Skocz do zawartości
jaro

Ciągniki gąsienicowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Piknie:) Nie myślałeś żeby go trochę dociążyć ma sporo uślizgu, chociaż w sumie podłoże marne;d no i ładny klocek targa to tez prawda (może i lepiej nich się ślizgnie jak miało by się coś ukręcić w różnicowym ) A brak kierownicy cóż w gąsienicowym trafi się przyzwyczaić :blink:

I raz jeszcze gratuluje pomysłu i uporu w wykonawstwie :huh:

jozi    0

Witam wszystkich! nie otwieram nowego tematu, bo myślę, że mój w jakimś stopniu nawiązuje do tego:)

Panowie. Chodzi o to, że w mojej chorej głowie powstał pomysł skonstruowania pojazdu gąsienicowego. Chciałbym się w związku z tym zwrócić do Was z zapytaniem z czego zrobić gąsienicę. Tzn koncepcja konstrukcji opiera się u mnie na taśmie górniczej używanej na kopalni w taśmociągach. dość dobry materiał, jako że wytrzymały i elastyczny. No ale co dalej? sama taśma nie może pełnić roli gąsienicy, bo szybko się przetrze. Trzeba ją czymś zabezpieczyć. dość fajny jest pomysł widoczny tutaj:

ale u mnie zastosowanie drewnianych sztabek średnio się opłaca, bo waga pojazdu może sięgać i dwóch ton. . Macie koledzy jakieś doświadczenia albo pomysły?

Zwracam się tu do kolegi kuras, ponieważ wyczytałem, że kolega skonstruował gąsienicę. Jakich materiałów użyłeś i jak to technicznie wyglądało?

Pozdrawiam!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się