Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

ukasz    58

faktycznie mój błąd źle skojarzyłem... :ph34r:


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

a jak sie ten walek wymienia? i jeszcze mam luz na kolach rozrzadu jaki powinien byc minimalny?i na tulejce posredniego tez luz.

 

walek obraca sie razem z kolem posrednim

Edytowano przez kinimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReV    0

Witam. Kupiłem Ursusa C-330M, 87 rocznik, miał kłopoty z zapalaniem i naprawiłem konkretne rzeczy: regeneracja głowicy w IZNS, regeneracja pompy wtryskowej, nowe wtryskiwacze, nowe filtry, nowy rozrusznik i akumulatory.

Rano zimny po podgrzaniu świecą żarową odpala na dotyk, ale jeden raz zgaśnie, a za drugiem jest już normalnie.

Później gdy chodzi okoły 2/3 godziny zgaszę go na jakieś pół godziny, to zapala dopiero po 6-stym razie (zapala-zgasa). Myślałem, że jest to zaworek zwrotny, ale nie. Podczas tego uruchamiania dym z rury idzie cały czas. Nie wiem co dalej robić. Proszę bardzo o pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

sprawdź ustawienie zaworów i sprawdź czy nie jest zatkany powrót paliwa do zbiornika.Jak jest dobrze to pompka zasilająca do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReV    0

@Case856xl

 

Pompa była regenerowana w Iławie u Wojenkowskiego, wszystkie części zostały wymienione na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case856xl    1

u mnie wymienił raz sekcje i dalej nie chodził wziołem pompe do takiego znajomego co w PKS robi i on mi ja ustawił i wymienił sekcje bo mowił ze wogóle nie były wymieniane oszukuja z kazdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Kolego w jaki sposób sprawdziłeś te zaworki zwrotne? Sprawdź luz zaworów bo może jest za mały i jak sie nagrzeje to luzu na zaworach niema, albo troszke zwiększ luz i zobaczysz czy jest jakaś różnica. Sprawdź w pompie zaworek od przelewu paliwa do zbiornika, bo jak spreżynka będzie za słaba to pompa nie będzie zalana paliwem tylko paliwo będzie przelewem odrazy do zbiornika leciało. Albo weź go rozgrzej zgaś na pół godziny, polużnij śrubke odpowietrzajacą pompe kręć rozrusznikiem i patrz czy powietrze nie leci. Jezeli jest dobrze to zakręć tą śrubke i pozuźnij węże paliwowe przy wtryskiwaczach i patrz czy paliwo leci. Albo ciśnienie na wtryskiwaczach za wysokie jest ustawione. Ja miałem taki przypadek z C4011, ze chciałem pompe paliwową wymienić dałem do sklepu swoją dostałem inną i chodziłą gorzej od mojej to ją oddałem i do dzisiaj na swojej pompie jeżdże. To możesz wymienić swoją pompe na regenerowana sprawdzić na swoim ciągniku i poźniej ją oddajesz mowiąc że chcesz swoją spowrotem bo na twojej lepiej ciągnik chodzi. W ten sposób będziesz wiedział czy to jest wina pompy. Albo od sąsiada pompe pożycz. Jak kat wtrysku jest źle ustawiony to też ciagnik gorzej pali. No gdzieś musi być przyczyna to jest tylko ciapek. Jak na moje to jakby sie paliwo cofało czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReV    0

@CIAPEK1981

 

Zaworki zwrotne sprawdzałem na słuch, tzn. pompowałem ręcznie pompką zasilającą i słyszałem ciśnieniowe "trzeszczenie" paliwa.

 

EDIT:

 

Poproszę o informację: ile wynosi fabrycznie luz zaworu wydechowego i ssącego.

Edytowano przez ReV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeZeR    0

Witam ,

Mam problem z moją 30 , gdyż w sobotę odpaliłem ją normalnie chodziła , a teraz gdy próbuje to nie odpala i nie kręci się ten wiatraczek od chłodnicy . .. Co mogło się stać? Jestem w tym zielony help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podłącz pod prostownik, po naładowaniu aku.zalej gorącą wodą(o ile nie jest zalany płynem) i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

a była zalana płynem czy wodą jak wodą to czy po ostatniej pracy spuszczałeś ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeZeR    0

tak wodę spuszczałem , ta woda może być na 100% gorąca ? słyszałem o ciepłej ale gorąca może chyba coś rozwalić . Pasek nie pękł a możliwe że się ślizga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A co ma do rzeczy czym była zalana? Rozrusznik kręci czy nie? Masz 19 lat a piszesz jakbyś miał 9. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lej gorącą.Mi nic nie pękło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ma do rzeczy że resztki wody mogło zamarznąć i wiatrak stanął Tak mi się zdarzało.CO KOGO OBCHODZI ILE KTO MA LAT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

pompa mogła przymarznąć ale jak zapalisz to puści, skoro kręci to powinien zapalić najwyżej daj mu jakiegoś wspomagacza typu samostart lub kopeć a jak działają świece to podgrzej je bez odłończania prostownika żeby nie rozładowywać mocno akumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz spróbować nic nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeZeR    0

właśnie , jak się podgrzewa świece w c330 ? mam chyba dość specyficzny start gdyż żeby go zapalić po lewej stronie wajchę do góry przeciągnąć i wcisnąć kluczyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No to właśnie podnosisz tą "wajchę" do połowy i w tym momencie włączają się świece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj