orginalnie, i po ok 2 miesiącach znowu została tylko jedna.

UrsusCzesio    304

Dare0x co ty za bzdety wypisałeś :lol: Tak to oznaczają sobie biegi ci którzy nie mają pojęcia o tym schemacie. A wiesz czemu ruscy tak nie oznaczyli biegów? Bo by prędkości sie nie zgadzały np: mniejszy bieg był by szybszy od większego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...