Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

sadam1302    4

Witam mam problem z odpalaniem c-330M mianowicie wogule nie kręci nawet na odprężniku słabo kręci tak ze zaraz po jego opuszczeniu przestaje kręcic akumulatory były badane sa ok rozrusznik byl w regeneracji i jest ok probówaliśmy go odpalac na krótko czyli od akumulatora do rozrusznika poprowadzilismy kabel ale to równiez nic sie nie zmieniło pali tylko na popych. Proszę pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nagle z dnia na dzień przestał palić czy stopniowo to postępowało? I jak te akumulatory były badane, że stwierdzasz, że są ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jedno co mi się rzuca na myśl to jednak akumulator :) Miałem to samo, na odpręzniku powoli kręci, odprężnik w dół i d**a. Ja bym dał jeszcze raz do sprawdzenia, lub wyjął od innej maszyny/samochodu i zobaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

stopniowo z początku jeszcze jakoś za którymś razem zakręcił i zapali ale teraz juz wogole. Akumulatory ojciec gdzies zawiózł do jakiegoś zakładu co badają napiecie i tam wykazało że jest dobrze ale nawet jeśli to podpinaliśmy inny akumulator z kombajnu i zadnej zmiany nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Do sprawdzenia szczotki w rozruszniku, jeśli byłyby ok, to pozostaje elektromagnes do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Takie sprawy jak masa i klemy pewnie już wyczyszczone? Może w tamtej firmie fuszerki nie odstawili i pod obciążeniem aku przetestowali. Zerknij jeszcze dla pewności czy któraś z klem nie jest pęknięta od wewnątrz (tak, że nie widać prawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mój ursus 330 gdy go odpalam to dziwnie przerywa rozrusznik dopiero za 3,4 razem zalapie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Sprawdź czy jakieś kable przy rozruszniku nie są luźne i czy rozrusznik jest dobrze dokręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to wiadomo wszystko.Bendix się ślizga.http://allegro.pl/zespol-sprzegajacy-bendix-c-330-c-360-przecena-i4279709309.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Weź kawałek pojedyńczego przewodu,złącz nim tą małą śrubkę na elektro-włączniku rozrusznika [czasem jest wsuwka]- z przewodem prądowym na śrubie fi 10mm , jeśli będzie kręcił normalnie , to Proponował bym najpierw sprawdzić połączenia elektryczne, ze stacyjką na czele .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Witam mam problem z ursusem c-330. W tamtym roku jesienią robiłem w niej mały remącik: nowe sprzęgło,pierścienie panewki no i wymiana oleju i filtrów. Tuleje były już troche podjechane. Gdy już wszystko było zrobione to chodził normalnie. Lecz w tym roku w marcu siadła pompa wtryskowa popme dałem do wymiany na inną zregenerowaną wtryski także robiłem. Pompa spisywała się dobrze gdy nagle teraz gdy się rozgrzeje silnik to słabnie,zchodzi z obrotów i gaśnie gdy już zgaśnie to nie odpali, odpali dopiero jak troche przestygnie. Aha i dodam jeszcze ze kopci na czarno. Jaka to może być przyczyna zużyte tyleje z tłokami czy pompa wtryskowa, ja bardziej bym obstawiał na tuleje z tłokami. Ale proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Znając "fachowość" roboty niektórych zakładów obstawiał bym pompę. Z resztą jakby kompresja była całkowicie niska to po przestygnięciu miałby raczej problem. Tak więc ja obstawiam pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Znając "fachowość" roboty niektórych zakładów obstawiał bym pompę. Z resztą jakby kompresja była całkowicie niska to po przestygnięciu miałby raczej problem. Tak więc ja obstawiam pompę

kopresje moze i jakąś ma ale ciekawi mnie dlaczego dopiero odpali jak ostygnie. Pompa moim zdaiem by była dobra w sumie to niewiem sam. Czy może traci kompresje na rozgrzanym? i jak ostygnie to wraca do normy dodam jeszcze ze olej wyrzuca korkiem wlewu oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mocno wyrzuca ten olej? Jeśli mocno to sygnalizowało by to że kompresja idzie górą. Co do tego czarnego dymu to może być pompa mogą być wtryski jak również coś z paliwem. Co do tego że gaśnie i się dusi może być to że coś znajduje się w przewodach paliwowych tych metalowych z powodu tego że coś wydostało się z pompy ( sporadyczne przypadki po regeneracji ) jakiś odprysk bądź coś w tym stylu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Mocno wyrzuca ten olej? Jeśli mocno to sygnalizowało by to że kompresja idzie górą. Co do tego czarnego dymu to może być pompa mogą być wtryski jak również coś z paliwem. Co do tego że gaśnie i się dusi może być to że coś znajduje się w przewodach paliwowych tych metalowych z powodu tego że coś wydostało się z pompy ( sporadyczne przypadki po regeneracji ) jakiś odprysk bądź coś w tym stylu.

olej wyrzuca tak średnio jest ulana pokrywa zaworów a zawory były ustawiane, a dym jest mocnawy czarny i smierdzi olejem jak by brał olej, węzyki poliwowe są nowe. Wciąz sie zastanawiam dlaczego on zgasnie i musi ostygnąć, coś tak jak by tłoki puchły ale rozrusznik kręci normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj