witek21

Embargo na polskie mięso

Polecane posty

witek21    4

Witam

zakładam ten wątek żeby zapoznać się z waszymi zdaniami na ten temat.

to ze jest niska cena żywca i to my rolnicy na tym naj bardziej tracimy to wszyscy o tym wiedza ale co dalej?

miałem nadzieje ze moze dzisiejszy szczyt putin-UE coś zmieni ale nic z tego!

jaką ten człowiek stosuje polityke? co on chce osiagnać tym zablokowaniem granicy? kiedy to sie zmieni? co my rolnicy mamy robić? ( najgorsze jest to ze chyba nic). piszcie swoje zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bym ruskim takie opłaty na transit wpakował,to może by się nauczyli współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

no dobra ale jesli my bedziemy stosowac polityke oko za oko zab za zab to chyba najlepiej na tym nie wyjdziemy... ciekaw jestem jaki cel jest w tym ze rosja tak długo utrzymuje to embargo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Polityka Rosji jest prosta, mają ropę, mają kasę i nie będą im jakieś "polaczki" podskakiwać. Tak było kiedyś i Putin chce, żeby było nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

turbina polskę można z łatwością objechać. dla mnie to czysto polityczny problem. po vecie polski "car" putin napewno nie ugnie się i będzie nadal obowiązywać embargo. znów będą wymyślać jakieś atesty pozwoleniai inne takie.oni liczą że polska znów padnie na kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

putinowi chodzi o to, zeby zdenerwowac Polske i zmusic nas zebysmy jako pierwsi wykonali ZDECYDOWANY ruch i wtedy oni powiedza do panstw starej unii "patrzcie jacy to Polacy sa niekulturalni, sa w UE i na nas, biednych Rosjanach, probuja sie odgrywac". o to chodzi putinowi - zeby odizolowac nas od UE, zeby unia "wystawila" nas. do wczoraj mu sie do nawet udawalo, ale wczoraj Angela Merkel powiedziala takie slowa, ze ja nawet polubilem. w rozmowie w putinem poruszyla problem polskiego miesa z perspektywy Polska-Niemacy razem, a nie jak do tej pory robil to Schroeder (sprzedawczyk jeden), ze udawal, ze problemu nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

dokładnie. moim zdaniem jakby cała unia stanęła solidarnie za nami i postawiła weto ruskim to putin tez by może myślał inaczej-choć po wczorajszych słowach pani merkel był chyba nieco zaskoczony... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jak na moje to jak by polski rząd nie właził tak w d..ę amerykanom to żadnego embargo by nie było. I gaz paliwo było by tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

masz racje kat. i jeszcze te tarcze antyrakietowe... po co to komu... gdyby rzad polski sie temu przeciwstawił to wydaje mi sie ze to embargo by zniesli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie patrąc nawet na niskie ceny trzody to w Rosji, niektórzy ludzie głodują, bo nie mają mięsa. Ale co to Putina obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

nic nie można zrobić jesteśmy na ich łasce;/ ale i tak polskie mięso idzie do rosji tylko przez białoruś;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

białoruś kupuje od nas i sprzedaje ruskim (może jako swoje?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

dokładnie tak wojtas...no bo sami pomyślcie przed nałożeniem embarga do rosji szły potężne ilości polskiego mięsa a jak nałozyli embargo to co mieli z takimi ilościami mięsa zrobić ??? a ubojnie mają przecież popodpisywane kontrakty na odbiór żywca i zaraz po wejściu embarga zaczęli szkuac innych sposobów na sprzedanie mięsa do rosji no i teraz idzie przez białoruś i inne .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Rosjanie to są sku........ ktorzy szukają problemu w niczym i robią tak jakby nam łaskę że biorą od nas to mięso i jeszcze im coś nie pasuje ja im nie pasuje to niech przestaną kupowac to mięso i niech znajdą sobię inego dostawce a nie szukają dziury w całym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

imho

1. my ruskim tarczę antyrakietową od amerykanów

2. oni embargo na nasze mięso.

zwykla polityka radziecka - ot co

 

co dalej??

jesli UE zrobi jakiś problem odcinamy gaz do niemiec.

itd. my im cos a oni nam.

ogolnie sytuacja będzie się ciągnąć a straci polski rolnik

 

co do pomyslu Turbiny - za przejazdy tranzytem powinny byc oplaty (nie ważne czy to dla ruskich czy nie) a jesli są krótsze drogi niż przez Polskę to niech sobie nimi ruskie jadą.

a dla ruskich to jakby zrobili tylko dodatkowe (szczgółowe i dlugie) kontrole dla aut tranzytowych+przejscia np w bezledach z obwodem kaliningradzkim ostro przycięli to by starczylo a i w PL pojawialoby się mniej ruskiej wódki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

nie wiem czy wiecie bo ja sam dopiero wczoraj sie dowiedziałem ze od momentu kiedy putin był ostatnio w kazachstanie to od tamtej pory kazachsan wstrzymał dostawy tłuszczów zwierzecych z polski-głownie chodzi tu o tłuszcz świński-podobno nasze zakłady maja już pełne magazyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Moim zdaniem Polska za mocno się wychyla. Rosja i Putin mają gdzieś nasz kraj. Nasi politycy zamiast utrzymywać poprawne stosunki z Rosją to wojują z nimi Niemcy i Francuzi nic się nie odzywają i tylko przez nasz kraj tranzytem wszystko do Rosji pchają. Rosja to jest bardzo duży rynek zbytu ale nasi politycy nie umieją tego uszanowac. Jak dalej tak pójdzie to trzoda bedzie po 2 zł. Obecna cena to bodajże 2,8zł to jest po prostu śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

wczoraj czytałem że putin uległ....:] kazał się dogadać swoim ludziom w sprawie polskiego mięsa....hahahha może nie jest tak żle:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Rosja nie ulega.

Co najwyżej może okazać łaskę :lol: ;) Bo to oni mają najmocniejsze argumenty (ropa i gaz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

w super expressie pisało bodajże przedwczoraj że putin kazał się swoin urzędnikom dogadać w sprawe polskiego mięsa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie chciałbym być pesymistą. Ale Rosja już kilka razy kontrolowała nasze zakłady i zawsze mówili że jak kontrola wypadnie pomyślnie to zniosą embargo. I co? Po jednej kontroli była następna i następna. Grają na czas.

Jak na moje jest to kolejne zagranie żeby przedłużyć embargo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1
Nie chciał bym być pesymistą. Ale Rosja już kilka razy kontrolowała nasze zakłady i zawsze mówili że jak kontrola wypadnie pomyślnie to zniosą embargo. I co? Po jednej kontroli była następna i następna. Grają na czas.

Jak na moje jest to kolejne zagranie żeby przedłużyć embargo

masz rację co do kilku krotnych kontroli ale myśle że to nie bedzię trwało w nieskończoność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

obyś się nie mylił janusz14! mam już dość sprzedawania moich świń poniżej 4 zł za kilogram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj