Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek72511

Rozmiar opon (wózek od hederu Bizona)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza się, 23x5. Z tego co wiem to sztaplarki jeżdżą na takich kołach, tak więc jak dobrze poszukać można kupić używki za małe pieniądze, nie trzeba się będzie martwić o to, czy opona wytrzyma :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie jest taka sytuacja że najprawdopodobniej będziemy prowadzic kombajn na kołach tylko że wózek cały czas stał na dworze i opony napewno mocno skruszły i wątpie żeby wytrzymały 150km. Dzięki panowie za rozmiar, będe musiał gdzieś pojeżdzic i poszukać tych opon;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opony z wózka można zastąpić oponami od np.Poloneza.Z uwagi że heder waży ok.1 tony,opony muszą być z Trucka,gdyz są wzmocnione.Ale z braku laku zastosuj ze zwykłego,prędkość nie duża,a w razie czego miej zapas.Zastosuj 13 o szer 185 i będzie git.Na przyczepce samochodowej bywa ponad 1t i dają radę.

P.S. Za stanu wojennego,kierownictwo SKR jeżdziło fiatami na oponach z wozków,cóż to była za melodia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś na próbę wstawiliśmy oponę od dużego fiata, chyba 135 szerokości. Pomimo ciśnienia 4 atm nie wyglądało to ciekawie, dlatego wróciliśmy do strych opon. Heder z wózkiem waży ok 1,5 tony, na pochyłościach znacznie zwiększa się nacisk na dolne koło, także opona musi być solidna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czyli uważasz że 135 nie da rady?? bo własnie tak przeglądałem jakie opony u mnie leżą ale to same 14 ale patrze na fiata i on własnie ma 13 135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szer 135 dotyczyła fiata,ale 126.Poszukaj opony z bieżnikiem D-124, o szer 185,a średnicy felgi 13 cali.Opony takie występuja z indeksem nośności nawet 90,ale najczęsciej 86.Ten wyższy pozwala obciążyć jedna oponę 600 kg przy max prędkości dopuszczalnej dla tego typu opony(ok 180km.h dla S).Przy prędkości 25-30 km/h taka opona spokojnie wytrzyma ciezar wózka z hederem.

P.S.zastępczo możesz dać oponę o szer 175,ale to już minimum.najlepiej pojedz z felgami do wulkanizatora i za ok 30-40 zł,dopasuje coś rozsądnego.Każdy szrot jest pełen tego typu opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Trochę odświeżę żeby niepotrzebnie zakładać nowego tematu, ja mam założone do wózka 185/70 R14 z Opla Vectry A i nie widać żeby były za duże, jak piszecie że tam powinny być 13.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

witam

 

odkopie trochę ten temat. 

potrzebuję jednej oryginalnej felgi (koła) od wózka do hederu - czy ktoś ma pomysł czego (jakieś oznaczenie np.) i gdzie szukać?

 

z góry dzięki za każde info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj