buchaj

TUR do Ursusa 4514

Polecane posty

buchaj    0

Witam,

Potrzebuje tura do tego ciągnika, który służył by mi głównie do załądunku bel słomy i siana oraz obornika. Z tymi belami chodzi głównie o to aby dało się ułożyć 4 warstwy w stodole. Co możecie mi polecić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Mój kumpel ma TUR 6 przy 4514. Udźwig nominalny 1650 kg. :lol:

Mi się wydaje, że TUR 6 to montowany jest od C-385 w górę tak też pisze na stronie POL-MOT TUR.

Przerabiał ramę do niego czy w mrągowie mu zrobili na zamówienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja polecam ładowacz metal-fach z sokółki. ma 1300 kg udzwigu i z dżojstikiem kosztuje tyle samo co tur 4 z mrągowa bez.

taki ładowacz współpracuje u mnie z mf 3060 od dwóch lat i jestem z niego bardzo zadowolony.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Spójrz na ten obrazek:

t6_zima2d.jpg

To jest TUR 6 na 5714- ma mocowania bliżniacze jak w 4514 więc jak być się uparł to na Ursusa 4514 też wejdzie.

 

Osobiście podobają się mi TUR'y MX technic.

Może jak się dorobię Ursusa 6024 i będzie możliwość zamontowania MX to sobie skompletuję taki zestaw (zanim się go dorobię to polskie TUR'y będą już tak zaawansowane jak te MX :lol: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Hmm...gdyby się dało doczepić tego Tura 6 to było by bajecznie, bo myślałem nad tym z sokółki, ale nie wiem czy da nim radę ułożyć 4 warstwy bel w stodole :lol: A TUR 6 z tego co wiem to podnosi na wysokość 3,85 , jeśl się nie mylę.

Początkowo chcieliśmy w tym roku pomęczyć się c330 a w przyszłym kupić zetora forterrę i na nim zamontować dużego tura, ale doszliśmy do wniosku, że się nie opłaca, bo nie można by było do niego przedniego tuza założyć. Poza tym przy turze silnik nie jest jakoś bardzo obciążony, więc zetor przy tej samej robocie spaliłby więcej, a z tego co wiem to pompy w 4514 nadają się do takich rzeczy (4tłoczkowe są wytrzymałe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

z tego co wiem to przy zetorze może być TUZ i tur przynajmniej u nas koleś tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
A TUR 6 z tego co wiem to podnosi na wysokość 3,85 , jeśl się nie mylę.

TUR 4 na 3m. (1200kG)- od 451x- 6014/5714

TUR 5 na 3,75m.(1500kG)- od C-385 w górę

TUR 6 podnosi na 3,25m.(1650kG)

A TUR 8 na 3,9m.(1650kG)- od Ursus'a 12xx w górę

 

Info z strony POL-MOT TUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Hmm...gdyby się dało doczepić tego Tura 6 to było by bajecznie, bo myślałem nad tym z sokółki, ale nie wiem czy da nim radę ułożyć 4 warstwy bel w stodole ...

moim zdaniem jeśli nawet sie da założyć tur 6 do 4514 to i tak ten ciagnik jest do niego za lekki i 1650kg bez dociążenia tyłu nie podniesie.

ja ładowaczem z sokółki w stodole ustawiam 4 warstwy bel w górę ze słomy lub z siana bez najmiejszego kłopotu.

po prostu chwytam po 2 bele (naprawdę duża oszczędność czasu i paliwa) i wtedy tak wysoko już nie musi podnosić.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@katator - a te bele ustawiasz płaskim do dołu czy w bok?

@kris14 - dzięki za cennik. Cena tego do 4514 nie jest jakaś zabójcza... A myślicie, że mógłbum zaoszczędzic i nie kupować przeciwwagi tylko doczepić od tura1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@buchaj - oczywiście ze płaskim do dołu

od razu jak ustawiam na polu na przyczepę stawiam dokładnie jedną bele na drugiej i póżniej do stodoły chwytam je tak aby chwytak ścisnąl obie i rożładunek zajmuje dwa razy mniej czasu, a i na przyczepę więcej bel tym sposobem wchodzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przeciwwagę możesz zrobić z czego chcesz- ważne zeby było ciężkie i wisiało na tylnim TUZ'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
@buchaj - oczywiście ze płaskim do dołu

od razu jak ustawiam na polu na przyczepę stawiam dokładnie jedną bele na drugiej i póżniej do stodoły chwytam je tak aby chwytak ścisnąl obie i rożładunek zajmuje dwa razy mniej czasu, a i na przyczepę więcej bel tym sposobem wchodzi :lol:

A samymi widłami do obornika z krokodylem też dałby radę w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@buhaj- w ten sposób raczej nie

u mnie przeważnie jest zapięty krokodyl i wstawiam nim do obory po 2 bele słomy ale biąre jedną przy drugiej.

poza tym warto zainwestować w chwytak do bel bo nawet ładowanie na przyczepy idzie dużo sprawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Jak ładowanie na przyczepe może iść sprawniej przy pomocy chwytaka? Jak coś obejmujesz to musisz mieć miejsce aby otworzyć ramiona, a jak ładujesz 3 baloty 120x120 na przyczepe 4.5 t widłami to nie raz jest problem z tym w środku aby go wcisnąć. Chwytakiem będziesz woził po 1 a widłami po 2 lub 3 i czym jest szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@ karuś - chciąłbym zobaczyć jak ładujesz te 3 bele na raz ;)

a chwytakiem ładuje po 2 bele na przyczepę za jednym podjazdem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Też trafiłem na stronkę hydrametu :lol:

Wie ktoś ile taki ładowacz może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ceny podobne jak POL-MOT TUR Biedaszki Małe.

 

Ja dzwoniłem Do Agromy Bogucin i wycenili mi przez telefon jaki tylko chciałem- warto do nich zadzwonić!

To są mumery do nich:

centrala: (061) 877 38 21

dz. sprz. got.: (061) 876 72 62

fax: (061) 876 65 89

 

Jak pytałem się o 2A hydrametu to chcieli 10 500 zł brutto (łyżka, korkodyl, przeciwwaga- do MF 255).

Jak chcesz kupić TUR'a to go zawczasu zomów- czas realizacji od 6-8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Panowie, mam problem. Nasz 4514 ma tylko 2 wyjścia hydrauliczne, a chciałbym podłączyć go jednocześnie do tura i prasy zwijającej. Sęk w tym, że do tura potrzebne sa 2 wyjścia (wstepnie zdecydowaliśmy się na TUR 4 z polmotu) a do prasyjedno. To razem trzy wyjścia. Gdzie znaleźć trzecie??? Wiem, ze gdybyśmy wzięli ładowacz stolla to nie byłoby tego problemu, tylko, że on jest droższy 6tys od tego z POL-MOTu. Co robić??? Radźcie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przed rozdzielaczem ciągnika zrób na wężach trójniki i połącz je bezpośrednio do rozdzielacza od TUR'a.

Wtedy będziesz miał i dwa wolne wyjścia i podczas pracy nie będziesz musiał trzymać dźwigni (czy jej blokować) od rozdziel. ciągnika aby podawał olej do rozdziel. od TUR'a (olej będzie podawany bezpośrednio od zaworu rozdzielczego).

Jeśli się nie mylę, cieńki wąż podaje olej pod ciśnieniem, a grubym to olej wraca do tylniego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jeszce jedno pytanie: czy we wsztkich turach 4 z polmotu jest samopoziomowanie? Bo deler powiedział nam, że nie ma a z tego co widziałem na stronie POL-MOTu to jest. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj