kolatek

Czy powinienem kupić wóz paszowy?

Polecane posty

kolatek    0

Witam. Mam możliwość kupna paszowozu 8m z refundacją PROW 50 % netto.Wybrałem Metaltech z pzekładnią redukcyjną i wysypami, które pasowałyby do mojej obory.Mam 25 krów,planuję jednak zwiększyć maksymalnie do ok 35.Rodzinie ten pomysł (paszowóz) się nie podoba.Decyzję muszę podjąć szybko, jednak ostatnio brakuje mi argumentów na TAK. A koszt nie byłby ogromny - ok 35000.Proszę o rzeczowe rady zwłaszcza właścicieli paszowozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz się w prawie identycznej sytuacji jak ja... A jakie oni minusy podają? Wóz paszowy zwiększa wydajność ( wymieszanie kiszonek z dodatkami itp.), skraca czas przygotowywania "potraw".


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ja mam 40 krów i 50 szt młodych i niemam wozy, ale wiele bym dał aby go mieć, tak jak ty z prowu. nie zastanawiaj sie lżej ci będzie z wozem widze to po swoich znajomych kturzy je mają a 35tyś pewnie w kredycie na pare lat to niezauważysz jak ci sie spłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

1. Lepsze wymieszanie paszy, krowy chętniej jedzą

2. oszczędność, przede wszystkim czasu

3. koniec z ręcznym rozdawaniem paszy

4. Lepsza wydajność mleczna krów

5. Przy twoich 30 sztukach i wozie 8m wystarczy że umieszasz raz na 24 godziny

6. Zakładam że najpierw woziłeś pasze(kiszonke , siano)rozdawałeś, potem taczką śrute czy inne pasze teściwe. A tutaj wrzucasz wszystko na raz i po kłopocie.

7. Koszty eksploatacji wozu nie są kosmicznie wysokie.

8. Przy tej cenie po zwróceniu PROW to ja bym się nie zastanawiał tylko brał ten wóz.

My jak kupiliśmy wóz to była zupełnie inna robota, tylko się włożyło przejechało i już, to duże zaoszczędzenie czasu. Nie trzeba było się męczyć tak jak kiedyś przy ręcznym rozdawaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

wiec tak napewno zmienią zdanie jak już bedziesz miał paszowóz :lol: A co do paszowozu który wybrałeś to nie polecam ponieważ miałem go na probie a i jeszcze ta przekładnia którą masz zamiar wziąść to moim zdaniem też jest nie praktyczna poniewać bedziesz mieszł paszowóz pona 1 godzinę :D Weź jakiejś lepszej firmy ponieważ paszowozu nie kupujesz na 5 lat np RMH . Italmix też może być -ja mam takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoss1990    0

Jeśli nie nowy to przecież można kupic używany wóz paszowy ja mam ponad 60 sztuk bydła od 2 lat robie używanym paszowozem i napewno już nie zrezygnuje z takiego sposobu zadawania paszy. robisz raz na dobę i masz spokój do tego wymieszane qq i trawa więc wiekszy pobór krowy tak nie przebierają tylko wsuwają wszystko. Więc może używany paszowóz bedzie ''lekiem'' dla niektórych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Niestety inna firma już nie chodzi w grę,zbyt dużo musiałbym dołożyć. Kolego zetor1111 proszę o więcej szczegółów odnośnie bylejakości tego wozu-ja go nawet nie widziałem...

Jeśli chodzi o czas pacy to zbyt dużo nie zaoszczędzę,bo pół obory i tak musiałbym taczkować, ale zawsze wierzyłem, że polepszy się zdrowotność bydła i zmniejszy brakowanie oraz zwiększy wydajność.DZiękuję i czekam na dalsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Fotki to oczywiście oglądałem, nie widziałem go w realu. Co do obory to tak mam dobudowane,dopóki starej części nie przerobię to taczki nie pożegnam

Kolego WAL napisz coś więcej.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ja osobiście nie miałem z nim styczności, lecz słyszałem że jest solidnie wykonany taki wóz ze średniej półki.

Jak masz taka możliwość to bierz z Transporterem poprzecznym zamiast wysypów bocznych, znajomy ma taki i chwali że dobrze opróżnia i szybko wysypuje. Może pogadaj z dealerem tona testy by dali na pare dni to wtedy byś zobaczył co i jak. U nas tak było tylko że to dealer przyjechał oni namieszali i wysypali taki jakby pokaz, ale to było bardzo dobre zobaczyliśmy co i jak i wtedy zdecydowaliśmy się na kupno. Z ta obora trochę problem że musisz taczkować. ale wozu nie kupujesz na rok tylko dożywotnio :lol: dla wozu oczywiście :D. Nie wiem jakie masz zamiary lecz myslę że jak przebudujesz oborę to będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

nie polecam bo miałem go na próbie i mi się nie spodobał bo miał bardzo duże zapotzrebowanie mocy ponieważ brałem na próbe woży o poj. ok. 10 m i w każdym chodził mf255 a w tym zetor ledwo dawał radę a i jeszcze nie wiem czemu ale ztrasznie głośno chodzą w nich te przekładnie która jest pod ślimkiem. Nie bierz pazowozu bez wypróbowania !!!!! Polecam Ci RMH ponieważ najszybciej tnie i miesza i mało mocy potrzeba do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

z tą mocą coś mi się nie chce wieżyć. u nas owszem ferdek ciąga wóz 10m3. ale wóz jest ładowany do połowy a i tak ma ciężko, więc nie opowiadaj bajek, chyba że kładłes do połowy. u nas w dużym wozie 20m3. chodzi traktor 120 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Do autora tematu, masz jakiegoś porządniejszego tura, albo coś ładowarko podobne, żeby załadować paszowóz, z jakim ciągnikiem miałby on w ogóle współpracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Mam Pronara :lol: z turem i koparko ładowarkę MF.Do paszowozu chciałem przeznaczyć MF255, dlatego wóz z przekładnią. Zastanawiam się nad zakupem krokodyla lub szuflokrokodyla - nie wiem co lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

szuflokrokodyl lepszy jest o tyle że przy braniu kukurydza nie będzie się rozpruszać, choć krokodyl moim zdaniem bardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam paszowóz tylko kuhna euromix 870,ja ciągam go fendtem 307 i dostaje po garach i się zastanawiam czy twój mf255 do z nim radę :rolleyes: Paszowóz to świetna sprawa,lżejsza robota,nie trzeba tych bel rwać.Ja mieszam codziennie i do jutra spokój nic nie trzeba donosić itp.

Szczerze wolał bym tego RMH niż metaltech,ale ludzie mają i metaltech i sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Ale sprzedający (RMH) powiedział, że są produkowane w polsce :rolleyes: .Metaltech (nie Metal fach) ma jednak większe wymiary, ale za podaną cenę reduktor i dwa wysypy.

Nie mogę się dowołać o opinie właścicieli wozów WP8.Szerokość mojego stołu paszowego wynosi tylko 3.4 m :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Użytkownik @R2maros9641 ma dokładnie ten sam wóz co chcesz kupić możesz się go podpytać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deerehunter    1

ja mam ok 400 krów dojnych i od 10 lat używam wozu paszowego. Wóz napewno zwiększy Ci wydajnośc. Ja na dzien dzisiejszy osiągam średnio 11 000 litrów od krowy i uwazam ze bez wozu paszowego miałbym co najwyżej 7 000. Bierz bez zastanowienia! 35 tysiecy to nie duzo a z doplatą wyjdzie cie 17.500 wiec sie to bardzo oplaca bo splaci Ci sie tak szybko ze nawet nie zauwazysz!

 

jesli potrzebujecie profesjonalnego pisma to zamówcie sobie jesli nie znacie Hoduj z głową (http://www.hodujbydlo.pl/) mozecie takze korzestac z pomocy fachowcow z firm sprzedających produkty paszowe!

 

i jest to bezplatna usługa jesli cos u nich kupujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Witam, odświeżę temat, może ktoś wyda opinię. Otóż.... równiez stoje przed dylematem, czy kupowac wóz paszowy. W moim przypadku chodzi o bydło opasowe. Trzymam je w oborze z korytarzem paszowym o szerokości 3,80m więc myslę że warunki budynku mam odpowiednie. Wysokośc jest 3,50m więc tu tez nie widzę przeszkód. Szlag mnie trafia, jak byki wyżerają smaczną, pachnącą kiszonke z kukurydzy a nie ruszają sianokiszonki, która też zła nie jest ale az tak intensywnego zapachu nie ma. Myslę, że wóz paszowy mógłby rozwiązac te problemy, bo  wtedy byki nie miałyby możliwości wybierania paszy. Proszę o opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj