Zaloguj się, aby obserwować  
Czeladnik

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA

Polecane posty

Czeladnik    0

To ja sie przyznam że posiadam 2.15 ale miałem dużą chęć na 2,60 bo u mnie są lekkie ziemie. Ale ciągnikowi jest ciężej niż w przydużych płygach 5x45(bardziej sie grzeje olej w agregacie, spada jego ciśnienie ) a orka wiadomo ma większe opory. Dodam że jestem zadowolony że wybrałem 2,15 bo uzyskuje dobrą prędkość a w pracy z tą maszyną wraz z jej głębokośćią roboczą jest to bardzo ważne, niedaleko mnie facet ciąga 95 KM Fronterrą 2,60 i czarny dym, wygląda jakby był przeciążony w tym agregacie, a znajomi 2,60 ciągają 75 KM Renówkami!? I to mnie właśnie zastanawia czy dobrze zrobiłem wybierając 2,15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Jak na ciężkie ziemie to zdecydowanie 2,15m ponieważ ciągnik nie będzie tak odczuwał tego agregatu.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Może 2.5m 6 łap talerze i wał rurowy. Jak masz mało ha to polecam firmę Agro-masz dobre ceny jakość taka w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja planuje kupic 3 metrowy do mrz 952 na spręzynach ziemie nie są ciężkie


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Nie 3m to na pewno za wiele, robota ma być dobrze zrobiona, a nie tylko szybko już Gierek o tym mówił:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja zetorem 8540 ciągam rolmako 2,1m na sprężynach i powiem szczerze że na 2 klasie ziemi, a tymbardziej gdy jest bardzo sucho to ciągnik ma co robić. Raczej odradzam Rolmako jest dośc miękki. Do ciągnika który ma 90km kupiłbym 2,5m no może byc też 2,6m. Ale większego nie polecam. Chyba że na piachy.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

w trzech metrach to cię cienko widzę chyba że bez podcinaczy ja miałem do próby trzy sztuki a ciągnik 1224 3 metry na sprężynach do 8 na km/h i stękał 2,5 m 13 łap bez podcinaczy ok 11 km/h i lepiej w tamtym roku nawet 13km/h ale trochę za słaby a raz kupiłem 4 szt podcinaczy i założyłem do tego z 13 łapami miałem wtedy 3 m ale 8 km/h więc je szypciej ściągałem niż zakładałem ziemie mam lekkie średnie i ciężkie polecam do 100 km max 2,5m a najlepiej bez podcinaczy nawet MTZ82 radził sobie z nim bez większych problemów ale 3 m zapomnij chyba że pompę przerobisz na 105km i wtedy ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Czy ktoś miał możliwość porównania oporów pracy agregatów podorywkowych(łapy 90' do ramy) firm np. Unia Gru. Brodnica, Manadam ale mogą być inne? Mi sprzedawca zachwalał że Brodnica idzie lżej od Uni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

Ja przed zakupem testowałem z brodnicy agregat i z mandama to mandam wydał mi się lepszy. jest tańszy od brodnicy i lepiej wykonany(takie jest moje zdanie). ale wybór zależy od ciebie. Ja do case 85 koni kupiłem mandama na 5 łap i robiłem nim tylko w kukurydzy ale jestem z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kolega ma z rolmanko,nowy po 100ha wszystko się kałacze w nim, robiłem agregatem z uni,mandamem,konskilde delta, wybrałem ten trzeci,pomimo dwóch wad :)1222 najlepiej sobie radził z deltą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie to wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

napewno cena, i ma talerze zębate,jak są chwasty typu przytulia,powój, to potrafi nawijać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Manadam jest droższy od Brodnicy o ile mi wiadomo chyba że w Agromie Lublin mają takie rewelacyjne ceny na Brodnice co jest możliwe bo bardzo dużo jej sprzedają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Bierz ten 2.60 bo potem będziesz żałował czemu nie wziąłeś większego.Ja do swojego 1025a kupiłem 3m ma on 7 łap 6 talerzy i wał strunowy, spokojnie daje rade mój znajomy pożyczył go do swego C-385 i dawał rade tyle że, go wierzgało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

jaka szybkość, czy myslisz ze 952 pociągnie 3 metrowy???


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

chyba szosowy bieg może 1, jeśli 952 jest mocniejszy(nigdy się nie interesowałem tego typu ciągnikami C-9... itp) to powinien dać rade.Jak dociążył 385 to i tak go wierzgało jak podniósł i ruszał.Nie wiem czy on czasem nie robil nim plycej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

95 koni wagga cos 4200 z turbo


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Czeladnik a jakim biegiem jeżdzisz? Ja mam wersje bez turbo i przeważnie 2 szosowa na żółwiu przy głebokośći 10-12cm jak lekka ziema lub płytko aby aby to 3 bieg na żółwiu. Jak bardzo sucho lub cieższe warunki to 3 polowa zając. Jak na 80KM to jest akurat. Gregorius jeśli poważnie mówisz o tych 3m to trochę przesadzasz bo to sensu nie ma i kropka. Co do porównania zapotrzebowania na moc to Agrofactory 2,2 i KOS 2,1 podobnie się ciągnie. Te redliczki dwustronne jakie ma rolmako ponoć idą lżej. Akurat w tym sprzęcie szybkość ma znaczenie i warunki bywają trudne (susza, ubita gleba podczas zbiorów gdy jest mokro) Więc nie ma co czarować. Tak więc na te 90KM pokusiłbym się na 2,6 chociażby żeby tyle nie zakręcac lecz nie nudził by sie z nim ale raczej podołał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Jeździłem dwójką szosową ze zwalniaczem(załączonym półbiegiem) nawet kiedyś przełączałem na całą dwójkę(ale ciężko było mu sie rozbujać, ale jak złapał obroty powyżej 1500 to nie pościł ale trochę za szybko czasem bywało jak na warunki polowe(nierówności), ale że jak jest załączony zwalniacz to skrzynia dużo bardziej wyje(choć oleju mam ponad poziom, co w tej wersji skrzyni podobno pomaga?) to teraz robię 3 polową. Ja napewno robie na 12 może nawet powyżej 15cm dokładnie nie mierzyłem, ale pole wygląda często ładniej niż u sąsiadów co robią 2,6 ciągnikami 75-95KM to pewnie robie głębiej od nich.

ŁukaszZduny 2,10 ciągasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

2,2 Co do skrzyni to prawda na żółwiu wyje... Co do wyglądu pola to troche na wierzchu lepiej jak zostanie bo chroni przed słońcem a i tak wszystko na raz się nie rozłoży więc z głębokościa nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj