Zaloguj się, aby obserwować  
Czeladnik

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA

Polecane posty

gregorius    123

czli 2,6 brac??


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja bym 3m do tego ciągnika nie brał czasem zdarzają się susze a wtedy o wiele trudniej idzie i ciężki wał jest wysunięty dość daleko w tył(może podrywać przód) i 2.6 na pewno pójdzie a 3m to może a może nie? 2,6 to i tak sporo. I silnik dłużej pożyje, a sprzęgło to na pewno :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

2,6 m to na pewno pójdzei bez problemu :lol: ale jeszcze zastanawiałem się właśnie nad 3 metrowym, ale po waszych opiniahc cyba bedę brał 2,6 m


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja też jestem zwolennikiem wydajnego sprzętu(jak nie jesteś pewien to pożycz taki i taki będziesz miał najlepszy "obraz" do podjęcia właściwej decyzji) ale 2,6 to na pewno będziesz zadowolony, ta maszyna wbrew pozorom ma całkiem spore opory ja robię Brodnicą 2.10 i 2,6 bym nie chciał bo sprzęgło by mi w mig poleciało a i wzniesienie na jednym kawałku mam spore i nie wiem czy by poszedł. A jak będziesz miał nadmiar mocy to zmienisz kąt natarcia zębów i będziesz robił "cud, miód ,malina". Próbował już ktoś odchylać zęby? Lepiej robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

proni nie daje rady przy 2.1??? powinien smigac jak szalony :lol:


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Daje,daje ale jakoś ta moja Brodnica 2.1 ciężko idzie(a sprzedawca zachwalał że lżej niż Unia? ) robię na gł. 15cm sprawdziłem, nawet pługi 5x40 Akpil(bardzo polecam) w podorywce mi się wydaje lżej mu ciągnąć na pewno olej jest chłodniejszy w pługach. Ale z pługami wolniej jeżdżę. Podobno dużo ma do powiedzenia zachwaszczenie pola w agregacie podorywkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

No zachwaszczenie ma znaczenie bo jednak trzeba to rozerwać. Podstawowa zasada jaką moge polecić wszystkim to wysoka słupica i dalekie rozstawienie grządzieli i tależy. Lepszy jest tależ na resorze ponieważ odchyli sie przy kupie zielska zamiast zapchać. No i koszta -3m to spora różnica cenowa jeśli masz mało ha jeszcze ciągnik nie za mocny to wniosek sam sie nasuwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Jeszcze chciałbym dopisać, że jakbym teraz brał agregat podorywkowy to z wyczesywaczami słomy i dodatkowym wałem strunowym. Mi się wydaje że opłaca się za to dopłacić. Jak bym teraz brał to z tymi dodatkowymi elementami, resztek pożniwnych teraz jest dużo(nie tak jak kiedyś jak grabiło się do ostatniego ździebełka słomy) i to żeby maksymalnie szybko przegniwało ważny interes, inaczej spłyca się warstwa uprawna pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestią kąta natarcia zęba, jak i samych elementów roboczych. Odchylanie zębów sprawdzi się na ziemi lekko-średniej, zaś na ciężko-średniej lepiej ustawiać ząb pod siebie, aby zagłębiał się w ziemię. Wiadomym jest, że diler powie Ci to co chcesz usłyszeć. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Właściwe ustawienie każdej maszyny jest bardzo ważne. Dilerzy jak to ludzie, rożni się trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

żeby było w temacie. Od 2 lat pracuję z moim 82TSA (niby 88KM) z nowym agregatem Agromasz 2.60. Gleby raczej średnie. Faktcznie ma co robić i stęka ale daje radę. Jakość uprawy bardzo dobra mimo chyba jednak zbyt małej prędkości roboczej. Jestem zadowolony. Na moje 25 ha wystarcza.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

10 tys dałem 3 lata temu czy 4 za unijnego kosa ale używke na sprężynach, stan bardzo dobry


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj