das21

Zy jakiej firmy kupić zwijke (120x120)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
das21    47

Ja sie zastanawiam na krone kr 125 ale sam nie wiem chce kupić do 25o tyś i nie wiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Moim zdaniem Krone ma większe doświadczenie w robieniu pras:)

i moim zdaniem Krone będzie lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

no tak do c-360 a kulek rocznie to ze 800 :lol:

 

podobno te czerwone kr125 ze siatką są jakie wzmacniane czy coś takiego ????? kumpel mi coś takiego mówił i nie wiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

z tego co widziałem to C-360 ciężej miało z łańcuchowo Krone k125 ni z walcową-łańcuchową sipmą. Ale to wiem z mojego doświadczenia. Ja rok temu miałem ten sam dylemat co ty. Najpierw myślałem o używce zachodniej ale potem wybór padł na nową polską łańcuchową bo przeważnie będę słomę prasował. Ale kupiłem Sipmę Classic ful opcja bez smarowania

 

I te czerwone nie są niczym wzmocnione. Niby gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

Wzmacniany nie ma czegoś takiego a przynajmniej ja nie słyszałem.Jeśli to ma być prasa do c-360 to może Carraro bo nie wymaga duzej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

właśnie patrzałem sipme nie są takie złe :lol: a właśnie czym sie rożni krone kr125 czerwona a zielona oprócz że są nowsze

 

a właśnie te Carraro mają dobrą opinie czy są dobre czy nie są awaryjne itp. ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@dodi że co? :lol: będzie miała ciężko? :D bez urazy ale krone kr 125 ma zapotrzebowanie na moc 34KM i u mnie pracowała przy 5 belach to 3 bieg na 1800 obrotów i szła aż miło ale zbijałem tylko do 2 stopnia bo szkoda ciągnika :) jak bym miał kupować jeszcze raz prasę to jednak skusił bym się na kr130 bo ma szerszy podbieracz i odrzutnik bel :) za moją prasę dałem 20000 i chodzi pierwszy sezon bez awarii jedyne co to nie działa hamulec łańcucha u komory zwijania i w 360 może to być bolączką ciągłe wyłączanie wałka na wyrzut beli, jednakże ta prasa jest dobra jak za taką cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Krone to nie jest zly wybór a zastanawiałeś sie nad sipmo są one młodsze od krone i może mniej zurzyte

tak jak kupuej anonse i przeglądam ogłoszenia to ceny za stare czerwone sipmy to jakieś szaleństwo, krone z tych samych roczników są nawet w niższych cenach, twierdzisz że krone zużyte, to co można myśleć o sipmach, z tych co były do kupienia w okolicy które znałem to każda była już wyjechana na maxa, a nawet z zielonych co są do sprzedania to jest w 9/10 przypadkach prasy które robiły po 10 tyś bel rocznie i po 3 sezonach własciel sprzedaje i bierze następną nową bo taniej wymienić na nową niż remontować, dlatego dalej się zastanawiam i pewnie stanie to na nowym metalfachu jak się krowy rozdoją, bo dać 25 tyś za z279/1 po 10-12 sezonach to dołożyć 15 tyś i mieć nową :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
blacha    26

No z tymi 34 KM to chyba mocno zaniżyłeś to raczej było 34 KW mocy, no a co sądzicie o prasach JD. Chcę takie użytkować tylko do prasowania słomy, no a do dyspozycji mam c 360 i Ursusa 1201. No interesowały by mnie raczej modele pras JD 550, JD 590, no i jeszcze chyba jest JD 545, no ale o tej ostatniej tylko słyszałem, nie widziałem natomiast, żadnych ofert sprzedaży. Co sądzicie o tych prasach, jak się sprawują, jak wygląda ich rzeczywiste zapotrzebowanie na moc(mam pola na terenie nizinnym, równe, bez większych pagórków). No chyba, że byście polecali mi jakąś inną prasę, ale zaznaczam, nie mam zamiaru pracować z prasą w nocy i nie mam zamiaru też wk....ć się na kiepsko związane, lub mało zbite baloty, które rozłażą się podczas załadunku lub rozładunku. No, a co do części to do Jelonka k/Poznania nie mam daleko, tak samo do Starej Łubianki, więc o części raczej się nie muszę martwić, bo jak twierdzą w Jelonku k/Poznania, jeśli czegoś nie mają u siebie to dojedzie z magazynu z Niemiec najpóźniej w ciągu dwóch dni.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

z zy tymi Carraro to jak są dobre czy takie sobie ??????????????

 

właśnie te pasmowe zbijają gorzej bale czy lepiej od łańcuchowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

to źle słyszałeś. Pasówka dociska bele od samego początku formowania a listwowa lub walcowa tylko pod koniec jak komora jest pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

fakt pasówka lepiej dobija bo od początku ubija jak to napisał @Dodi a co do zapotrzebowania nie ściemniałem, zobacz jakąkolwiek ulotkę tej prasy tam pisze ewidentnie 34KM i u mnie w instrukcji jest to samo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

no ale jak słabo dociąga od samego początku to też nie dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dodi za 40 tyś brutto można kupić, a co do dobijania bel może i sianokiszonka to tak, ale siano na własne potrzeby to ja będe robił właśnie takie mniej zbite żeby sobie "doszło" w balu, pozatym swoja prasa to jest ten komfort że jade i robie kiedy chce te 2-3ha i zbeluje jak zechce, ale jak już jest mowa o prasie za około 20 tyś to chyba tylko zagraniczne wchodzą w grę, a jak już mowa o tych kr 125 to jest tego troche ale dużo jest z wąskim podbierakiem i w większosci przypadków skorodowane są i teraz pytanko czy jak opaski podbieraków są skorodowane i blachy też lekko to chyba oznaka że już prasa jest wysłużona prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

czemu dla tych bardziej wymagających moim zdaniem pasówka jest gorsza od łańcuchowej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

@Ferdek07 zgodze sie z tobo że wiekszość belarek sipma to juz są wysłyżone i za drogi pieniądze ale w moich stronach Krone kr 125 a szczególnie te czerwone są bardzo skorodowane ,wysłużone i stoją ładnych pare lat nie uzywane w komisach i nie ma chetnych na je kupno więc myśle że lepiej poszukac sipmy w dobrym stanie i rokiem niż kupic coś co ma miec często awarie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No to jednak te 34KM, zwracam honor, choć nadal wydaje mi się to trochę mało, ale jest dowód i nikt nie może zaprzeczać. No a co sądzicie o tych prasach JD? Bo mi zależy na dobrej, prasie zmiennokomorowej.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj